[Wiadomości] • Wydobycie kryptowalut oraz produkcja minerów zakazana w Chinach • Amerykańska Marynarka wojenna i siły powietrzne inwestują w Blockchain • i więcej wiadomości

wiadomości - 2019 - 09 - 13

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin w kryptosferze.

Rynki

Bitcoin () przekroczył 9 800 $, rynki czekają czy pokona 10 000 $. Tymczasem BTC rośnie powoli o 1,42% w ciągu ostatnich 24 godzin. Altcoiny również mniej więcej rosną, napędzane przez lidera rynku. Analitycy zaczynają się zgadzać, że wzrost napędzany jest między innymi paniką na rynkach azjatyckich, oczekiwanymi przerwami w produkcji i dystrybucji, niektórzy nazywają epidemię koronawirusa tak zwanym „czarnym łabędziem”, wydarzeniem, które ma duży wpływ, ale nie można go przewidzieć z góry.

Kryptowaluty

Wydobycie

Regulacje, kryptowaluty państwowe

Blockchain, Technologie

Ripple ponownie przenosi prawie 150 miliardów XRP

Po wycofaniu 900 000 000 XPP z bezpiecznego przechowywania i przeniesieniu ich do portfela należącego do firmy, Ripple zrobił to samo z dodatkowymi 100 000 000 XRP. Całość tworzy kwotę dostępną dla Ripple do sprzedaży w tym miesiącu – w sumie 1 000 000 000 XRP o szacunkowej wartości 281,6 mln $.

Cena ETH wystrzeliła w górę po przekroczeniu 1 mld $ w DeFi

Ceny ETH znów rosną, osiągając najwyższy poziom już od ponad 4 miesięcy, według Tradingview.com Ethereum () osiągnęło 220 $ kilka godzin temu. Od wczorajszego przekroczenia progu 200 $, Ethereum postanowiło dodać dodatkowe 8% dziennie, przewyższając większość innych kryptoaktywnych.

Wydobycie kryptowalut w Chinach oraz produkcja minerów zostały ograniczone na mniej niż 100 dni przed halvingiem

Biorąc pod uwagę wybuch epidemii koronawirusa w Chinach, rząd podjął szereg energicznych działań, aby utrzymać sytuację pod kontrolą. Dotknęło to firm w całym kraju. Dzięki istniejącej kontroli kwarantanny ludzie nie mogą wrócić do pracy. Dotyczy to również farm wydobywczych, które zostały zmuszone do wstrzymania prac. Producenci minerów również mają problemy. Bitmain i Canaan Creative są głównymi producentami minerów w Chinach. Bitmain produkuje 66% światowego sprzętu do wydobycia kryptowalut. Firmy takie jak Bitmain, Canaan i MicroBT opublikowały na swoich stronach internetowych powiadomienia o opóźnieniach w swoich usługach i dostępności produktów do 10 lutego z powodu obecności wirusa.

Japonia chce własną kryptowalutę z powodu obaw o tę chińską

Japonia odczuwa presję ze strony chińskich władz i chce przyśpieszyć prace nad cyfrowym juanem. Według raportu z 7 lutego najważniejsi ustawodawcy w kraju wzywają rząd do podjęcia starań o włączenie walut cyfrowych do programu G7 w tym roku.

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych zainwestowała 9,5 miliona dolarów w system komunikacji blockchain

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zainwestowała 9,5 miliona dolarów w uruchomienie Simba Chain, konkretnie na cele opracowania i wdrożenia systemu szyfrowania wiadomości opartego na blockchain. Oczywiście jest to kontynuacja poprzedniego kontraktu, w którym Simba Chain zbudował i przetestował ten system komunikacji oparty na blockchain dla Ministerstwa Obrony. Oczekuje się, że platforma zostanie uruchomiona w 2020 r. Ten oparty na blockchain system komunikacyjny zostanie zbudowany na platformie chmurowej Microsoft Azure i umożliwi bezpieczną wymianę danych zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Technologia Blockchain jest znana z niezmienności i bezpieczeństwa kryptograficznego, co czyni ją idealną technologią do szyfrowania wrażliwej komunikacji wojskowej.

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych współpracują ze startupem Blockchain w celu ochrony danych o broni

Siły powietrzne USA współpracują teraz z firmą zarządzającą danymi blockchain, aby szybko i bezpiecznie udostępniać informacje innym departamentom wojskowym. Startup Blockchain Fluree ogłosił dziś, że siły powietrzne USA wykorzystają swoją zdecentralizowaną bazę danych do śledzenia w jaki sposób informacje docierają do systemu i kto ma do nich dostęp. Ułatwi to Siłom Powietrznym dzielenie się informacjami z innymi jednostkami wojskowymi – zarówno w armii USA, jak i sojusznikami za granicą.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here