[Wiadomości] • Tim Draper: Po pandemii ludzie zainteresują się Bitcoinem • i inne wydarzenia

wiadomości - 2019 - 09 - 13

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Tradycyjne rynki finansowe znacznie poprawiły się w ciągu ostatnich kilku dni i nadal rosną. Inwestorzy wydają się być w optymistycznym nastroju i wierzą, że najgorsze już minęło, ponieważ środki rządowe pomogły złagodzić pandemię i przyspieszyć ożywienie gospodarki. Będziemy jednak musieli poczekać na potwierdzenie tego trendu. Bitcoin () rośnie, podobnie jak altcoiny. Obecna cena BTC wynosi powyżej 7 300 $. ETH jest najsilniejszą z top 10 kryptowalut, teraz powyżej 172 $.

Kryptowaluty

Inwestor zwrócił uwagę, że te same rządy, które zasadniczo zatopiły światową gospodarkę, będą teraz ratować gospodarkę dzięki zachętom. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych niedawno wprowadziła nieograniczone luzowanie ilościowe w celu wsparcia gospodarki dotkniętej koronawirusem. Według Drapera ludzie zaczną zastanawiać się, czy wolą tradycyjne dolary, czy BTC. W swoim ostatnim wywiadzie Draper potwierdził swoje wcześniejsze oświadczenie na Twitterze, mówiąc, że rządy mogą pochować gospodarkę za pomocą drakońskich środków. Obecnie na świecie poddano kwarantannie prawie cztery miliardy ludzi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się śmiertelnych chorób. Możesz obejrzeć rozmowę poniżej.

Kryptogiełdy, banki

W czasie, gdy większość firm z różnych sektorów boryka się ze zwolnieniami i innymi środkami redukcji kosztów spowodowanymi pandemią, Binance, która jest jedną z najpopularniejszych kryptogiełd, ogłosiła przejęcie CoinMarketCap. Prezes Binance oświadczył, iż CoinMarketCap będzie nadal zachowywać neutralność i niezależność, a każda inna giełda, która chce współpracować z CMC, będzie nadal współpracować z CMC.

Bitfinex ogłosił dzisiaj uruchomienie programu Staking Rewards dla różnych zasobów cyfrowych. Obecnie użytkownicy mogą zarabiać do 10% rocznie, przechowując token EOS (), Cosmos Atom i V Systems – VSYS. Token XTZ zostanie następnie uruchomiony najpóźniej w maju. Oprócz handlu giełda oferuje teraz klientom inne źródło dochodów. Tzw. nagrody za staking wahają się od 1,5% i 8% do 10% za token VSYS.

Coinhouse stała się pierwszą kryptofirmą zarejestrowaną w najwyższym francuskim organie nadzoru finansowego, Financial Markets Authority (AMF). Rejestracja oznacza, że ​​Coinhouse ma teraz szansę na uzyskanie licencji na prowadzenie usług bankowych we Francji.

Blockchain i technologie

CargoSmart, zagraniczny oddział firmy zajmującej się wysyłką kontenerów w Hongkongu, zamierza przekształcić proces załadunku dzięki nowej aplikacji blockchain. Według raportu CargoSmart współpracuje z Cosco i Shanghai International Port Group (SIPG), a także z Teslą przy pilotażowym projekcie aplikacyjnym.

Nestlé dodał swą markę kawy Zoégas do blockchaina IBM Food Trust i współpracuje z Rainforest Alliance w celu promowania identyfikowalności ziaren kawy. Gigant spożywczy po raz pierwszy ogłosił wiadomości w swoim blogu w poniedziałek. Nestle dodaje kody QR do pakietu produktów kawowych Zoégas „Summer 2020” sprzedawanych w Szwecji. Po zeskanowaniu kod wskaże klientom drogę ziaren kawy, od zbiorów do półki kuchennej wraz z dokumentacją przechowywaną w blockchainie śledzenia żywności IBM. IBM Food Trust uzyska niektóre z tych danych z certyfikacji lasów sojuszniczych non-profit, a resztę od Nestlé. Oznacza to zmianę podejścia ponadnarodowego konglomeratu żywnościowego.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here