[WIADOMOŚCI] G20: Kryptowaluty to nie pieniądze, ale aktywa podlegające odpowiedniemu opodatkowaniu …

G20: Kryptowaluty to nie pieniądze, ale aktywa podlegające odpowiedniemu opodatkowaniu – cena Bitcoina ponad 8 500 USD – ponad 16 milionów Amerykanów posiada kryptowaluty – Trump zabrania Amerykanom kupować Petro – Handel z kryptowalutami w Indiach spada z powodu bankowych obostrzeń – Giełda w Hongkongu planuje wprowadzenie technologii blockchain – Firma Robomarkets oferuje kryptowalutowe kontrakty CFDs dla klientów europejskich – Bitfury rozwija się w Norwegii – Wybory prezydenckie w Sierra Leone nie zostały przeprowadzone w oparciu o blockchain

Wiadomość dnia

Jak powiedział Bloomberg, kraje G20 chcą, aby kryptowaluty zostały uznane jako aktywa, a nie jako pieniądze. Włączenie kryptowalut do klasy aktywów spowoduje, że będą podlegać podatkowi od zysków kapitałowych. Cointelegraph.com (w EN)

Kryptowaluty

Cena Bitcoina we wtorek wynosiła ponad 8500 USD (w momencie pisania tego artykułu). Ten wzrost związany jest ze zmniejszeniem prawdopodobieństwa, że obecny summit G20 stworzy sensowne ramy międzynarodowe dla przepisów kryptowalutowych, chociaż nie jest jeszcze jasne, jaki bezpośredni wpływ to wszystko będzie miało na rynek. CCN.com (w EN)

Według nowych badań Finder.com, prawie 16,3 miliona Amerykanów, czyli 8%, jest właścicielem jakiejś kryptowaluty. Badania wykazały również, że ponad 5% Amerykanów posiada Bitcoin (). Jeśli wyniki są dokładne, oznaczają wzrost w porównaniu z wynikami opublikowanymi w grudniu 2016 r., które ujawniły, że około połowa Amerykanów słyszała o Bitcoinie, ale tylko 1% handlował, zbierał lub jakkolwiek je wykorzystywał. Bitcoinist.com (w EN)

Prezydent USA Donald Trump podpisał zarządzenie zakazujące obywatelom Stanów Zjednoczonych korzystać z wenezuelskiej kryptowaluty Petro. W rzeczywistości oznacza to, że Petro jest teraz w USA nielegalne. Kontrowersyjna kryptowaluta była postrzegana jako sposób na uniknięcie sankcji gospodarczych. To zarządzenie wykonawcze po raz pierwszy oficjalnie łączy prezydenta USA z kryptowalutami. Bitcoin.com (w EN)

Wskazówka: Więcej o kryptowalucie Petro tutaj.

Regulacje

Presja regulacyjna i bankowa panująca w Indiach drastycznie ograniczyły handel kryptowalut, co potwierdza 90% spadek objętości handlu na platformach transakcyjnych Bitcoin. Chociaż Centralny Bank Indii nie wprowadził zakazu kryptowalut, indyjskie banki wprowadziły przepisy ograniczające lub zabraniające prowadzenia działalności gospodarczej, w tym otwierania rachunków, wystawiania kart i pośredniczenia w transakcjach z kryptowalutami wśród lokalnych mieszkańców. CCN.com (w EN)

Giełda

Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu (HKEX) wykorzystuje doświadczenie australijskiej giełdy papierów wartościowych (ASX) do wdrażania technologii blockchain w kluczowych procesach. Po dwóch latach wnikliwych testów australijska giełda stała się pierwszym na świecie głównym operatorem, który korzysta z technologii blockchain do obsługi procesów rozliczeniowych. CCN.com (w EN)

Biznes

Robomarkets, firma brokerska działająca na rynkach europejskich, dodała klientów do swoich usług na rynku CFD. Niektóre z najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, Ethereum (), Litecoin i Ripple zostały dodane do listy dostępnych narzędzi transakcyjnych. Bitcoin.com (w EN)

Bitfury, producent sprzętu do wydobywania kryptowalut, ogłosił „oficjalne partnerstwo” z Norwegią i lokalnymi liderami biznesu. Bitcoinist.com (w EN)

Blockchain

Nawiązując do doniesień medialnych o roli w wyborach prezydenckich w Sierra Leone, firma Agora wydała oficjalne oświadczenie. To oświadczenie wyjaśniło właściwą rolę firmy w wyborach w roli obserwatora międzynarodowego i podkreśliło jej wcześniejsze oświadczenie, że nigdy nie twierdziła, że liczy na oficjalne użycie blockchain w wyborach. Cointelegraph.com (w EN)

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here