[Wiadomości] • Lee: 2019 był dobrym rokiem dla BTC, 2020 będzie jeszcze lepszy • Binance uruchamia kontrakty BCH / USDT z dźwignią do 75% • i więcej wydarzeń

news-19-10-21

Poniżej przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

Kryptorynki jak dotąd trzymają się przy bessie, a większość kryptowalut nadal nieznacznie rośnie. Bitcoinowi udało się utrzymać ponad 7 100 $. Interesująca jest także dominacja tej kryptowaluty do ponad 68%.

Kryptowaluty

Giełdy

Blockchain / Technologia

Lee: 2019 był dobrym rokiem dla BTC, 2020 będzie jeszcze lepszy

Znany promotor Bitcoin () Thomas Lee uważa, że ​​rok 2020 będzie jeszcze lepszy dla Bitcoin niż rok obecny. Ale teraz jest bardziej skłonny uwierzyć, że Bitcoin osiągnie rekordową cenę być może za pięć lat, nie za dwa lata, jak pierwotnie przewidywał. Jednak bez względu na to, co się stanie, Lee wierzy, że w ciągu najbliższych kilku lat Bitcoin będzie bardzo dobrą inwestycją i odniesie wielki sukces. Podkreślił również, że 2019 rok był bardzo udany dla BTC, pomimo ekstremalnej zmienności. W końcu jego cena jest obecnie ponad dwa razy wyższa niż na początku roku.

IOTA wprowadziła Spark, portfel internetowy, który można uruchomić oraz „spalić” w kilka sekund

IOTA () wydała portfel internetowy Spark, który można skonfigurować i usunąć w ciągu kilku sekund. „Chodzi o to, aby przez krótki czas użyć portfela za niewielką kwotę, a następnie go „spalić” i tym samym wyczyścić historię seedów i transakcji”, wyjaśnia IOTA. Główną cechą Spark jest prywatność. Po spaleniu portfela Spark historia jego transakcji przepada na zawsze. Kasacja portfela nie usuwa danych z blockchaina IOTA, tylko z samego portfela. Dzięki temu każdy, kto korzysta z Twojego smartfona lub laptopa, nie widzi twoich transakcji, nie ukradnie też twoich pieniędzy.

Garlinghouse: W 2020 r. również banki będą korzystać z kryptowalut

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, uważa, że ​​co najmniej 10 banków może korzystać z kryptowalut w 2020 roku. Chociaż otoczenie regulacyjne nie jest jeszcze gotowe na kryptowaluty, wiele banków może rozpocząć przechowywanie i handel kryptowalutami w przyszłości. Według Brada Garlinghouse’a połowa z 20 największych banków na świecie będzie aktywnie utrzymywać lub handlować aktywami cyfrowymi w przyszłym roku.

Binance uruchamia kontrakty BCH / USDT z dźwignią do 75x

Kryptogiełda Binance uruchomiła kontrakty BCH / USDT z dźwignią do 75x na swojej platformie handlowej Binance Futures. Binance Futures niedawno wprowadziła kontrakty futures w Ethereum () z tym samym efektem dźwigni.

Binance zainwestowała bliżej nieokreśloną kwotę w kryptoplatformę FTX

Kryptogiełda Binance zainwestowała nieznaną kwotę w platformę pochodną FTX w ramach strategicznego partnerstwa między obiema firmami. W ogłoszonej w czwartek transakcji Binance kupiła udziały w spółce pochodnej, a także długie pozycje dla natywnego tokenu platformy FTX, FTT.

Południowokoreański operator telekomunikacyjny ogłosił wprowadzenie własnej lokalnej waluty cyfrowej na blockchainie w Pusan

Największa południowokoreańska firma telekomunikacyjna KT ogłosiła właśnie wprowadzenie lokalnej waluty opartej na blockchain dla jednego z największych miast w kraju. Ta lokalna waluta cyfrowa ma zostać uruchomiona 30 grudnia br. Chodzi o to, aby ożywić lokalną gospodarkę Pusan ​​i zmniejszyć obciążenia administracyjne spoczywające na małych przedsiębiorstwach. Media wymieniają kilka możliwych sposobów uzyskania dostępu do nowej waluty cyfrowej, w tym aplikację mobilną Dongbaekjeon, banków Hana Bank i Busan Bank. W artykule zwrócono również uwagę na to, że uczestnicy mogą używać waluty w dowolnym sklepie w Pusanie wyposażonym w terminal kart płatniczych.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here