[Wiadomości] • Kryptorynki toną • Wikipedia dołącza do Brave • Ether jest halal • i inne wiadomości dnia

aktualności

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Wczoraj był dzień większych lub mniejszych spadków na całym kryptorynku. Bitcoin () spadł znacznie poniżej 10 000 USD i obecnie wynosi około 9 700 USD. Altcoiny są również prawie wszystkie oznaczone na czerwono.

Kryptowaluty

Giełdy

Ciekawe

Wikipedia dołącza do przeglądarki Brave

Wikipedia, siódma najczęściej odwiedzana strona internetowa na świecie, jest najnowszą witryną, która dołączyła do przeglądarki Brave jako wiarygodny wydawca. Wikipedia będzie teraz mogła otrzymywać darowizny w Basic Attention Tokenach, co może znacznie zwiększyć przychody tej organizacji non-profit.

Ether jest halal

Kryptowaluty mieszały w głowach muzułmańskich uczonych od kilku lat. Debaty na ogół dotyczą statusu waluty: lichwa (pożyczania pieniędzy na zysk poprzez odsetki) jest niedozwolona przez prawo szariatu, sami muzułmanie wolą wymieniać towary na fizyczne aktywa, takie jak złoto. Kryptowaluty zwykle nie są zabezpieczone aktywami fizycznymi, a ludzie mogą uzyskać ogromne zyski dzięki odsetkom. Ten fakt powoduje poruszenie w islamskiej społeczności finansowej. Ale nowy dokument, wydany na początku bieżącego miesiąca, może w końcu dostarczyć wskazówek. Wybitni muzułmańscy uczeni wydali dokument potwierdzający, że natywna kryptowaluta Ethereum (), ether, faktycznie jest zgodna z prawem szariatu.

Crypto Bitlord straszy forkiem XRP

Kryptoinfluencer, który złożył petycję i wezwał Ripple do zaprzestania sprzedaży XRP, teraz mówi, że jest gotowy na fork największej kryptowaluty. Crypto Bitlord powiedział swoim 102 000 obserwującym na Twitterze, że on i jego zwolennicy stworzą alternatywę dla XRP Ledger za 60 dni, jeśli Ripple nie przestanie sprzedawać swoje akcje. „Wreszcie ludzie traktują to poważnie!” „Jeśli nadal będą dumpować XRP, następnym krokiem będzie przejęcie społeczności. … To obietnica!!„

OKEx planuje nową kryptogiełdę

OKEx planuje wzmocnić swoją działalność dzięki nowej giełdzie, we współpracy z OKEx i Fintech z Maltańskiej giełdy papierów wartościowych [OKMSX]. Ta nowa giełda wykorzysta wiedzę OKEx w zakresie zasobów cyfrowych i bezpieczeństwa. Należy zauważyć, że OKEx złożyło wniosek o licencję na usługi inwestycyjne, celem jest uruchomienie giełdy w pierwszym kwartale 2020 roku.

Satoshi Freeathlon po raz pierwszy w ten weekend

Pierwszy Satoshi Freeathlon oficjalnie zakończył się w ten weekend, podczas którego grupa siedmiu entuzjastów Bitcoin pogłębiła swoje umiejętności sportowe, podróżując ze szwajcarskiej „Crypto Valley” w małym miasteczku Zug do niemieckiego Monachium – cała przygoda wynosiła 355 km. Zespół o nazwie „Team Satoshi”, który koncentrował się na wspieraniu Bitcoinów, rozpoczął przygodę, aby zwiększyć pozytywną świadomość o Bitcoin.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here