[Wiadomości] • Rząd USA przyjął ustawę promującą gospodarkę, w tym portfele cyfrowe i cyfrowego dolara • i inne wiadomości

news - 20-03-24

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Bitcoin () dodał ponad 12% w ciągu ostatnich 24 godzin i nadal rośnie. Obecna cena wynosi ponad 6 700 $. Jednak według naszego analityka nie ma powodu do przedwczesnej euforii, ponieważ BTC wciąż ma wzór flagi niedźwiedzia. Altcoiny również zyskały na sile i rosną, ale ogólna kapitalizacja rynkowa jest nadal znacznie poniżej 200 miliardów USD.

Kryptogiełdy i banki

We wtorek 24 marca kryptogiełda Bitfinex ogłosiła, że ​​„wdrożyła zastrzeżone narzędzie do śledzenia – Shimmer – w celu zwalczania nadużyć na rynku i promowania prawidłowego obrotu giełdowego”. W komunikacie prasowym Bitfinex wyjaśnia do czego służy Shimmer, który imię dostał po mechanizmie wykorzystywanym przez pszczoły miodne. Shimmer to „narzędzie do ostrzegania i raportowania warunków rynkowych”, które „identyfikuje i bada możliwe zachowania manipulacyjne i podejrzane praktyki handlowe na giełdzie, poprawiając w ten sposób integralność rynku i przejrzystość”.

Niesławna (wówczas największa) giełda bitcoinów, która została zaatakowana w 2014 roku, musi wypłacić swoim ofiarom odszkodowanie za skradzione 850 000 bitcoinów. Wierzyciele nieistniejącej giełdy organizują w tym tygodniu kolejne spotkanie, które powinno odbyć się jutro. Ofiary włamania na giełdzie czekają na odszkodowanie od ponad sześciu lat. Hack Mt. Gox pozostaje największym bitcoinów włamaniem w młodej historii kryptowalut.

Regulacje, państwowe waluty cyfrowe

Podczas kontrowersyjnej debaty na temat ogromnego pakietu bodźców w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, demokraci w amerykańskiej Izbie Reprezentantów próbują wprowadzić dolara cyfrowego i usprawnić płatności dla obywateli USA poza tradycyjnym systemem finansowym. Projekt ustawy, która obowiązuje od 23 marca, obejmuje tworzenie cyfrowych portfeli dla obywateli USA, którymi powinna zarządzać Rezerwa Federalna w części zatytułowanej „Bezpośrednie płatności rodzinne”.

Ludowy Bank Chin (PBoC), bank centralny tego kraju, podobno coraz bardziej się zbliża do wprowadzenia krajowej waluty cyfrowej. We wtorek w raporcie Global Times cytującym „osoby z branży” stwierdzono, iż PBoC zdaje się zakończyć opracowywanie podstawowej funkcji waluty cyfrowej we współpracy z prywatnymi firmami. Bank centralny rzekomo przygotowuje obecnie odpowiednie przepisy dotyczące obiegu cyfrowego juana. Anonimowy informator przemysłowy twierdzi, że najnowsze patenty Alipay dotyczą podstawowej funkcji waluty cyfrowej, w tym obiegu, płatności i publikacji. Alipay to grupa finansowa chińskiego giganta technologicznego Alibaba. Na początku tego roku świat obiegła wiadomość, że Alibaba opublikowała pięć patentów związanych z chińską walutą cyfrową.

Blockchain, technologie, ciekawostki

Jeśli inwestorzy kryptowaluty w USA odnotowali zyski, to mogą teraz odłożyć swoje zeznania podatkowe i zapłacić podatki z 90 dniowym odroczeniem. Koronawirus, który jest odpowiedzialny za masową kwarantannę, spowodował wiele podobnych opóźnień w innych częściach świata, w tym u naszych południowych sąsiadów.

Milioner przedsiębiorca i założyciel koncernu Alibaba, Jack Ma, mówi: Zjednoczmy się w walce z koronawirusem. Podczas gdy kanały mediów społecznościowych są nadal zalewane sprzecznymi danymi, obwinianiem i sceptycyzmem do wiadomości i statystyk pochodzących z Chin, chiński gigant technologiczny wysyła ratunek do krajów na całym świecie. Ma, który zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego giganta Alibaba w 2019 r. po 20 latach zarządzania firmą, rozpoczął dostarczać sprzęt ochronny do najbardziej dotkniętych regionów Włoch i Hiszpanii.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here