Wywiad ze współzałożycielem oraz prezesem projektu Signals

Logo Signals

Projekt Signals ostatnio przeszedł do etapu ICO. W chwili pisania tego artykułu zebrano prawie 3 000 ETH i hard cap ustawiono na 10.000. Wiele osób interesowało się ostatnio tokenami Signals. Tutaj znajdziesz instrukcje, jak je kupić, więcej informacji o projekcie tutaj. Dziś przedstawiamy wywiad z Pavlem Němcem, CEO i współzałożycielem Signals.

ICO Alert: Czy możesz wyjaśnić tym, którzy nie znają Signal Network, co robi twój zespół i jakie są jego cele?

Celem Signals jest zakłócenie tradycyjnego przemysłu kryptotradingowego poprzez umożliwienie ludziom tworzenia algorytmicznych modeli biznesowych. W przeciwieństwie do Quantopian, Signals nie są przeznaczone tylko dla programistów znających Pythona, ale także dla handlowców bez znajomości kodowania. Ten „plac zabaw dla kryptohandlowców” pozwala każdemu stworzyć własną algorytmiczną strategię handlową w specjalnym edytorze wizualnym – Signals Strategy Builder. Możesz także sprzedać swoją strategię innym.

ICO Alert: Jak działają sygnały w ramach platformy i dlaczego są potrzebne?

Sygnały wykorzystują unikalną koncepcję rynkową – rynek danych, rynek wskaźników i rynek strategii. Umożliwia to osobom i społecznościom tworzenie niestandardowych wskaźników w języku podobnym do języka Python. Mają także możliwość pracy z wieloma plikami danych, narzędziami komputerowymi lub mają do dyspozycji maszynowe uczenie platformy Signals. Dzięki tym funkcjom użytkownicy mogą następnie tworzyć bloki strukturalne, które będą służyć kryptotraderom jako graficzny asystent przy tworzeniu własnych zautomatyzowanych strategii. Można to zobaczyć w tzw. Signals Visual Editoru. Deweloperzy otrzymują niezbędną infrastrukturę komputerową i zestaw narzędzi programistycznych, a przedsiębiorcy oszczędzają złożone elementy procesu i mogą w pełni skupić się na opracowaniu strategii tradingowych.

ICO Alert: Signals Network opiera się na tym, co nazywacie „uczeniem maszynowym”. W jaki sposób pomoże to inwestorom w lepszym podejmowaniu decyzji?

Kiedy algorytmiczni handlowcy programują swoje strategie, zazwyczaj wybierają kombinację wskaźników, które chcą wykorzystać w swoich modelach biznesowych. Mimo że tylko wybierają, wciąż istnieje wiele innych rzeczy, które należy ustawić ręcznie. Handlowcy zazwyczaj są zakładani w oparciu o własne doświadczenia z zachowaniem rynku lub wykorzystują projekty książek i artykułów. Podczas gdy ludzie są bardzo dobrzy w znajdowaniu prostych liniowych zależności między faktami, maszyny mogą znaleźć złożone nieliniowe wzorce w ogromnych ilościach danych. Ręczne ustawienie wskaźników bez użycia nowoczesnych technik obliczeniowych, korzystając z dużej liczby danych historycznych, może prowadzić do nieoptymalnych strategii zysku. Z tego powodu chcemy pomóc handlowcom i zaoferować im odpowiednią analizę i zaawansowane metody optymalizacji, które wykraczają poza „weryfikację historyczną” w klasycznym modelu handlowym.

Na stronach Signals nie tylko wspieramy automatyczną optymalizację modeli tworzonych przez handlowców. Jedną z najbardziej zaawansowanych funkcji, które chcemy zaoferować kryptohandlowcom, jest zastosowanie wskaźników technicznych jako danych wejściowych dla sieci neuronowej. Ta metoda zasadniczo stworzy Twój model na podstawie wybranych wskaźników. Jest to efektywna kombinacja dobrze znanych modeli z analizy inżynierii maszynowej, która znajduje nieliniowe relacje między modelami.

