[WIADOMOŚCI] • Libra pod ostrzałem • VCA: nowe biuro samoregulacji • Indie nie chcą Libry • i inne wiadomości dnia

facebook-libra

Z dniem dzisiejszym wydaje się, że Libra ma wielki wpływ na to, co dzieje się wokół kryptowalut. Poza Librą powstaje nowe samorządowe biuro w USA, Binance szykuje się na nowe i to nie wszystko na dziś. 

Libra pod ostrzałem krytyki regulatorów

Zapowiadana waluta cyfrowa Facebooka nie została jeszcze uruchomiona, ale spowodowała nie lada poruszenie wśród bankierów centralnych i organów regulacyjnych na całym świecie. Kolejną falę krytyki w kierunku Libry, zaraz po Amerykanach, wylali Francuzi. Francuski minister finansów, Bruno Le Maire, powtórzył w czwartek, że jest przeciwny idei, iż Libra stanie się „suwerenną walutą”, co pozwoliłoby jej konkurować z walutami państwowymi, takimi jak euro.

Dwóch Amerykanów zapłaci 360 000 dolarów kary za oszustwo

Sąd Pierwszej Instancji w Teksasie orzekł karę grzywny dla dwóch obywateli USA, którzy w sieci podawali się za amerykańską komisję ds. regulacji kontaktów futures (CFTC). Przestępcy używali Facebooka i poczty e-mail, aby przekonać obywateli do przekazania bitcoinów, twierdząc, że środki zostaną wykorzystane do inwestycji w produkty finansowe.

W Ameryce powstaje VCA

VCA to samoregulująca się organizacja, sponsorowana przez branżę przemysłową, w branży kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, z sześcioma komitetami zaprojektowanymi w celu zapewnienia standardów i regulacji usług kryptograficznych. Wszystko to w celu przetwarzania przepisów dotyczących tajemnicy bankowej i prania pieniędzy.

Libra nie będzie dostępna w Indiach

Facebook oficjalnie potwierdził, że jego waluta cyfrowa Libra i inne usługi nie będą dostępne w Indiach, chyba że Centralny Bank Indii zmieni zdanie na temat tej cyfrowej waluty. Mogłoby to znacząco zakłócić pierwotny plan Facebooka, by z pomocą Libry udostępnić usługi bankowe ludziom w tych regionach. W przypadku Indii mowa o dużej liczbie potencjalnych klientów.

Binance otwiera margin trading

Kryptogiełda Binance dokonała dziś przełomowego wejścia na arenę tzw. margin tradingu, czyli handlu z dźwignią. Otwarcie Margin Tradig Platform jest celem Binance, która dąży do przeniesienia całej branży i promowania swobody przepływu pieniędzy.

Kolejne wiadomości już jutro!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here