[Wiadomości] • Tim Draper: Milenialsi, przechodźcie na Bitcoin • Już drugi atak 51% na Bitcoin Gold• i więcej wydarzeń

news-19-09-20

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu w kryptosferze.

Rynki

Na rynkach, zwłaszcza na azjatyckich, zaczyna się odzwierciedlać sytuacja rozprzestrzeniania się koronawirusa z Chin. Inwestycje przelewane są do tzw. „safe havens”, czyli do bezpiecznych przystani a tradycyjne towary, jak złoto, idą w górę. Kryptorynki są na zielono, Bitcoin () obecnie powyżej 8 600 $, altcoiny rosną jeszcze bardziej. Nastrój na rynkach wynosi 50, co oznacza neutralność.

Kryptowaluty

Blockchain

Tim Draper: Milenialsi, przechodźcie na Bitcoin

W minioną środę (22 stycznia) podczas wywiadu z FOX Business legendarny inwestor, który jako jeden z pierwszych zainwestował w takie firmy jak Hotmail, Skype, Tesla, SpaceX i Twitter, został poproszony o udzielenie rady dla pokolenia Y, dotyczącą inwestycji emerytalnych. Tim Draper powiedział, że najlepszą wskazówką jaką może udzielić milenialsom, chcącym inwestować z myślą o przyszłej emeryturze, to inwestycja w Bitcoiny i ogólnie w kryptowaluty.

Już drugi atak 51% na Bitcoin Gold

Bitcoin Gold () (BTG) właśnie doświadczył ataku 51%, co doprowadziło do podwójnego wydatku 7 167 BTG (około 72 000 $). To nie pierwszy raz, gdy klon bitcoinów został zaatakowany w podobny sposób. Luka w sieci BTG została wykorzystana, ponieważ przestępcy byli w stanie uciec z BTG o wartości 72 000 $.

Doszło do symultanicznego wydobycia tego samego bloku na BTC, po raz pierwszy od października 2019 r.

Bitcoin network zarejestrowała kolejne wydobycie tego samego bloku, podobna sytuacja miała miejsce w październiku 2019 r., doprowadziło to wtedy do podwójnego wydatku 3 USD. W wydobyciu bitcoinów jest znacznie większa konkurencja niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ wskaźnik wydobycia jest na poziomie ATH. Według badań BitMEX Research, dwa poole wydobywcze bitcoinów wykryły blok transakcji w tym samym czasie. W swoim tweecie, opublikowanym w poniedziałek (27 stycznia 2019 r.), BitMEX Research ujawnił taką samą ekstrakcję bloku 614,732 przez poole Poolin i Bitmain’s BTC.com, dwa konkurencyjne poole wydobywcze.

 

Byli pracownicy Tronu sądzą się Justinem Sunem na kwotę 15 mln $

Dwóch byłych pracowników BitTorrent, który został w 2018r. przejęty przez TRON (), pozwało założyciela Tronu i CEO, Justina Suna, za domniemane naruszenia Kodeksu pracy i mobbing. Powodowie Łukasz Juraszek (28 lat) i Richard Hall (50 lat) dochodzą odszkodowania w wysokości 15 milionów dolarów przeciwko Rainberry Inc. (osoba prawna Fundacji Tron), Sunowi i jego głównemu inżynierowi. Powództwo o odszkodowanie opiera się na roszczeniach o niezgodne z prawem rozwiązanie umowy, dyskryminację rasową, wrogie środowisko pracy, oszustwa, mobbing oraz nieuczciwe praktyki zatrudnienia, w tym naruszenia Kodeksu pracy i nieuczciwych praktyk handlowych.

W tym miesiącu w Chinach powstało ponad 700 firm blockchain

Chińscy przedsiębiorcy zarejestrowali w tym miesiącu 714 firm blockchain w kaju, co oznacza, że ​​w Chinach działa 26 089 takich firm. Według LongHash całkowita liczba firm blockchain zarejestrowanych w Chinach wynosi 79 556, w tym 57 257 chińskich firm blockchain straciło swój status prawny lub cofnęło licencje.

Ponad 1000 firm zajmujących się kryptowalutami uzyskało licencje w Iranie

Iran podobno przyznał przeszło 1000 licencji na wydobywanie kryptowalut. Licencje wydało Irańskie Ministerstwo Przemysłu, Kopalń i Handlu. Amir Hossein Saeedi Naeini powiedział, że przemysł kryptowalut może potencjalnie zwiększyć irańską gospodarkę o 8,5 mld dolarów. Iran zalegalizował wydobycie kryptowalut w czerwcu ubiegłego roku; kraj od dawna jest atrakcyjny dla górników dzięki taniej energii. Górnicy płacą 0,11 $ za jedną kilowatogodzinę (kWh) energii. Jednak w szczycie sezonu letniego (od czerwca do września) opłaty są wyższe i wynoszą 0,46 $ za kWh.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here