[Wiadomości] Keep Protocol zebrał 7,7 miliona dolarów na rozwój tBTC • Brave zarejestrowało 1 milion nowych użytkowników w marcu • i inne wiadomości

news-20-04-03

Witamy w naszych wiadomościach. Poniżej znajdziesz przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatniej doby w kryptosferze.

RYNKI

Kryptorynki nadal rosną. W chwili pisania artykułu Bitcoin () jest nieco poniżej 7 000 $, ten limit udało mu się przebić już wczoraj na krótką chwilę. Potem nastąpiła niewielka korekta obecnej ceny, lecz aktualnie Bitcoin rośnie. Altcoiny podążają za nim.

Kryptowaluty

Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, mówi, że może olać BTC, jeśli jego cena nie osiągnie w tym roku nowych szczytów. Podczas ostatniego wywiadu z CNBC stwierdził, że cena tej kryptowaluty powinna gwałtownie wzrosnąć w 2020 r. Kiedy Bitcoin poniósł porażkę w marcu, Novogratz nadal twierdził, że 2020 rok może być świetnym rokiem bitcoinów. Ponieważ banki centralne zwiększają ogromne zachęty finansowe na krawędzi czegoś, co wydaje się być początkiem recesji gospodarczej, trudno wyobrazić sobie lepsze środowisko dla bitcoinów. Powinny one rosnąć w stosunku do słabnących walut. Jak twierdzi U.Today, Peter Brandt na przykład już twierdzi, że kryptowaluta będzie miała trudności, jeśli teraz nie będzie w stanie się odbić i rosnąć.

Aplikacja bankowości cyfrowej Revolut rozszerzyła swoje kryptousługi na wszystkich standardowych użytkowników i powiedziała, że ​​rozszerza dostęp wcześniej niż planowano z powodu globalnego kryzysu gospodarczego. Konta kryptowalutowe i transakcje – wcześniej zarezerwowane dla użytkowników Premium i Metal – są teraz dostępne dla wszystkich standardowych użytkowników za 1,5% zryczałtowaną opłatę handlową. W obliczu bezprecedensowych zawirowań gospodarczych spowodowanych pandemią COVID-19 Revolut ostrzega swoich użytkowników, że „teraz zaczynamy ponownie obserwować luzowanie ilościowe i dewaluację waluty”.

Wielce oczekiwane uruchomienie głównej sieci tBTC, tokena bitcoin w sieci Ethereum (), właśnie zyskało znaczne wsparcie. Keep Protocol, współtwórca projektu tBTC, ogłosił dziś, że sfinalizował sprzedaż tokenów o wartości 7,7 miliona $ na sfinansowanie swojego rozwoju. Sprzedaż prywatnych tokenów była prowadzona przez firmę inwestycyjną Paradigm.

Chris Larsen, współzałożyciel i CEO Ripple, powiedział, że w pełni wyzdrowiał z COVID-19. W swoim tweecie z 2 kwietnia podziękował osobom pracującym na linii frontu przeciwko wirusowi, a także wezwał wyleczonych pacjentów by oddali swoją krew w celu przeszczepienia przeciwciał.

Regulacje, CBDC

Chińskie Narodowe Stowarzyszenie Finansów Internetowych (NIFA) stwierdziło, że zagraniczne giełdy kryptowalut fałszują wolumeny handlowe. NIFA stwierdziło również, że operatorzy kryptowalut są „praktycznie nieznani”, co może mieć wpływ na konsumentów. Dlatego Urząd zalecił obywatelom unikanie handlu kryptowalutami.

Nawet okropna sytuacja w Hiszpanii spowodowana przez COVID-19 nie zmusiła lokalnych władz do zawieszenia powiadomień podatników. Obejmuje to traderów i inwestorów kryptowalut, których liczba wzrosła czterokrotnie w ciągu ostatniego roku. W ubiegłym roku Urząd przesłał tym inwestorom 14 700 powiadomień. W tym roku liczba ta wzrosła do około 66 000. Szybki wzrost wskazuje na zwiększone zainteresowanie obywateli Hiszpanii aktywami cyfrowymi.

Blockchain i technologie

W marcu przeglądarka Brave zarejestrowała 1 milion nowych użytkowników w trakcie pandemii koronawirusa. Liczba ta zwiększa liczbę aktywnych użytkowników przeglądarki (MAU) do 13,5 miliona, a aktywnych użytkowników dziennie (DAU) do 4,3 miliona. Brave zostało założone w 2015 roku i nadal dodaje użytkowników w szybkim tempie. W zeszłym tygodniu Brave połączyło siły z Binance, aby umożliwić użytkownikom handel kryptowalutami bez opuszczania przeglądarki.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here