[Wiadomości] • Microsoft wykrył malware do wydobycia Monero w tapecie z Kobe Bryantem • i inne wydarzenia

news-19-10-08

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Rynki poruszają się dziś raczej poziomo.  Bitcoin () wciąż przekracza 9 300 $, ale na razie odrzucono dalszy wzrost. Altcoiny wahają się po obu stronach, najbardziej traci BSV (-5,20%), najbardziej na plus jest LTC (+ 9,33%). Nastrój na rynku utrzymuje się na poziomie Greed (chciwość) 55.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Regulacje, cenzura

Blockchain, technologie

Microsoft wykrył złośliwe oprogramowanie do wydobycia kryptowalut w tapecie z Kobe Bryantem

W tapecie przedstawiającej niedawno tragicznie zmarłą legendę koszykówki, Kobego Bryanta, wykryto malware do wydobycia kryptowalut. Departament bezpieczeństwa Microsoftu opublikował dziś na Twitterze, że cyberprzestępcy wykorzystują tragiczną śmierć Bryanta. „Znaleźliśmy złośliwy plik HTML na tapecie z Kobe Bryantem, który zawiera skrypt do wydobywania monet”.

Bitfinex dodaje handel marżą do Tether Gold

Kryptogiełda Bitfinex dodała handel marżą dla Tether Gold (XAU₮). Począwszy od 30 stycznia giełda będzie wspierać handel depozytami zabezpieczającymi dla XAU₮ w parach USD i BTC. Funkcja depozytu zabezpieczającego będzie wymagała kapitału początkowego w wysokości 20% i, zgodnie z komunikatem prasowym, zaoferuje 5-cio krotną dźwignię.

Binance rozpoczyna handel kontraktami na czas nieokreślony dla Cardano

Kryptogiełda Binance i jej ​​platforma handlowa futures Binance Futures, która została uruchomiona we wrześniu 2019 r., wprowadza na rynek nowy produkt – umowy handlowe na czas nieokreślony dla pary ADA / USDT od 31 stycznia 2020 r.

WEF ogłosiło utworzenie konsorcjum do obsługi przepisów dotyczących kryptowalut

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) powołało międzynarodowe konsorcjum, aby zaproponować ramy zarządzania kryptowalutami, w tym stablecoiny. Przedstawione w piątek konsorcjum stara się zgromadzić instytucje finansowe, przedstawicieli rządu, programistów i innych członków globalnej społeczności, aby ustalić, jaki rodzaj zarządzania kryptowalutami może najlepiej przyczynić się do integracji finansowej. Waluty cyfrowe są „kluczowym obszarem zainteresowania forum”, powiedział założyciel WEF i prezydent Klaus Schwab. Obszar „wymaga wejścia przez sektory, funkcje i obszary geograficzne”. „Opierając się na naszej długiej historii współpracy publiczno-prywatnej, mamy nadzieję, że prowadzenie tego konsorcjum przyspieszy rozmowy niezbędne do zapewnienia solidnych ram zarządzania globalnymi walutami cyfrowymi” – powiedział. Nowe konsorcjum składa się z członków banku centralnego oraz kilka organizacji pozarządowych.

Saudi Aramco zainwestowało 5 milionów USD w platformę blockchain Vakt

Blockchainowa platforma Vakt poinformowała, że ​​Saudi Aramco Energy Ventures dołączyło do akcjonariuszy spółki (w sumie jest ich 12tu). Z nowym kapitałem Vakt planuje ekspansję na nowe rynki – ze szczególnym uwzględnieniem Azji. Według Wikipedii Saudi Aramco jest drugim co do wielkości udokumentowanym dostawcą ropy na świecie, zajmuje również drugie miejsce co do wielkości dziennego wydobycia ropy. W ubiegłym roku firma przeprowadziła największą na świecie ofertę publiczną (IPO) – o wartości 25,6 mld USD. Firma handlowa Aramco będzie teraz korzystać z platformy Vakt w ramach umowy inwestycyjnej.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here