[Wiadomości] • NASDAQ wprowadza kryptoindeks ze sztuczną inteligencją • 90% wszystkich kryptofutures i opcji w Azji • i więcej wydarzeń dnia

news-19-10-16

Przedstawiam krótkie podsumowanie najistotniejszych wiadomości z poprzedniego dnia, pod podsumowaniem znajdziesz rozwinięcie informacji dla poszczególnego newsa. 

Rynki

Kryptorynki nieznacznie spadły, Bitcoin () obecnie walczy o utrzymanie poziomu na 8 200 $, większość altcoinów również w czerwonych liczbach.

Kryptowaluty

Giełdy / banki

Regulacje

Miliony użytkowników Google Pay i Apple Pay może teraz kupować kryptowaluty za pomocą Wyre

Miliony użytkowników Apple Pay i Google Pay może teraz kupować krypto za pośrednictwem Wyre. Nowe produkty tej firmy zostały zaprojektowane tak, aby zakup Bitcoinów (BTC), Ethereum () (ETH) i Dai (DAI) był wyjątkowo prosty i szybki. Użytkownicy korzystają z trzech różnych produktów Wyre V2. Pierwsze dwa są już dostępne, a trzecia opcja będzie dostępna do końca października.

Tokeny DGLD znajdują się na blockchainie BTC i mają pokrycie w złocie

Administrator aktywów cyfrowych CoinShares dodaje złoto do blockchaina Bitcoina. We współpracy z dostawcą portfela Blockchain i handlowcem metali szlachetnych MKS w Szwajcarii, brytyjska firma zapowiedziała uruchomienie sieci tokenów reprezentujących w postaci cyfrowej fizyczne złoto. Projekt rozwijany jest przez firmę od dwóch lat. Według CoinShares dziś wprowadza do obrotu ponad 20 milionów $ w złocie, przechowywanego w szwajcarskim skarbcu jako zastaw pod swoje tokeny. Każdy token DGLD jest oparty na 1/10 uncji trojańskiej.

„Satoshi” jest teraz terminem w Słowniku Oxford

Oxford English Dictionary (OED), opublikowany przez Oxford University Press, oficjalnie dodał słowo „Satoshi” do swojej bazy danych. Decyzja została podjęta w ramach kwartalnej aktualizacji tego słownika. OED definiuje Satoshi jako: „Najmniejszą jednostkę pieniężną w cyfrowym systemie płatności bitcoin, równą stu milionowej wartości bitcoin”.

Prawie 90% wszystkich futures oraz opcji  z kryptowalutami jest przedmiotem obrotu w Azji

Stany Zjednoczone są największym krajem pod względem zakupów walutowych. Lecz to Chiny wyprzedziły je pod względem obrotu poza giełdowego z Bitcoinami i Tetherem. Według Bloomberga, kontynent azjatycki stanowi prawie 90% wszystkich transakcji futures i opcji z kryptowalutami – stan na 14 października 2019 r.

NASDAQ wprowadza indeks kryptograficzny z AI

Druga co do wielkości giełda na świecie, NASDAQ, ogłosiła CIX100, oparty na sztucznej inteligencji, stworzony przez Cryptoindex, dostawcę danych kryptograficznych. CIX100 to kryptometryczny wskaźnik rynkowy, który analizuje dane dotyczące 100 największych kryptowalut za pomocą algorytmu sieci neuronowej, biorąc pod uwagę ponad 200 czynników. Narzędzie działa „bez ludzi”, jest skierowane zarówno do nowoprzybyłych, jak i profesjonalnych inwestorów i ma na celu wyeliminowanie tokenów z fałszywymi wolumenami.

Korea Południowa chce do 2021 r. przenieść operacje finansowe na blockchain

Operacje finansowe w Korei Południowej zmierzają w kierunku blockchain. Przeniesienie powinno zostać ukończone do 2021 r. Transakcje walutowe powinny być wykonywane przy użyciu tej technologii w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W odniesieniu do transakcji finansowych odpowiednie dokumenty będą udostępniane na blockchainie, żeby instytucje finansowe miały do nich dostęp, zaś obligacje eksportowe zostaną udostępnione w ten sam sposób, aby banki mogły sprawdzić, czy nie występują duplikaty obligacji.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here