Do tego momentu opisałem zaawansowane metody, które powinny zachęcić przedsiębiorców do ustawienia odpowiedniej kombinacji wskaźników z analizy technicznej. Ale same wskaźniki mogą opierać się na uczeniu maszynowym. Najpopularniejszym z tych algorytmów jest LSTM. Ten rodzaj „sieci nerwowych” bardzo dobrze nadaje się do rozwiązywania problemów z szeregami czasowymi. Dlatego jest tak popularny wśród traderów, którzy biorą pod uwagę głównie gołe dane. Specjalną kategorią wskaźników opartych na technikach uczenia maszynowego są te, które analizują naturalny język. Służy na przykład do analizy danych z sieci społecznościowych i innych mediów. Sentyment kryptospołeczności jest również niezwykle ważny z punktu widzenia ceny rynkowej. Chcemy zachęcić handlowców do tworzenia modeli, które mogą czerpać korzyści z takich informacji.

Podsumowując, sieć Signals ma na celu uczynienie algorytmów dostępnymi, przyjaznymi dla użytkownika (przyjaznymi dla użytkownika) i ochroną inwestorów przed szczegółami wdrożenia.

ICO Alert: Twoja platforma ma również element społeczny – użytkownicy mogą udostępniać swoje handlowe boty innym inwestorom. Co mają? Czy osoby trzecie mogą z tego korzystać?

Tak, ważny jest element społeczny platformy Signals. Nie tylko możesz po prostu stworzyć własny handlowy bot. Możesz go również sprzedać innym – tak zwany „copytrading”. Jeśli chodzi o strony trzecie, otrzymaliśmy wiele wniosków od osób lub małych zespołów naukowców, którzy chcieliby połączyć swoje algorytmy biznesowe z naszym Strategies Marketplace.  Zdecydowanie to poparliśmy, a na naszym „Alpha of the Strategies Marketplace” z powodzeniem zintegrowaliśmy strategię stron trzecich. Chcemy umożliwić stronom trzecim dotarcie do naszych odbiorców. Mierzymy zyski z ich strategii, w oparciu o czas zakupu / sprzedaży i inne ważne parametry, aby zapewnić naszym użytkownikom informacje, których potrzebują, aby mogli zdecydować, czy chcą korzystać z tych strategii.

Warto również wspomnieć, że copytrading nie jest w żadnym wypadku jedynym elementem społecznym dostępnym w ramach platformy. Ma on na celu stworzenie ekosystemu, w którym naukowcy i twórcy danych mogą współpracować ze społecznością kryptotraderów. Mogą skupić się na generowaniu dochodowych strategii, a programiści dostarczą im bloki konstrukcyjne. Dlatego jest to dobre dla wszystkich. Dodatkowo dla Signals przygotowujemy podobne forum, jak Stack Overflow, w którym użytkownicy mogą dzielić się swoimi pomysłami na temat handlu algorytmicznego i pomagać sobie nawzajem. Aby wesprzeć społeczność Signals, dedykujemy 20% wszystkich SGN programistom, którzy dodają przydatne wskaźniki do Indicators Marketplace, handlowców, którzy wygenerują zyskowny Strategies Marketplace i aktywnym użytkownikom, aby pomóc innym w forum Signals.

ICO Alert: Aby były zyskowne, inwestycje są w większości powiązane z bogactwem informacji i analizą ryzyka. W jaki sposób sieć Signals informuje użytkowników o możliwościach inwestycyjnych?

Zapewnimy użytkownikom aplikację mobilną Signals, w której będą mogli przeglądać informacje analityczne dotyczące portfolia strategii. Dla użytkowników, którzy nie chcą ciągle handlować i chcą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kryptowalutach, mamy specjalny rodzaj robotów handlowych – tzw. strategię powiadamiania. Kiedy tworzysz strategię za pomocą Signals Visual Builder, musisz połączyć ją bezpośrednio z kontem w kryptokantorze lub po prostu otrzymywać powiadomienia w aplikacji na smartfony. Jest to szczególnie ważne nie tylko dla strategii opartych na monitorowaniu mediów i analizie nastrojów społecznościowych, ale także dla strategii opartych na śledzeniu blockchain.

ICO Alert: Jedną z funkcji Twojej usługi jest proste użycie, pomimo wielu technologii; twierdzisz, że żadne doświadczenie programistyczne nie jest wymagane. W jaki sposób dostępność twojej platformy pomaga inwestorom i jak przyciągnie nowych użytkowników?

