[Wiadomości] • FSB zaleca bankom centralnym zakazać stablecoinów powiązanych z walutami fiat • i inne wydarzenia

news-20-04-16

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Rynki finansowe zaczęły ożywać po tym, jak prezydent USA Donald Trump potwierdził wczoraj (15.4.2020), że jego administracja próbuje ponownie otworzyć gospodarkę, gdy ustabilizował się wzrost liczby nowych zakażeń na koronawirusa. Co ciekawe, BTC konsoliduje się i zasadniczo się waha wokół kwoty 6 800 $. Altcoiny znów podążają za przykładem lidera rynku i rosną raczej nieznacznie. Jednak sytuacja na kryptorynkach może się w każdej chwili zmienić

Kryptowaluty

Jedno z najważniejszych kryptowydarzeń w roku – halving BTC – zbliża się wielkimi krokami. Szacunki z danych blockchain sugerują, że kluczowe wydarzenie nastąpi za mniej niż 30 dni. Zbliżające się zmniejszenie  nagród za wydobycie o połowę nie pozostało niezauważone, a dane z Google Trends sugerują, że zainteresowanie terminem „halving Bitcoin ()” osiąga nowy rekord. Może to uznać za zapowiedź wzrostu ceny BTC przed tym wydarzeniem.

Ekonomista i naukowiec John Vaz uważa, że ​​Bitcoin (BTC) wciąż stoi w obliczu ostrej konkurencji projektu Facebook Libra. Według Vaz’a, Bitcoin ma problemy ze skalowaniem w zakresie płatności i został wykorzystany jako narzędzie spekulacji. Z drugiej strony powiedział, że Libra jest celowo zbudowana jako sieć płatności i może szybko stać się głównym konkurentem Bitcoin, pomimo utrzymujących się problemów z regulatorami. „Libra nie umarła” – powiedział – „przechodzi przez koszmar regulacyjny”. Vaz skrytykował negatywnie cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) i określił je mianem słabej próby obrony w reakcji na groźbę jaką stanowią kryptoaktywa.

Bitcoin (BTC) wykazuje nowe oznaki ożywienia, ponieważ jego hash rate powrócił do poziomów sprzed marca. Wczoraj (15.4.2020) średnia wartość hashowania bitcoin wynosiła 114 kwintillionów hashów na sekundę (h / s). Sieć ostatnio zarejestrowała taką wartość 2 marca br.

Kryptogiełdy, banki

W ciągu ostatnich kilku miesięcy USDT nabierał coraz większego znaczenia dla kryptorynku; kapitalizacja rynkowa tego aktywa wzrosła, ponieważ jego tempo gwałtownie wzrosło wraz z przyjęciem i stanowi obecnie znaczną część ruchu sieciowego Ethereum (). Monitorowanie ruchów USDT dało inwestorom nowe sygnały o potencjalnych trendach rynkowych. Być może pojawił się jeden taki sygnał, z danymi sugerującymi, że wiodąca kryptogiełda Binance zawiera dużą część stablecoinu. Chociaż jest to względnie osobliwy wskaźnik, wykładniczy wzrost ilości USDT, którą trzyma Binance, sygnalizuje jedno: prawdopodobnie istnieje szybko rosnący poziom utajonego popytu na kryptowaluty. Biorąc pod uwagę, że wzrost USDT w Binance był stosunkowo stabilny, nie naznaczony dużymi fluktuacjami wskazującymi na bezpośredni wkład Tetheru, sugerowałoby to, że indywidualni inwestorzy przenieśli swoje stablecoiny na giełdę oczekując na wymianę swych USDT na BTC lub inne krypto.

Regulacje i CBDC

Banki centralne domagają się silnej regulacji scentralizowanych, prywatnie emitowanych globalnych stablecoinów i rozważają wprowadzenie zakazu zdecentralizowanych stablecoinów. Kryptowaluty powiązane z fiat powinny podlegać kontroli w oparciu o zalecenia Rady Stabilności Finansowej. Rada Stabilności Finansowej (FSB) przedstawiła dziesięć zaleceń dla banków centralnych dotyczących regulacji stablecoinów, w tym jeden bezpośredni zakaz. FSB jest organem międzynarodowym, który przedstawia propozycje dotyczące globalnego systemu finansowego. Obejmuje banki centralne i ministerstwa finansów z głównych gospodarek G20. Zalecenia należy przesyłać do krajów G20 i odnosić się do głównych stablecoinów, w tym USDT, USDC, TUSD, PAX i DAI. Biorąc pod uwagę, że rynek w dużej mierze opiera się na stablecoinach, globalny zakaz może oznaczać katastrofę dla bitcoinów i szerszego rynku kryptowalut.

Matthew Graham, dyrektor generalny Sino Global Capital, opublikował zdjęcia aplikacji, potwierdzając, że Chiny mają już gotową aplikację cyfrowego juana. Ling Zhang, dyrektor wykonawczy M&A w Binance, opublikował dodatkowe zrzuty ekranu, dodając, że do testu pilotażowego będą dostępne cztery miasta, w tym Shenzhen, Chengdu, Suzhou i Xiongan. Ujawniono również, że istnieje „tryb offline”, w którym juan cyfrowy można przesyłać wzajemnym zetknięciem telefonów nadawcy i odbiorcy. Inni z branży fintech i krypto również udostępniają zrzuty ekranu z aplikacji i komentują, że poza czterema bankami w pierwszych testach weźmie udział również China Telecom, China Mobile i China Unicom.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here