Jak się wzbogacić na inwestycjach w kryptowalutach

Jak się wzbogacić na kryptowalutach

Zainwestowałeś już w Bitcoiny i inne kryptowaluty? Na razie się nad tym zastanawiasz? Jesteś zainteresowany, ale boisz się, że stracisz pieniądze? Nie zależnie do której z powyższych grup należysz ten artykuł jest dla ciebie.

Kryptowaluty jako sposób zarabiania

Zanim zacznę opisywać strategię inwestycyjną, chciałbym zwrócić uwagę na kilka punktów. Często otrzymujemy wiadomości na Facebooku z prośbą o radę lub wyrażając swoje zaniepokojenie sytuacją na rynku. W związku z tym od razu odpowiedzmy sobie na najczęstsze pytania.

 • Nie, Bitcoin nie jest zenitem i nie jest przeznaczony tylko dla dużych graczy. Nadal opłaca się inwestować i powinien stanowić przynajmniej 33% twojego portfela inwestycyjnego.
 • Nie trzeba kupować całego Bitcoina. Można kupić połowę BTC lub 0,000001 BTC.
 • Jeżeli nie jesteś w posiadaniu kryptowaluty za co najmniej 300 USD to ze spokojem można pozostawić go na giełdzie (z zabezpieczeniem 2FA) i porzucić portfel (należy pamiętać, że na giełdzie zawsze istnieje ryzyko kradzieży, w wallecie nie).
 • Posiadając nawet małą ilość warto zacząć. Zawsze lepiej zainwestować 100 USD niż 0 USD.
 • Nie inwestuj w kryptowalutę tylko dlatego, że doradzał ci  Nie traktuj poważnie niektórych postów w grupach na Facebooku (czasami lepiej tego nawet nie czytać).
 • Inwestuj tylko pieniądze, które możesz stracić. W przeciwnym razie, kryptowaluty mogą całkowicie cię zrujnować. Trudno powstrzymać presję psychiczną, gdy wszystko spada i po prostu patrzysz na to, jak tracisz swoje złote/dolary.
 • Kupuj, gdy spada i sprzedaj, gdy rośnie. Nigdy nie odwrotnie!
 • Jeśli cokolwiek skoczy o 100% w górę to prawdopodobnie nastąpi spadek.
 • Nikt (może z wyjątkiem Warrena Buffetta i Masterluca) nie przepowiada przyszłości.
 • Zapomnij o ICO, shitcoinach, pumpach, margin trading, skrótach i podobnych próbach na szybkie pieniądze. ICA kiedyś była opłacalna, natomiast dziś jest na krawędzi, czasem skoki dotyczą tylko kilka wybranych…

Jeśli chcesz otrzymywać nasze krypto-wiadomości obserwuj nas na Facebooku.

Powoli, ale pewnie

Znasz historię zająca i żółwia? Żółw ostatecznie wygrał wyścigi. Ponoć …

Na giełdzie jest porównalnie. Jeśli chcesz podwoić swoje portfolio w ciągu dwóch miesięcy to do dzieła! Spróbuj, spekuluj, może się uda. Może jeden, dwa, trzy razy skończysz na plusie. Jednak twoje szczęście prędzej czy później się skończy.

Należy mieć na uwadze, że na giełdzie gra dziesiątki, setki tysięcy ludzi, z których każdy chce zarabiać pieniądze. Trading to gra z zerową wypadkową. Aby ktoś mógł zarobić, ktoś inny musi stracić. W przypadku kryptowalut nie do końca tak się dzieje, ponieważ ich wspolna kapitalizacja wzrasta, ale niezwykle trudno zarobić spekulacjami.

Dlaczego? Jeżeli nie jesteś ekspertem z kilkuletnim doświadczeniem, jeżeli nie potrafisz dokonać właściwej analizy technicznej, nie posiadasz odpowiedniego  narzędzia (często bardzo drogiego), które pomagają w wykrywaniu wskaźników … to nie masz za dużych szans i musisz liczyć na łut szczęścia. To może się udać raz, drugi, ale za trzecim razem może cię zdradzić i skończyć stratny.

Innym powodem są oczywiście roboty. Giełdy są pełne robotów. Duża część dziennego obrotu każdej giełdy to roboty, innymi słowy inteligentny trading algorytm z sieciami neuronowymi, z widokiem na rynek w czasie rzeczywistym, ogromnymi zasobami i możliwościami manipulacji rynkiem.

Po prostu  należy trzymać się z dala od handlowania na giełdzie. Kup na giełdzie to, czego potrzebujesz i do widzenia. Chyba, że ​​naprawdę wiesz, co robisz lub masz wskazówki.

Inwestuj rozsądnie i regularnie

Czy warto inwestować pieniądze do kryptowalut? Co to daje? Przecież i tak stracę.

Cóż, nie do końca. Spekulacjami na giełdzie doprawdy nie da się wzbogacić jeśli … Każdy, kto twierdzi, że mu się udało kłamie (być może nieświadomie) lub wygrał jackpot (ewentualnie mamy do czynienia ze specem).