Uważam, że ułatwianie algorytmicznych modeli handlowych, nawet dla ludzi, którzy nie znają programowania, ma wielką wartość. Przyszłość przemysłu kryptotradingowego jest w automatyzacji, a handlowcy, którzy nie mają dostępu do tego instrumentu, będą w gorszej sytuacji. Myślę, że wielu inwestorów już wie, że korzystanie z technologii jest łatwiejsze i bardziej opłacalne niż tradycyjne ręczne handlowanie. Po prostu brakuje im narzędzi, które ułatwiają dostęp do zaawansowanych algorytmów, które chcemy zmienić.

ICO Alert: Korzystasz z wielu zaawansowanych technologii, z których niektóre mogą wymagać współpracy z innymi firmami typu blockchain. Czy zamierzasz z kimś współpracować? Jeśli tak, to w jaki sposób będzie prosperować Twojej platformie?

Budujemy tę złożoną platformę i chcemy tylko dać jasno do zrozumienia, że nie robimy tego od zera. Mamy już zapewnione różne partnerstwa dzięki udanym projektom blockchain, dostawcom infrastruktury, dostawcom danych i zespołom rozwoju uczenia maszynowego. Aby dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać o naszych partnerstwach ze spółką iExec (https://goo.gl/x2XjuQ), spółką przewidującą rynek (https://goo.gl/EsZUBB). Co więcej, współpracujemy z Foxconn SafeDX Data Center (https://goo.gl/6gznCX), który zapewnia nam infrastrukturę niezbędną do zbudowania najlepszej platformy transakcyjnej na rynku.

ICO Alert: Wiele firm krypto-inwestycyjnych pojawiło się lub rozwija. Czym się różni Twoja firma? Co jest wyjątkowe w Twojej firmie?

Jeśli masz na myśli niezliczoną ilość kryptohandlowych botów, masz rację. W Signals nie konstruujemy jednak konkretnego bota ani magicznego algorytmu; tworzymy scenariusz biznesowy, na którym mogą budować własne strategie. Zapewniamy niezbędny zestaw narzędzi dla handlowców i infrastrukturę dla programistów, aby pomóc sobie nawzajem. Koncentrujemy się również na metodach uczenia maszynowego – nie tylko na klasycznej analizie technicznej, którą przedstawia większość urządzeń handlowych na rynku.

ICO Alert: Na jakim etapie jest projekt w dzisiejszych czasach i kiedy użytkownicy mogą oczekiwać rozpoczęcia projektu? Jak wygląda twój plan na 2018 rok?

Użytkownicy mogą teraz przetestować pierwszą wersję alfa naszej platformy tutaj: https://app.signals.network/. Nasze ICO jest obecnie aktywne, a kilka ważnych aktualizacji zaplanowano na drugą połowę 2018 roku. Na przykład są one związane z wydaniem prywatnego rynku alpha Data Marketplace lub prywatnego rynku alpha Indicators Marketplace. Planujemy również aktualizację Strategy Builder i Marketplace Strategies. Nadal ulepszamy platformę i nadal dodajemy nowe funkcje. Pełne plany wraz ze szczegółami rozwoju do końca 2019 roku można obejrzeć na 13. stronie naszego whitepapera (https://goo.gl/W8tycf).

ICO Alert: Na sam koniec mamy pytanie, które nie dotyczy twojej platformy. Chcielibyśmy zapytać o Twoją opinię na temat ICO i kryptowalut w przyszłości. Jaki będzie rozwój w ciągu najbliższych 3-5 lat?

Jeśli chodzi o projekty wykorzystujące ICO (initial coin offering – początkowa oferta monet), myślę, że rynek się uspokoi, a kupujący tokeny staną się bardziej selektywni, co jest dobre. Rynek będzie wzrastać, a kapitalizacja Etherea (ETH) będzie wyższa niż Bitcoin (BTC), ponieważ ETH służy jako podstawowa technologia wielu wschodzących firm. Moim zdaniem nastąpi to przed upływem trzech lat.

Trudno jest przewidzieć technologię, która będzie istnieć za pięć lat. Mogę sobie nawet wyobrazić, że nawet blockchain można zastąpić czymś innym. Czekamy na dalszą digitalizację. Coraz częściej ludzie będą mogli przenosić wartość przez Internet, a transakcje cyfrowe będą coraz częstsze. Dla platform takich jak Signals, które pomagają użytkownikom optymalizować transakcje o wartości, oznacza to świetlaną przyszłość.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here