[Wiadomości] • Deutsche Bank przewiduje zastąpienie gotówki kryptowalutami • Przepisy dotyczące kryptofirm docierają do Europy • Indie szkolą urzędników skarbowych w zakresie dochodzenia kryptowalutowego

wiadomosci-krytposfera

Poniżej przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

Bitcoin () odnotował kolejny spadek – obecna cena wynosi 6 650 $ (w trakcie pisania artykułu). Tradycyjnie, za BTC podążyły altcoiny. Spadek na rynkach się więc utrzymuje.

Kryptowaluty

Regulacje

Deutsche Bank przewiduje, że kryptowaluty zastąpią gotówkę

Jeden z największych banków w Niemczech uznaje, że kryptowaluty mogą całkowicie zastąpić gotówkę w ciągu najbliższych kilku lat. Według badania, które DB przeprowadził, kryptowaluty mogą zastąpić tradycyjny system finansowy, jaki znamy dzisiaj do 2030 roku. Poza informacjami o kryptowalutach raport banku zawiera także analizę dalszych zmian w Europie i Chinach oraz informacje o wpływie zmian klimatycznych i nie tylko.

Justin Sun przekazuje 1 milion dolarów na rzecz Grety Thunberg

Justin Sun, założyciel TRON () (TRX), publicznie przeznaczył 1 milion dolarów na rzecz szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg. Chce podnieść globalną świadomość kryzysu klimatycznego. Wiadomość opublikował na swoim Twitterze, gdzie stwierdził między innymi, że kryptowaluty pomogą zmniejszyć ślad węglowy na świecie.

Regulacje prawne docierają do Europy

Z dniem 10.01.2020 wejdzie w życie nowa dyrektywa w sprawie prania brudnych pieniędzy i będzie miała zastosowanie również na kryptogiełdach. David Carlisle, były specjalista ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, jest teraz szefem zespołu firmy Elliptic specjalizującej się w usługach analitycznych Blockchain.

Carlisle wyjaśnił, że amerykańskie giełdy działające w Europie mają już do czynienia z przestrzeganiem przepisów w innych jurysdykcjach. Jednak nie wszystkie firmy są wystarczająco przygotowane.

Carlisle przyznał, że regulacja będzie bolesnym problemem dla kryptogiełd, patrząc na krótki okres czasu, ze względu na nowe koszty. Z czasem kompromis między prywatnością użytkownika a bezpieczeństwem będzie stanowić poważne wyzwanie.

Indie potajemnie szkolą urzędników podatkowych w zakresie dochodzenia w sprawie kryptowalut

Indyjskie ministerstwo finansów potajemnie szkoli swoich pracowników, aby dochodzili, czy właściciele kryptowalut odprowadzają podatki dochodowe z tego tytułu. Dokument wewnętrzny zawiera informacje o kryptowalutach, ich właściwościach oraz omówienie na temat „ciemnej strony bitcoinów”. Dołączone są  również wskazówki najlepszych procedur dochodzeniowych dla urzędników podatkowych.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here