[Wiadomości] • Przeglądarka Brave ma 10 milionów użytkowników • Poloniex delistuje DigiByte z powodu krytyki TRONu • i inne wiadomości

news191206

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych wiadomości z ostatniej doby. Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje o każdym wydarzeniu. 

Rynki

Bitcoin pozostaje na tym samym poziomie cenowym między 7 300 a 7 500 USD, gdzie istnieje duża podaż oraz duży popyt. Niedźwiedzie i byki walczą zaciekle o ten obszar. Obecnie cena BTC nieznacznie rośnie i wynosi ponad 7 400 USD. Rynki są raczej neutralne i wchodzą w ostatni dzień tygodnia roboczego. Oczekuje się, że nadchodzący weekend znów będzie niestabilny.

Banki / giełdy

Technologia / ciekawostki

BAKKT wprowadzi kontrakty terminowe BTC rozliczane gotówkowo

9 grudnia Bakkt wprowadzi dwie nowe opcje handlowe: opcje Bitcoin () (USD) i miesięczne kontrakty gotówkowe Bitcoin (USD). Wczoraj CEO Bakkt została mianowana senatorem USA dla stanu Georgia. Jednak do najnowszych wiadomości osoby z kryptospołeczności odnoszą się sceptycznie. Użytkownicy twierdzą, że „gotówkowe” rynki bitcoinów są odpowiedzialne za manipulowanie rynkami i sztuczne obniżanie cen.

Poloniex delistuje DigiByte z powodu krytyki TRONu

Giełda Poloniex odrzuciła negatywną krytykę protokołu TRON () ze strony Jareda Tate’a. Poloniex próbuje obecnie zostać przedstawicielem TRON. Krytyka TRONu ze strony Jareda Tate’a spowodowała, że ​​kryptogiełda Poloniex zadecydowała o delistingu DigiByte.

Kraken dodaje pary CHF

Kryptogiełda Kraken wprowadza wsparcie franka szwajcarskiego (CHF) we współpracy z bankiem Frick z Lichtensteinu. Od dziś użytkownicy mogą handlować między CHF i Bitcoinem, a także CHF i ETH na platformie Kraken.

Startup Zerion otrzymał od Blockchain.com inwestycję w wysokości 2 milionów dolarów w celu opracowania protokołów DeFi

Zerion otrzymał 2 miliony dolarów od Blockchain.com Ventures i Gnosis na dalszy rozwój i rozszerzenie o nowe protokoły DeFi. Firma zamierza budować przyszłość finansów w ramach tzw. systemu „bez pozwolenia”  (po ang.: permissionless) i ma nadzieję, że obejmie wiodącą rolę w kierowaniu kryptoaktywami w ramach rozwoju zdecentralizowanych usług finansowych.

BitFury wydaje własny blockchainowy software

Bitfury właśnie wypuściło oprogramowanie blockchain Exonum Enterprise, aby pomóc firmom efektywniej tworzyć własne prywatne projekty na blockchain. Nowy produkt od Bitfury to korporacyjna wersja Exonum skierowana do dużych korporacji i agencji rządowych. Według komunikatu prasowego Bitfury, Exonum Enterprise może obsłużyć do 5000 transakcji na sekundę. Klienci mogą korzystać z tej platformy, aby rozpocząć projekty blockchain i użyć pełnego panelu usług do śledzenia wdrożenia blockchain.

Przeglądarka Brave ma 10 milionów użytkowników

Przeglądarka internetowa skoncentrowana na ochronę prywatności – Brave, ogłosiła, że miesięczna ​​liczba aktywnych użytkowników (MAU) przekroczyła 10 milionów. Brave miał 8,7 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie w październiku a pod koniec listopada podskoczył do 10,4 miliona. Liczba dziennych aktywnych użytkowników (DAU) wzrosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy do 3,3 miliona.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here