[Wiadomości] Bitcoin ponownie powyżej 10 000 $ • CEO Ripple krytykuje Bitcoin za nadmierną zależność od Chin • i inne wiadomości

news-19-10-29

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

Rynki

Bitcoin () wystrzelił ponownie nad 10 000 $, już któryś raz w ciągu ostatnich dni. Bitcoin w ciągu ostatnich kilku miesięcy stale rośnie. Większość Altcoinów znów na zielono, więc dominacja Bitcoinów nadal ma tendencję spadkową, obecnie na poziomie 62,5%.

Kryptowaluty

Regulacje, kryptowaluty państwowe

CEO Ripple krytykuje Bitcoin za nadmierną zależność od Chin

Ripple przyjmuje bardziej agresywną postawę w stosunku do Bitcoina, próbując zachęcić tańszą alternatywą. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział dziennikarzom w ostatnim wywiadzie, że „Chiny rządzą blockchainem Bitcoin”. Garlinghouse skrytykował Bitcoin za centralizację górników. Bitcoin jest zarządzany przez cztery firmy wydobywcze w Chinach ”, mówi Garlinghouse, „reprezentujące 60 +% mocy wydobywczych”.

Opcje Bitcoin osiągnęły 100 milionów USD dziennego wolumenu obrotu

Handel opcjami bitcoinów okazuje się atrakcyjnym nowym narzędziem handlowym. Platforma Deribit dominuje w obrotach Bitcoinami w przedziale od około 100 mln $ do 150 mln $ w styczniu, z pierwotnego wolumenu 50 mln $ w poprzednim miesiącu. Opcje Bitcoin oferują również inne platformy, takie jak LedgerX, lub świeżynka na tym terenie, OKEx. Znacznie mniejsze wolumeny są sprzedawane w opcjach na ETH.

VanEck: Bitcoin pomoże zbudować nowy globalny system finansowy

Szef kryptoprogramu firmy inwestycyjnej VanEck Gabor Gurbacs zatweetował, że Bitcoin może służyć jako podstawa do odzyskania większości światowego systemu finansowego. Może nie będzie innej rozsądnej opcji, dodaje. W komentarzach pod tweetem mówi, że ten nowy system już się tworzy.

Chiny odkażają banknoty z powodu koronawirusa, kryptowalut to nie dotyczy

Chiński Bank Centralny (PBoC) planuje odkazić miliardy banknotów juanów na obszarach najbardziej dotkniętych przez koronawirusa. Epidemia, która bardzo mocno uderzyła w system polityczny, gospodarczy i edukacyjny w Chinach, zmusiła władze krajowe do podjęcia ekstremalnych środków w celu ograniczenia szerzenia wirusa. Chiny przygotowują się do wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego, dzięki walucie cyfrowej nie byłoby konieczności stosowania tak drastycznych środków.

Kandydat na prezydenta Bloomberg chce bardziej rygorystycznych zasad dla krypto i ICO

Nowy kandydat na prezydenta USA Michael Bloomberg zaproponował plan reformy finansowej, aby promować jaśniejsze przepisy dotyczące kryptowalut, między innymi jako zabezpieczenie przed przyszłymi kryzysami finansowymi. W końcowej części wniosku, która koncentrowała się na amerykańskim systemie finansowym, ochronie konsumentów i innych obszarach, kandydat zobowiązał się do współpracy z organami regulacyjnymi w celu ustanowienia jasnych zasad dotyczących kryptowalut. „Kryptowaluty stały się klasą aktywów wartą setki miliardów dolarów, ale nadzór regulacyjny pozostaje rozdrobniony i słabo rozwinięty” – powiedział. „W świecie blockchain, Bitcoin i ICO istnieje również wiele oszustw i działalności przestępczej”.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here