[Wiadomości] • Vodafone opuszcza Stowarzyszenie Libra • Amerykańska SEC wytoczyła kolejny proces w sprawie ICO • i inne wydarzenia

news

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Dziś na rynkach obserwujemy tendencję do stagnacji i czekania, handel jest dziś raczej poziomy.  Bitcoin () obecnie niewiele rośnie, cena przekracza 8 600 $. Dominacja Bitcoin nieznacznie spadła do 65,6% z powodu wzrostu altcoinów. Indeks Fear & Greed nadal wskazuje na neutralny nastrój.

Kryptowaluty

Regulacje

Giełdy, banki

Technologie, Blockchain

Vodafone opuszcza Stowarzyszenie Libra i rozwija własną cyfrową usługę płatności

Brytyjski międzynarodowy konglomerat telekomunikacyjny Vodafone opuścił Stowarzyszenie Libra. Zarówno Vodafone, jak i Libra potwierdziły tę informację. Według Vodafone, firma wykorzysta zasoby dedykowane Librze do opracowania usługi płatności cyfrowych – M-Pesa. M-Pesa pozwala klientom bezpiecznie wysyłać, odbierać i deponować pieniądze za pomocą podstawowego smartfona. Usługa, która jest używana głównie w Afryce, pozwala wszystkim firmom pobierać płatności, kupować materiały eksploatacyjne i wypłacać pensje. Pomaga także rządom w pobieraniu podatków i dokonywaniu płatności z ubezpieczenia społecznego.

Partner AliPay zintegrował RippleNet do płatności transgranicznych

Fintech Tranglo z Azji Południowo-Wschodniej integruje technologię Ripple do płatności. Tranglo rozpoczął wdrażanie RippleNet w listopadzie ubiegłego roku. Firma z siedzibą w Malezji informuje, że jej transgraniczny przekaz pieniężny API zarządza płatnościami w 18 krajach, w tym w Chinach, Indiach, Japonii, Singapurze i na Filipinach. Na początku tego miesiąca firma ogłosiła partnerstwo z chińską AliPay, największą na świecie platformą płatności mobilnych z 1,2 miliardem użytkowników.

Amerykańska agencja rządowa SEC wytoczyła kolejny proces przeciwko ICO

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zacieśnia pętlę wokół ICO. Komisja wniosła pozew przeciwko kolejnej rzekomo fałszywej ICO niezarejestrowanych cyfrowych papierów wartościowych. SEC wniosła zarzuty przeciwko Opporty International, Inc. Z pozwu wynika, że oskarżony i jedyny właściciel Opporty, Siergiej Grybniak, złożył fałszywe i niezarejestrowane wstępne oferty cyfrowych papierów wartościowych. Tokeny nazwano OPP Tokens a Grybniak był w stanie zebrać około 600 000 $ od około 200 inwestorów z USA i zagranicy.

Bitfinex pozwala teraz zarządzać maksymalnie 100 kontami z jednego konta głównego

Bitfinex dodał nową funkcję do swojej platformy, która pozwala handlowcom instytucjonalnym utworzyć do 100 subkont na koncie głównym. Bitfinex powiedział, że funkcja „subkonta” została włączona z powodu rosnącego popytu, dodając, że umożliwi użytkownikom jednoczesne wdrażanie różnych strategii biznesowych. Bitfinex nie jest jedyną kryptogiełdą, która oferuje tę funkcję. Binance oferuje do 200 subkont (od grudnia 2018 r.) Gemini również stosunkowo niedawno wprowadziło tę funkcję z „nieograniczoną” liczbą subkont.

Huobi ogłosiło uruchomienie nowej platformy cyfrowej Huobi Brokerage

Założona w 2013 r. kryptogiełda Huobi, uruchomiła wczoraj nową cyfrową platformę handlu aktywami o nazwie Huobi Brokerage, która jest skierowana do instytucji i osób o wysokich dochodach. Huobi twierdzi, że Huobi Brokerage obsługuje „hurtowe transakcje blokowe w głównych kryptowalutach ze stabilnymi coinami, takimi jak BTC, USDT, HUSD, PAX, TUSD i USDC” oraz że obsługa ETH, EOS (), BCH, LTC i XRP pojawi się jeszcze w pierwszym kwartale.

OECD powołało grupę ekspertów ds. promocji i przyjęcia DLT

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) powołała komitet doradczy z ekspertami Blockchain (BEPAB), aby ułatwić rządom i innym zainteresowanym stronom, czerpanie korzyści z rozproszonej księgi rachunkowej (DLT). Według raportu Ledger Insights z 21 stycznia 2020 r., BEPAB składa się z kilku ekspertów blockchain, w tym przedstawicieli takich firm jak IBM, R3 i ConsenSys.

Rząd Singapuru zawarł sojusz z firmami takimi jak Mitsubishi i Mastercard w celu przyjęcia technologii cyfrowych

Rząd Singapuru, Międzynarodowa Izba Handlowa (ICC) i 16 innych firm, w tym Mastercard, Mitsubishi Corporation, DBS Bank, Tokyo Marine i Marubeni Corporation, przystąpiły do ​​sojuszu, aby przyspieszyć wdrażanie technologii cyfrowych w biznesie.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here