[Wiadomości] • Novogratz twierdzi, że spadek na Wall Street spowodował upadek kryptorynków • i inne wiadomości

news19-11-27

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

RYNKI

Panika spowodowana szybkim szerzeniem koronawirusa Covid-19 w Europie w ubiegły weekend rozprzestrzeniła się z rynków tradycyjnych na kryptorynki. W ten sposób wyprzedaż była kontynuowana wraz ze spadkiem cen większości kryptowalut, na czele z Bitcoinem. Dziś kryptorynki zaczynają nieco odzyskiwać. Bitcoin () jest teraz nieco powyżej 8 700 $.

Kryptowaluty, kryptorynki

Kryptogiełdy, banki

Regulacje, państwowe waluty cyfrowe

Novogratz twierdzi, że spadek się na Wall Street spowodował spadek kryptorynków

Można z całą pewnością stwierdzić, że ostatni tydzień był jednym z najgorszych dla Wall Street i światowych rynków finansowych. S&P 500 zanotował najszybszą korektę w historii, podczas gdy inne główne indeksy mocno spadły. Bitcoin nie jest wyjątkiem, ponieważ ta kryptowaluta straciła dużo ze swojej wcześniejszej wartości. Według Michaela Novogratza istnieje związek między tymi dwoma rynkami. Jedną z rzeczy, o których wielu analityków i członków społeczności kryptograficznej mówi o Bitcoinie to to, że nie istnieje korelacja z tradycyjnymi rynkami finansowymi. Według byłego managera funduszu hedgingowego Wall Street Mike’a Novogratza, tym razem tak nie jest. Uważa, że ​​powodem spadku wartości Bitcoinów jest to, że wielu inwestorów wybrało swoje rezerwy na zakup aktywów w spadku i tym sobie co najmniej częściowo zrekompensowali poniesione straty.

 

Ripple pracuje nad dodaniem kolejnych aktyw do blockchaina XRP

Ripple pracuje nad nową funkcją, która pozwoli ludziom łatwo uruchamiać własne tokeny zapisane w XRP Ledgerze. David Schwartz, dyrektor ds. technologii w Ripple, mówi, że rozwój różni się od innych systemów, które obecnie oferują podobne funkcje. „Jedną z funkcji, które uważam za bardzo interesujące, jest funkcja, która pozwoliłaby ludziom zarządzać… w zasadzie zasobami powiązanymi z pewną wartością zewnętrzną. Funkcje podobne do tych, które można znaleźć w innych systemach, ale co ciekawe, płynność zapewnia mechanika Ledgera. „Chociaż kryptoaktywa mogą być wykorzystywane do różnych celów, Schwartz twierdzi, że monety stablecoin są „oczywistym przypadkiem zastosowania” dla tej funkcji.

Huobi open-source blockchain DeFi jest teraz otwarty do publicznego testowania

Huobi ogłosiło, że 29 lutego uruchomiło publiczną linię testową na swoim zdecentralizowanym blockchainie open-source (DeFi), Huobi Chain, aby zapewnić firmom regulacyjnym przyjazne ramy dla wdrażania aplikacji w różnych sektorach finansowych. Huobi Chain obejmuje elastyczny model zarządzania, który obsługuje zarówno organy regulacyjne, jak i firmy. Oparty na delegowanym systemie Proof-of-stake, umożliwia organom regulacyjnym wniesienie wkładu do sieci za pośrednictwem unikalnych węzłów regulacyjnych. Wdrożenie protokołów Know Your Customer (KYC) i Anti Money Laundering (AML) jest uzupełnione zdecentralizowanym identyfikatorem, który zapewnia weryfikowalną tożsamość cyfrową w całej sieci.

Coinbase dołącza do japońskiego stowarzyszenia kryptofirm

Kryptogiełda Coinbase, która wcześniej ubiegała się o licencję na prowadzenie działalności w Japonii, dołączyła teraz do drugiej klasy japońskiego stowarzyszenia kryptogiełd (JVCEA), organizacji samoregulacyjnej, która została upoważniona do nadzorowania branży kryptowalut w 2018 r. Coinbase stara się o licencję w Japonii od 2016 roku, po tym jak otrzymała zastrzyk inwestycyjny w wysokości 10,5 mln USD od grupy obejmującej Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ i Mitsubishi UFJ Capital.

Turecki Akbank połączył siły z kryptogiełdą Binance, aby umożliwić bezpośrednie transfery krypto-fiat

Kryptogiełda Binance ogłosiła dziś, że Akbank, jeden z największych banków w Turcji, stał się „pierwszym bankiem, który kiedykolwiek bezpośrednio zintegrował się z Binance”. Akbank z siedzibą w Stambule ma 770 oddziałów w całej Turcji i teraz umożliwia bezpośrednie przelewy między kryptowalutami, obsługiwanymi przez Coinbase, i turecką lirą.

Chiny chcą monopolu na swoją cyfrową walutę i zdelegalizować inne kryptowaluty

Chen Weigang, były wiceprzewodniczący Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds. Ubezpieczeń Partii Komunistycznej, mówił 27 lutego o regulacjach ICO i handlu walutami cyfrowymi w Chinach. Powiedział, że cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) jest ważnym strategicznym planem zdobycia przez chińską walutę państwową RMB wiodącej pozycji w międzynarodowym rozwoju gospodarczym. Podczas wywiadu Chen został poproszony o skomentowanie trwającego ICO w Chinach, a także oszustw typu piramidy finansowe. Chen powiedział, że handel ICO i kryptowalutami musi zostać całkowicie zakazany w przyszłości: „Jestem głęboko przekonany, że spekulacje z kryptowalutami i ICO nie są właściwym kierunkiem rozwoju finansowego i muszą zostać zdecydowanie zakazane”.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here