[Wiadomości] • Libra przegapiła ważny termin • Norweskie linie lotnicze akceptują płatności w krypto • więcej wiadomości dnia

wiadomosci-dnia-kryptomagazyn

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Bitcoin () po raz kolejny, w bieżącym miesiącu, pokonał próg 10 000 USD, lecz ostatecznie nie udało mu się go utrzymać. Aktualna cena wynosi około 9 600 USD. Altcoiny, tradycyjnie, poszły śladem Bitcoina, u nich również nastąpił niewielki spadek.

Kryptowaluty

Regulacje

Oszustwa

Osobowości

  • McAfee aresztowany przez władze USA za rzekome uchylanie się od płacenia podatków, dziś powinien zostać zwolniony.

Libra nie dotrzymała terminu udzielenia odpowiedzi na pytania szwajcarskiego regulatora

Stowarzyszenie Libra nie dotrzymała terminu na udzielenie odpowiedzi na wnioski regulacyjne o dodatkowe informacje w kraju, w którym jest zarejestrowana. Szwajcarska Federalna Komisja Ochrony Danych i Informacji (FDPIC) zwróciła się do Stowarzyszenia o dostarczenie jej dalszych szczegółów dotyczących projektu, aby pomóc w zaplanowaniu traktowania regulacyjnego. Komisja we wtorek oświadczyła: „FDPIC czeka obecnie na odpowiedź Stowarzyszenia Libra na pismo z dnia 17 lipca 2019 r. i ustalenie jej oficjalnego stanowiska”. Jak dotąd Libra nie udzieliła żadnego komentarza czy i kiedy zamierza udzielić odpowiedzi.

Bitcoin SV przeprowadził udany hard fork.

Bitcoin SV (BSV) wczoraj z powodzeniem zwiększył limit rozmiaru bloku, pomimo zamieszania w zaplanowanym czasie przeprowadzenia forku.

Norweskie linie lotnicze przyjmują płatności w Bitcoin

Norwegian Air Shuttle, największa norweska linia lotnicza, ogłosiła, że ​​planuje pozwolić swoim klientom płacić za loty w Bitcoin, zamiast za pomocą karty kredytowej. Według norweskich mediów finansowych Dagens Næringsliv, linia lotnicza zamierza również otworzyć w sierpniu kryptogiełdę.

Od przyszłego roku kryptoprzedsiębiorstwa w Niemczech będą podlegać przepisom BaFin

W przyszłym roku w Niemczech, wejdą w życie nowe zasady przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Przepisy będą wymagały od kryptofirm posiadania licencji wydanej przez Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin).

Nowe złośliwe oprogramowanie zamienia wyszukiwarki w maszyny do wydobywania, zagrożenie atakiem DDoS

Firma zajmująca się problematyką cyberbezpieczeństwa, Trend Micro, odkryła nowy rodzaj malwera, które grozi przekształceniem wyszukiwarki Elasticsearch w botnet, który może być wykorzystywany do ataków DDoS.

McAfee aresztowany przez władze USA za uchylanie się od podatków, dziś powinien zostać zwolniony

Zgodnie z informacją podaną na Twitterze, McAfee został aresztowany przez władze USA, za uchylanie się od uiszczania podatków, gdy próbował uciec statkiem.

Kolejna aktualizacja mówi, że dziś powienien zostać zwolniony.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here