Faktem jest jednak, że wartość kryptowalut rośnie w czasie. Jasne, krótko- lub długoterminowe korekty mają miejsce i jest ich niewiele, ale w ujęciu ogólnym trend wzrasta. Po pojawieniu się kryptowalut „drugiej generacji”, jak  Ethereum zainteresowały się tym segmentem również wielomiliardowe konglomeraty. Weźmy na przykład EEA. W tym sojuszu jest ponad 150 głównych graczy w tym Microsoft, Intel, MasterCard, Visa, Cisco … i wszyscy rozwijają zdecentralizowane aplikacje na Ethereum () blockchaina.

Coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami. Bitcoinem można zapłacić w prawie każdym dużym mieście, są karty kredytowe z kontem prowadzonym w Bitcoinach …

Rozsądne inwestowanie w wybrane kryptowaluty powinno być w dłuższej perspektywie opłacalne. Być może nawet zysk rzędu tysięcy procent. Nikt nie wie, dokąd kryptowaluty zajdą.

Ale trzeba się dwa razy zastanowić nad inwestowaniem w kryptowalutę. Zanim włożysz w nie swoje pieniądze, dowiedz się czegoś na ich temat.

Co wszystko musi spełnić obiecująca kryptowaluta

Te cechy są absolutnie niezbędne w dłuższej perspektywie:

 • Za jej powstaniem stoją zdolni ludzie z jasną i pełną sukcesów przeszłością
 • Różni się czymś od ogromnej ilości innych COINÓW
 • Często o niej słychać (jeśli nikt o niej nie wie, prawdopodobnie nie jest używana)
 • Ma rzeczywiste zastosowanie na świecie

A oto kilka innych funkcji, które pomogą ci odróżnić obiecującą kryptowalutę od odpadów, ale nie zawsze muszą się spełniać:

 • Ma długą historię (kryptowaluta który przeżyła pięć lat i wciąż ma dużą grupę użytkowników oraz stale zwiększa swoją wartość? Istnieje duża szansa na sukces niż w projekcie starym kilka miesięcy).
 • Ma kapitalizację co najmniej 100 milionów USD (ponownie, nie jest to konieczne, ale wysoka kapitalizacja jest często wskaźnikiem sukcesu).
 • Na początku nie było ICO (to tylko moja osobista opinia, chociaż Ethereum jest wyraźnym odstępstwem potwierdzającym regułę).
 • Pracują nad nią duże firmy.
 • Szybkie transakcje ( Bitcoin () ma wolne transakcje, ale nadal ma sukces).
 • Proof-of-stake (ten algorytm może jednego dnia zastąpić obecne systemy proof-of-work oparte na kopalniach).
 • Nie jest anonimowa (anonimowe waluty nie będą podobać się rządom – jednakże obecnie anonimowość to duży plus)
 • Nie chodzi o fork (moja osobista opinia)

Jak inwestować w kryptowaluty

Z technicznego punktu widzenia najłatwiej jest kupić Bitcoin, wysłać go na giełdę i wymienić na starannie wybrane kryptowaluty. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, powinieneś przeczytać nasz artykuł – Wszystko, co musisz wiedzieć o kryptowalutach.

Jak kupić Bitcoiny? Przygotowaliśmy dla Ciebie przydatny przewodnik.

Kupuj regularnie w mniejszych ilościach. Duże inwestycje rozłóż nawet na kilka tygodni. Dyskutowaliśmy o tym, jak inwestować w kryptowaluty w tym artykule. Znajdziesz również nasz idealny portfel do długoterminowych inwestycji.

Jak się wzbogacić poprzez inwestowanie w kryptowaluty (w pięciu punktach)

 1. Bądź cierpliwy i zapomnij o szybkich pieniądzach, gwarancjach internetowych, pompach i podobnych bzdurach …
 2. Wybierz obiecującą kryptowalutę (pomoże ci w tym nasz artykuł –  idealne portfolio dla Hodl)
 3. Regularnie inwestuj mniejsze kwoty
 4. Inwestuj przez długi czas – kilka lat
 5. Bądź na bieżąco – czytaj o rynkowych nowościach – polub nasz fanpage, aby niczego nie przegapić.

Kilka słów na zakończenie

Zanim zainwestujesz swoje pieniądze, zadaj sobie pytanie: „Czy wierzę w ideę i znaczenie kryptowalut? „. Jeśli odpowiedź brzmi nie (lub jeśli nie znasz idei, z jaką zostały stworzone), to nie wchodź w to. Krypto-rynek jest niesamowicie zmienny. Skacze w dziesiątkach procent w obu kierunkach i nie jest dla słabych charakterów.

Nauka. Naprawdę. Każdy dobry inwestor umie odpowiedzieć na następujące pytania nawet o 3 nad ranem:

 • Co to jest block-time Bitcoina?
 • Kto stworzył Ethereum?
 • Czym różni się Ethereum od Bitcoina?
 • Czym jest fork?
 • Co to jest side-chaim i co daje?
 • i więcej …

Nie jest konieczne dokładne zrozumienie zaplecza technologicznego każdej kryptowaluty, w którą inwestujesz, ale powinieneś mieć przynajmniej podstawowe pojęcie.

Musisz być cierpliwy. Legendarny inwestor Warren Buffet ma rację (nieważne, że mówi o akcjach).

BUffet bogactwo

Na koniec kilka artykułów, które z pewnością ci pomogą:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here