[Wiadomości] • Trudność w wydobyciu Bitcoin jest niższa • Charles Hoskinson twierdzi, że Wikipedia go cenzuruje• i więcej wiadomości

news-20-03-26

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Po wczorajszym spokojniejszym dniu na kryptorynkach ponownie dominuje czerwnień. Jak dotąd kryzys jest umiarkowany, ale dotyczy wszystkich top 20 kryptowalut. Załamanie nastąpiło po historycznie największej redukcji trudności wydobycia bitcoinów. Na całym świecie państwa wydają oświadczenia w sprawie nowych środków wspierających upadające gospodarki i powstrzymujących rozprzestrzenianie się koronawirusa. I tak na przykład całe Indie znalazły się w izolacji, gdzie wszystko jest zamknięte, z wyjątkiem sklepów z żywnością i aptek, dodatkowo mieszkańców obowiązuje zakaz poruszania, jedynie w stanie najwyższej konieczności.

Kryptowaluty, kryptorynki

Trudność wydobywania bitcoinów, wskaźnika konkurencji pośród górników, zanotowała drugi co do wielkości spadek w historii sieci. Trudność zmniejszyła się 26 marca o około 16% do ~ 13,90 bilionów w porównaniu do 16,55 bilionów w poprzednim cyklu odnotowanym 9 marca. Trudność jest zaprojektowana tak, by co 2 016 bloków lub mniej więcej raz na dwa tygodnie, została ponownie dostosowana. Oznacza to, że niektórzy górnicy zrezygnowali już z wyścigu górniczego i zakończyli wydobycie.

Wartość hashrate (BTC) Bitcoin () spadła o prawie 45% od szczytu w 2020 roku. Hashrate w sieci BTC wg danych z Blockchain.com spadła z 136,2 kwintillionów hash na sekundę (EH/s) do 75,7 EH/s.

Charles Hoskinson, współzałożyciel kryptowaluty Cardano (ADA), oskarża Wikipedię o cenzurę swoich cytatów i preferowanie innych autorów. Według Hoskinsona Wikipedia to miejsce bitwy o informacje. Redaktorzy Wikipedii wielokrotnie starali się zamieścić w swoim artykule na temat PoS najczęściej cytowany white paper na temat PoS.

Ripple przekazał 200 000 $ na walkę z pandemią. Według Ripple darowizna w wysokości 200 000 $ zostanie przekazana społeczności non-profit Tipping Point z siedzibą w San Fransisco i fundacji społecznej Silicon Valley.

Tether Treasury emituje USDT w rekordowych ilościach. Whale Alert (@ whale_alert) zgłasza tylko dzisiejsze 120 mln USDT wydane przez Tether. Wiadomość oznacza, że ​​następnego dnia Tether wydał (w coraz większej liczbie) kolejne USDT. Rośnie obawa, czy Tether naprawdę ma wystarczającą ilość USD na pokrycie tych woluminów.

Kryptogiełdy i banki

Użytkownicy Apple i iOS w Stanach Zjednoczonych mogą teraz uzyskać dostęp do szeregu usług finansowych za pośrednictwem europejskiego fintechowego giganta Revolut. Klienci, którzy zarejestrują konto, będą ubezpieczeni depozytami FDIC do kwoty 250 000 $ za pośrednictwem Metropolitan Commercial Bank w Nowym Jorku. Londyński Revolut, który od momentu powstania w 2015 r. zgromadził bazę użytkowników 10 milionów klientów w Europie, zapewnia użytkownikom dostęp do długiej listy usług finansowych na smartfonach, w tym platformy obrotu akcjami, wymiany kryptowalut i wymiany walut fiat.

Zdecentralizowane finansowanie (DeFi) staje się coraz bardziej mobilne. W środę Coinbase ogłosiło integrację aplikacji DeFi bezpośrednio w portfelu Coinbase, który jest dostępny dla użytkowników iOS i Android. Dzięki integracji aplikacji DeFi opartej na blockchainie Ethereum () użytkownicy mogą teraz pożyczać kryptowaluty za pomocą inteligentnych umów, które są automatycznie wykonywane po spełnieniu parametrów zawartych w umowie. Przykładowo, użytkownicy Coinbase będą mogli włożyć krypto do umowy DeFi, pożyczyć krypto innym, otrzymać odsetki od pożyczki i gotówkę w swoich portfelach bez wychodzenia z aplikacji.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here