[Wiadomości] • Peter Schiff: Dlaczego BTC nie chodzi po 50 000 $? • i inne wydarzenia

news-20-03-27

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin () zaczął nagle rosnąć. Obecnie decydującym czynnikiem będzie to, czy próg psychologiczny o wartości 7 000 $ zostanie przekroczony oraz czy zostanie utrzymany. Altcoiny również rosną w odpowiedzi na ruch Bitcoinów. Według analityków mogą za tym stać wiadomości ze Stanów Zjednoczonych, według których obywatele USA otrzymają 2 000 $ wsparcia od rządu.

Kryptowaluty

Jeśli Bitcoin nie wyleci w górę teraz, to już nigdy. To wiadomość, którą Peter Schiff próbuje przekazać społeczności kryptofanów. Znany krytyk Bitcoin twierdzi, że główna kryptowaluta powinna już kosztować 50 000 $ ze względu na obecną sytuację: ujemne stopy procentowe, ogromne bodźce i globalna pandemia.

Na swojej stronie internetowej Ripple opublikowało artykuł informujący o współpracy z malezyjską transgraniczną usługą płatniczą MoneyMatch. Partnerstwo znacznie przyspieszy szybkość transakcji i obniży koszty, dodając swoją platformę do Ripplenet. A Ripple uzyska dostęp do 120 innych krajów na całym świecie.

Blockchain, technologie

Międzynarodowi giganci rolni, Agrocorp i Cargill, handlowali pszenicą o wartości 12 mln dolarów z Ameryki Północnej do Indonezji poprzez blockchain. Transakcja została przeprowadzona przy użyciu platformy blockchain w Singapurze opartej na Hyperledger Fabric. W transakcji uczestniczył także międzynarodowy bank spółdzielczy Rabobank, właściciel statku Amarante i agent transportowy Transmarine. Umowa została zawarta 1 kwietnia po pięciu dniach, z oszczędnością czasu w ręcznych procesach oraz zwiększonym bezpieczeństwem i przejrzystością. Transakcja zmniejszyła potrzebę formalności i skomplikowanych tradycyjnych procedur rozrachunku handlowego. Główni facylitatorzy Rabobank Mario Cortinhal i Olivier De Jong powiedzieli, że czas, który zwykle spędzali na przetwarzaniu dokumentów, został zmniejszony o połowę.

Seema Johnson, współzałożycielka i COO płatności opartych na blockchain i ID platformy Nuggets, została wybrana przez Booking.com na Przedsiębiorcę Roku w konkursie Technology Playmaker Awards. Nagrody Playmaker Awards zostały ogłoszone przez globalną firmę turystyczną po raz pierwszy w 2017 roku, aby wyrazić uznanie dla osiągnięć kobiet w sektorze technologii.

Wydobycie

Wydobycie bitcoinów (BTC) było często krytykowane za nadmierne zużycie energii, do czasu aż podcaster Marty Bent przyszedł z rozwiązaniem, dzięki ktoremu wydobycie faktycznie zmniejsza odpady w sektorze ropy i gazu (O&G). W blogu z 15 kwietnia Bent ujawnił, że wydobył bitcoiny w zeszłym roku we współpracy z Great American Mining (GAM) – do zasilania minerów wykorzystał nadmiar gazu wytworzonego jako produkt uboczny produkcji ropy naftowej. W grudniu ubiegłego roku GAM wdrożył pierwszą małą farmę górniczą w postaci kontenera transportowego na polu naftowym. Bent powiedział, że to pierwszy krok w zachęcaniu producentów O&G do zostania „jednym z największych górników w sieci bitcoin”.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here