Bitcoin Cash zmienia bloki na wielkość 32 Gb – co nowego przyniesie nowy hard-fork?

Bitcoin Cash

Na pewno już spotkaliście się z kryptowalutą Bitcoin () Cash. Jest to kryptowaluta, która powstała w ubiegłym roku jako odłam Bitcoina. Mimo że początkowo nie dawano jej wiele nadziei na sukces, dziś jest czwartą najbardziej udaną kryptowalutą z kapitalizacją 10 miliardów dolarów.

Deweloperzy Bitcoin ABC oficjalnie ogłosili spodziewany Hard Fork Bitcoin Cash. Oprócz ogłoszenia zespołu programistycznego dostępna była również baza kodów (codebase) Bitcoin ABC 0.17.0 z nowo dodanymi regułami konsensualnymi.

Dowiedz się więcej o Bitcoin Cash w naszym artykule: Co to jest Bitcoin Cash?

Kiedy nastąpi innowacja?

Hard Fork BCH Network został zaplanowany na 15 maja 2018 i od dawna jest oczekiwany. Amaury Séchet, twórca Bitcoin ABC, ogłosił kilka miesięcy temu, co planuje, żeby przeprowadzić nowy fork. Ponadto Seche wyjaśnił, że po nowym roku łatwiej będzie dostrzec niektóre powody, dla których fork miałby się odbyć. W tym tygodniu zespół programistów ABC wydał wersję 0.17.0, która zawiera kod dla zmiany reguł konsensualnych sieci Bitcoin Cash.

Nie określono konkretnego rozmiaru bloku, aby aktywować blok. Podobnie jak w przypadku BCH i ostatniego forku w listopadzie, zasady konsensualne ulegną zmianie w oparciu o metodę „Median Time Past” (MTP). Tak więc, we wtorek, 15 maja 2018 o godzinie 12:00:00 UTC, MTP odbędzie się z najnowszymi blokami równymi lub większymi 1 526 400 000. Kolejny blok aktywuje Hard Fork.

Zmiany w nowej wersji oprogramowania

  • Najważniejszą zmianą jest zwiększenie maksymalnego rozmiaru bloku do 32 MB.
  • Dodatkowo, kody operacyjne są dodawane lub reaktywowane. Należą do nich OP_CAT, OP_AND, OP_OR, OP_XOR, OP_DIV, OP_MOD, OP_SPLIT, OP_NUM2BIN i OP_BIN2NUM. Rozmiar nośnika danych OP_RETURN ostatecznie wzrośnie do 220 bajtów.

Zespół programistów wyjaśnia, że każdy, kto używa węzła ABC, powinien natychmiast dokonać aktualizacji do wersji 0.17.0 lub innego kompatybilnego oprogramowania. Podobnie jak w przypadku innych klientów, programiści ABC powiedzieli, że nie mogą wypowiadać się w imieniu innych zespołów wdrożeniowych, ale zespół ABC rozmawiał z nimi o nadchodzących zmianach.

„Bitcoin ABC obecnie testuje nowe reguły i aktywuje je – sieć testowana powinna być dostępna wkrótce.”

Wyjaśnia Bitcoin ABC. Ostatnie powiadomienie opisuje również szczegółowo ważne zmiany w nowym oprogramowaniu.

Bez obawy z forku

Programiści również szczegółowo informują, że są w trakcie rozmów z głównymi przedstawicielami kryptogiełd i dostawcami portfeli. Komunikacja polega na zabezpieczeniu płynnego postępu nadchodzącej aktualizacji. Zespół podkreśla, że nawet społeczność może pomóc w skontaktowaniu się z dostawcami infrastruktury w celu usprawnienia procesu.

Patrząc wstecz na najnowszą aktualizację Bitcoin Cash w listopadzie 2017 r. wykazano, że były zerowe komplikacje i zmiany konsensu w Difficulty Algorithm Adjustment (DAA) utrzymały wydobycie BCH spójne.

Można powiedzieć, że społeczność BCH generalnie nie boi się podobnych innowacji. Zwolennicy tej zmiany z niecierpliwością oczekują zwiększenia rozmiaru bloków do 32 MB i dodania op-codes, które mogłyby wprowadzić charakterystyczne cechy Ethereum do sieci BCH.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here