Blockchain zagnieżdża się w dużych firmach

Blockchain drapacz chmur

Technologię blockchain, która jest fundamentem kryptowalut, oswajają sobie wiodące firmy na świecie wprowadzając ją stopniowo do swoich struktur.

Model biznesowy na blockchain

Oprócz startupów, które budują swój model biznesowy na blockchain, tę technologię zaczynają odkrywać również liderzy pozostałych branży. Dostrzegają w niej sposób na dostosowanie do przyszłego modelu ekonomicznego, ponieważ poprzednie metody przechowywania danych oraz realizacji transakcji są przestarzałe i nieskuteczne w porównaniu z blockchain.

Badanie Juniper Research, w którym wzięło udział ponad 400 założycieli firm, managerów i innych urzędników, pokazało, że sześć na dziesięć dużych firm pracuje już nad własnym blockchainem lub rozważa jego wprowadzenie.

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić bezpłatne kryptowaluty i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację w Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Badania pokazują również, że firmy, które mogą najwięcej skorzystać z tej technologii, można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza grupa to firmy, które potrzebują przejrzyste transakcje. Drugą są organizacje, które nadal są zależne od starych systemów wymagających tworzenia kopii zapasowych danych w formie papierowej. Ostatnia grupa składa się z firm zajmujących się transmisją dużych ilości danych.

IBM

Jedną z najbardziej znaczących firm stosujących blockchain jest IBM. International Business Machines Corporation to gigant technologiczny, który jakiś czas temu zamknął produkcję komputerów. Przyszłość widzi w chmurze w połączeniu z blockchainem. W rezultacie IBM skoncentrował się na oferowaniu tego typu rozwiązań i utworzył nowy dział o nazwie IBM Blockchain.

Microsoft

Microsoft jest również zainteresowany technologią blockchain. Jego liderzy uważają, że wprowadzenie tej technologii może uprościć ruch i znacznie zwiększyć rozwój biznesu. Jednocześnie obiecują uzyskać wiarygodną identyfikację. Posiadanie zdecentralizowanej formy identyfikacji, która zapewnia ochronę tożsamości ludzi, będzie korzystne zarówno dla użytkowników, jak i dostawców.

Success Resources

Od 1993 roku Success Resources jest wiodącym na świecie dostawcą wszystkiego związanego z rozwojem zawodowym i osobistym. Chodzi głównie o seminaria, warsztaty i inne działania związane z edukacją dorosłych.

Całkiem niedawno liderzy założyli nową spółkę zależną – SuccessLife. Jej podstawą jest blockchain, przy czym celem spółki to, stać się wiodącym światowym rynkiem cyfrowym do zdobywania szerokiej gamy narzędzi służących do rozwoju osobistego oraz zawodowego. Platforma SuccessLife umożliwi również otrzymywanie i wysyłanie płatności w kryptowalutach, umożliwiając transparentne transakcje między swoimi klientami.

Wniosek

Wyżej wymienione firmy to tylko niewielka grupa, która korzysta lub planuje używać blockchainu. Według Bloomberga podobne pomysły chodzą po głowie również gigantom pokroju Bank of America, ETC Holdings, Coinplug lub Alibaba. Z biegiem czasu zapewne grono będzie się rozrastać. Standardowo, ci, którzy jako pierwsi opracują i zaimplementują nową technologię, zdobędą znaczącą przewagę nad konkurencją, która się w tym temacie ociąga. Powyższe firmy zdają sobie z tego sprawę.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Dalibor Valko.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Śledź nas również na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here