[Wiadomości] • Mike Novogratz: Kup Bitcoin • Hoskinson: Cardano będzie lepszą kryptowalutą niż Bitcoin • i więcej wydarzeń

news-20-04-01

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Dziś kryptorynki są nadal stosunkowo spokojne, Bitcoin () nie odnotował znaczącego spadku ani wzrostu, a altcoiny również poruszają się mniej więcej w poziomie. Bitcoin jest obecnie wyceniany na 6 300 $.

Kryptowaluty

Kiedy banki centralne pozwalają rosnąć pieniądzom na drzewach, Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, ma dla ciebie wiadomość – kup Bitcoin. „Pieniądze nie rosną na drzewach” to popularne określenie, w którym rodzice przekonują swoje dzieci, by zarabiały pieniądze. Oznacza to, że pieniądze są ograniczonym zasobem i ludzie muszą podjąć wysiłek, aby je zdobyć. Jednak ta narracja najwyraźniej nie dotyczy Rezerwy Federalnej USA i Banku Anglii, które zadeklarowały nieograniczone uwalnianie ilościowe w celu uratowania słabej gospodarki światowej przed upadkiem wywołanym przez koronawirusa. W 2020 r. pieniądze fiat zaczęły rosnąć na drzewach (przynajmniej w bankach centralnych).

W komunikacie prasowym przeglądarka Opera ogłosiła plany rozszerzenia kryptousług na inne kraje UE, a także Szwajcarię, Nową Zelandię, Meksyk i Australię poprzez kontynuację współpracy z Wyre. Ponadto współpraca między Wyre i Operą wyeliminuje pośredników, ponieważ użytkownicy Opera Android mogą dokonywać transakcji w walucie cyfrowej bezpośrednio z kryptoportfela Opery.

Założyciel Cardano, mówi, że ta inteligentna platforma stanie się technologicznie lepsza od Bitcoin, Ethereum (), XRP i wszystkich innych blockchainów w branży jeszcze w tym roku. W nowym wideo Periscope na temat przyszłości Cardano Charles Hoskinson stwierdza, że ​​postęp w inteligentnych kontraktach i portfelach w ostatnich latach był rewolucyjny i wierzy, że Cardano ma teraz wszystko, czego potrzeba, aby stać się najbardziej zaawansowanym blockchainem w historii.

Kryptogiełdy, banki

Coinbase twierdzi, że jego platforma płatności detalicznych przetworzyła 200 mln $ w transakcjach Bitcoin i krypto od momentu uruchomienia w lutym 2018 r. Coinbase Commerce umożliwia akceptantom otrzymywanie płatności w różnych kryptowalutach, w tym BTC, BCH i ETH bez żadnych opłat. Szef platformy John Zettler mówi, że platforma nie zarejestrowała żadnych znaczących zmian w działalności w tym miesiącu, chociaż zarówno kryptorynek, jak i tradycyjny spadły. Zettler mówi, że konsumenci wolą korzystać z BTC, chociaż zauważył również, że konsumenci zaczynają używać stabilnych monet, zwłaszcza Monet USD (USDC). Ponad 8 000 kupców korzysta obecnie z Coinbase Commerce do otrzymywania płatności w kryptowalutach.

Blockchain i technologie

W ubiegły weekend MINTGOX był gospodarzem swojego pierwszego turnieju gier online na żywo i VR konferencji mikropłatności w Lightning Network. Wydarzenie dotyczyło współpracy między Zebedee, Lightning Labs, Bitcoin 2020, THNDR i influencerami, takimi jak Udi Wertheimer. Simon Zebell, dyrektor generalny Zebedee, powiedział, że podobne wydarzenia będą miały miejsce raz w miesiącu.

Australijski startup Meld Gold uruchomi platformę blockchain do obrotu tokenizowanym złotem w trzecim kwartale 2020 roku. Meld Gold powiedział, że platforma zaoferuje cyfrową metodę kupowania i sprzedawania fizycznego złota, która jest bardziej wydajna i przejrzysta niż tradycyjne rynki złota. W przeciwieństwie do innych tokenów zabezpieczonych złotem, każdy token reprezentuje jeden gram złota przechowywany w różnych firmach w sieci, w tym w mennicy Melbourne.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here