[Wiadomości] • USDT najczęściej kupowaną kryptowalutą • Palestyna chce mieć własną kryptowalutę • i inne wiadomości dnia

news-19-10-03

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Bitcoinowi jednak udało się obronić psychologiczną granicę 10 000 USD, pomimo krótkotrwałego spadku do 9 888 USD. Obecnie BTC wynosi nieco ponad 10 000 USD. Zaś TRON () nie miał dobrego dnia, spadł o około 13% w ciągu jednej doby. Jednak po ostatnim tweecie Sun’a, cena TRON częściowo się poprawiła.

Kryptowaluty

Giełdy

Regulacje

Blockchain

Oszustwo

Tether (USDT) jest obecnie najczęściej kupowaną kryptowalutą

Tether (USDT) bije rekordy po zwiększeniu podaży do ponad 4 miliardów monet. Aktualnie to USDT przejęły ster jako najbardziej handlowane aktywa, przejmując 32% całej działalności. Ta pozycja była tradycyjnie utrzymywana przez Bitcoin () (BTC) jako najbardziej pożądane aktywa, które zostały rownież włączone do wielu par biznesowych. Teraz jednak wiele altcoinów zdobyło własne rynki z USDT, zwiększając tym zapotrzebowanie na tzw. stablecoiny.

Niemiecki regulator zatwierdził obligacje nieruchomości o wartości 250 mln EUR oparte na ETH

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) zatwierdził obligację nieruchomości oparte na Ethereum () od Fundament Group, emitenta papierów wartościowych. Obligacja jest zabezpieczona portfelem nieruchomości w dużych niemieckich miastach o wartości 250 mln EUR. Rozwiązanie firmy rzekomo wykorzystuje standaryzowane i regulowane instrumenty finansowe, aby oferować aktywa oparte na nieruchomościach, które mogą być przedmiotem obrotu na całym świecie niezależnie od banków.

Palestyna planuje własną kryptowalutę

Kilka miesiący po złożeniu przysięgi przez obecny palestyński rząd, premier ujawnił plany opracowania własnej kryptowaluty w celu zmniejszenia zależności od Izraela. Według Anadolu, palestyński premier Mohammad Stayyeh powiedział, że waluta cyfrowa pomoże regionowi pokonać problemy, które są obecnie spowodowane nadmierną zależnością od izraelskiego szekla. Nie ujawniono jednak szczegółowych informacji.

Bibox Europe dodaje pary BTC/EUR i ETH/EUR

Bibox rozpocznie oferowanie par handlowych BTC/EUR i ETH/EUR za pośrednictwem swoich europejskich oddziałów. W najbliższym czasie w planach jest również parowanie z frankiem szwajcarskim (CHF) i funtem brytyjskim (GBP). Nowe pary fiatowe będą dostępne od dziś (23 lipca) ze specjalnymi warunkami promocyjnymi. Do 30 września 2019 r. nie będą pobierane żadne opłaty depozytowe, a opłaty transakcyjne dla animatorów rynku będą wynosić tylko 0,1%.

Urzędnik z Korei Południowej, przeciwnik ICO, nagle zrezygnował

Szef Południowokoreańskiej Komisji Usług Finansowych (FSC) w zeszłym tygodniu nagle zrezygnował. Według raportu The Korea Times z 18 lipca, były przewodniczący Choi Jongku rzekomo zrezygnował z urzędu dzień przed drugą rocznicą objęcia urzędu, w okresie reorganizacji rządu. Ten urzędnik był jedną z głównych postaci zakazu ICO w Korei Południowej.

Blockchain przygotowuje się teraz do rewolucji w telekomunikacji mobilnej

Firma telekomunikacyjna Bubbletone opracowuje prywatny blockchain dla operatorów komórkowych i dostawców usług, który umożliwia bezpośrednią interakcję z abonentami i eliminuje roaming na całym świecie. Zespół wprowadził Global Coverage, platformę dla abonentów do składania wniosków i ofert, operatorzy z kolei mogą na niej dystrybuować karty SIM do klientów – umożliwiając im przesyłanie lokalnych profili mobilnych za pomocą zaszyfrowanych wiadomości SMS lub kanałów danych w celu zakupu pakietów usług. Wszystko to w lokalnych cenach przy użyciu karty SIM, którą już mamy w posiadaniu.

Facebook i Instagram zalane oszustwami związanymi z Librą

Chociaż gigantowi mediów społecznościowych udało się usunąć wiele kont na Facebooku i Instagramie, twierdząc, że sprzedają niedostępną jeszcze kryptowalutę Librę, amerykańscy regulatorzy przyjęli rozprzestrzenianie się oszustw związanych z Librą, jako kolejny dowód, że Mark Zuckerberg i jego firma nie są jeszcze w stanie uruchomić własnej kryptowaluty.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here