[WIADOMOŚCI] Ripple planuje integrację z Western Union – Inwestorzy śledzą akcje Bitcoin…

ripple

Oto krótki przegląd najważniejszych wiadomości

Ripple plany włączenie Western Union – Inwestujący w akcje śledzą Bitcoin by prognozować zachowanie rynku – belgijski regulator opublikował nazwy 19 podejrzanych giełd – Według JP Morgan blockchain to najbardziej rewolucyjna technologia dla usług finansowych – regulacja jest w istocie korzystna dla kryptowalut – Tajlandia przygotowuje się do regulacji ICO i kryptowalut – australijskie władze badają firmę kryptobukmacherską Justbet – Japonia będzie wykorzystywać energię słoneczną do wydobycia kryptowalut

News dnia

W zeszły czwartek Ripple ogłosił, że zabezpieczył usługi byłego prezentera serialu Bloomberg, Corby’ego Johnsona. Teraz wydaje się, że Ripple ma w planie bardziej interesującą rzecz. Istnieje bowiem szansa na integrację z usługami Western Union. Efektem tego by było to, co starają się osiągnąć wszystkie główne kryptowaluty: globalne użycie a nawet przejęcie całego systemu płatności. Pełny artykuł w EN tutaj.

Kryptowaluty

Wielu przedsiębiorców stwierdziło, że zaczęli zwracać większą uwagę na wysoce niestabilną walutę cyfrową po tym, jak odnotowali gwałtowny spadek około miesiąca przed globalnym spadkiem na giełdzie akcji. Niektórzy inwestorzy twierdzą, że ruchy tandemowe sugerują, że Bitcoin () może być barometrem sentymentu inwestorów. Jeśli akcje zmierzają do kolejnego poważnego spadku, Bitcoin prawdopodobnie padnie pierwszy – i więcej. Pełny artykuł w EN tutaj

Giełda

Belgijski urząd skarbowy opublikował listę 19 kryptogiełd, na które otrzymała skargi. Regulator twierdzi, że platformy te wykazują znaki oszustwa. Pełny artykuł w EN tutaj.

Blockchain

JP Morgan ogłasza we wspólnym raporcie z konsultantem zarządzającym Olivem Wymanem, że blockchain jest, pomimo ryzyka, bardzo dobrą technologią. JP Morgan nakreślił także powody, dla których zarządzający aktywami próbują zrozumieć i zaakceptować blockchain. Według JP Morgan technologia blockchain przyniesie radykalną zmianę w sposobie myślenia analityków o aktywach finansowych i sposobie funkcjonowania sektora finansowego w przyszłości. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Regulacje

Do działalności kryptogiełd będzie wymagana rejestracja w amerykańskiej SEC. Większość ludzi automatycznie myśli, że to zła wiadomość dla kryptowalut. Ale według autora artykułu, powinien on zablokować wiele oszustw i nieuczciwych działań w tej dziedzinie, a to jest korzystny efekt dla kryptowalut. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Tajlandzki wicepremier nakazał zakończenie prac nad ustawą o kryptowalutach i wstępnych ofertach monetarnych (ICO) w ciągu miesiąca. Regulatorzy spotkali się i zgodzili się, że należy wprowadzić nowe „specjalne prawo” dla ICO i kryptowalut. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Władze australijskie ogłosiły, że obecnie prowadzi się dochodzenie w sprawie Justbet, internetowego serwisu zakładów sportowych w Bitcoin. Ta strona internetowa została zarejestrowana jako australijska, ale jej adres IP można przypisać do środkowoamerykańskiej Kostaryki. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Biznes

Kumamoto-Energy, lokalny producent energii elektrycznej w Japonii, ogłosił, że wykorzysta energię słoneczną do wydobycia kryptowalut. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Nie przegap naszych innych wiadomości i zapisz się do newslettera dzwonkiem na dole ekranu. Zapraszamy również na naszego Facebooka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here