[Wiadomości] • Grayscale kupiło 33% wszystkich bitcoinów wydobytych w ciągu ostatnich 100 dni • i inne wiadomości

news191125

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

RYNKI

Opracowanie nowej szczepionki na koronawirusa wygląda obiecująco i rynki reagują – niektóre bardziej pozytywnie nastawione niż inne.  Bitcoin () kosztuje obecnie około 9 700 $. Cena Ethereum () również wzrosła od rana. Ogólnie jednak rynek kryptowalut nadal jest dość płaski, w przeciwieństwie do tradycyjnego rynku akcji. Na przykład indeks Dow Jones wzrósł dziś o ponad 900 punktów po doniesieniach, że szczepionka na koronawirusa może pojawić się wcześniejsz niż zakładano. S&P 500 również gwałtownie wzrósł dzisiaj o 3%, NASDAQ jest o 6% wyższy.

Kryptowaluty

18 maja CEO Twittera, Jack Dorsey, zademonstrował zdolność Square Cash do codziennego, tygodniowego i dwutygodniowego powtarzania zakupów bitcoinów. CEO Square ogłosił również, że użytkownicy aplikacji Cash mogą teraz zobaczyć wartość swoich funduszy w satoshi.

Firma inwestycyjna Grayscale zwiększyła swoje zasoby bitcoinów o 60 000 monet w ciągu ostatnich 100 dni – to około jednej trzeciej wszystkich wydobytych bitcoinów w tym czasie. Biorąc pod uwagę, że 88% klientów Grayscale należy do kategorii instytucjonalnej, ten rozwój może być wskaźnikiem bardziej masowego wejścia inwestorów instytucjonalnych do Bitcoin.

Jeden z najbogatszych posiadaczy Bitcoin właśnie zakończył wielką transakcję. Handlowcy szukają teraz wskazówek, dlaczego wieloryb całkowicie wyczerpał portfel bitcoinów i wysłał swoje BTC na nieznany adres. Whale Alert zarejestrował pojedynczą transakcję w wysokości 14 922 BTC o wartości 143,96 mln $. Transfer wyszedł po 0,00003138 BTC, co stanowi około 0,30 $.

Większość dużych altcoinów nadal handluje wokół swoich wieloletnich minimum, a Bitcoin znów rośnie. Taka sytuacja ma miejsce, gdy inwestorzy uciekają z mniejszych kryptowalut na rzecz Bitcoin, który mocno ugruntował swoją pozycję jako „bezpieczna przystań” w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jednak dane z Coinbase sugerują, że zdecydowana większość inwestorów kryptowalutowych na platformie nadal jest zainteresowana inwestowaniem w altcoiny.

Blockchain i technologia

W ostatnim artykule współzałożyciel Vitalik Buterin i profesor Harvardu Thibault Schrepel napisali, że blockchain ma na celu pomóc w przestrzeganiu przepisów antymonopolowych w obszarach, w których trudno jest stosować i egzekwować przepisy. Artykuł zatytułowany Blockchain Code as Antitrust wyjaśnia, że ​​blockchain może pomóc w ochronie przepisów antymonopolowych poprzez zwiększenie decentralizacji i zapobieganie tworzeniu monopoli. „Prawo i technologię należy uważać za sojuszników, a nie wrogów, ponieważ wzajemnie się  uzupełniają” – czytamy w artykule.

Chainlink, wiodąca w branży platforma blockchain do łączenia inteligentnych umów ze źródłami danych w świecie rzeczywistym, podpisała umowę partnerską z południowokoreańskim gigantem internetowym Kakao, z filią KakaoTalk, jednej z najpopularniejszych azjatyckich aplikacji do przesyłania wiadomości mobilnych. Klaytn to publiczny projekt blockchain firmy. Partnerstwo doprowadzi do integracji łańcuchów Chainlink z inteligentnymi umowami w Klaytn.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here