Jak być naprawdę bezpiecznym w świecie kryptowalut

sejf

Bezpieczeństwo – w kółko powtarzany tematKwestia naprawdę ważna o której należy stale pamiętać. Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że dopóki ludzie lekceważą bezpieczeństwo i nie są aktywnie zainteresowani bezpieczeństwem i edukacją, ich kryptowaluty mogą być zagrożone. Dlatego spróbujemy jeszcze raz przypomnieć, jak uchronić się przed oszustwami na giełdzie.

Bezpieczeństwo

Dzięki ogromnym zyskom, które kryptowaluty przyniosły w zeszłym roku, zainteresowali się nimi zwykli ludzie o niemal zerowej wiedzy. Jednakże otwarcie konta na największych i najbezpieczniejszych giełdach może się okazać złym pomysłem. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ludzie kupują na giełdach, a następnie pozostawiają i „porzucają” tam swoje kryptowaluty.

O wyborze konkretnej kryptogiełdy często decyduje liczba kryptowalut na tej giełdzie lub możliwości zakupu konkretnej kryptowaluty, na którą się zdecydował inwestor. W wielu przypadkach inwestorzy całkowicie zapomną lub podważają bezpieczeństwo danych platform. Dlatego teraz spróbujemy nakreślić kilka pytań, na które na pewno powinieneś odpowiedzieć przed otwarciem rachunku na giełdzie.

Weryfikacja

Podstawowa kwestia na giełdzie to weryfikacja – KYC (Know Your Customer – Poznaj swojego klienta). Jeżeli giełda korzysta z KYC, to jest to znak, że starają się spełniać AML (Anti Money Laundery – Regulacja przeciwko praniu brudnych pieniędzy) oraz CFT (Countering the Finance of Terrorism – walka z finansowaniem terroryzmu).

W przyszłości giełda może uniknąć problemów regulacyjnych i ewentualnej groźbie zamknięcia giełdy. Dodatkowo jeśli giełda wymaga podania e-maila lub numeru telefonu, proces weryfikacji jest jeszcze bardziej wiarygodny. Przepisy AML i CFT powinny chronić rynek giełdowy przed „złymi kupcami”, którzy usiłowaliby o pumpy, spoofying lub inną oszukańczą działalność.

Prawdziwie zdecentralizowana giełda

Większość z nas cały czas używa scentralizowanych giełd. Nawet niektóre z zdecentralizowanych giełd są regulowane na serwerach centralnych. Z tego powodu są w ciągłym niebezpieczeństwie ataku hakerów, którzy na pewno spróbują podjąć atak. Rozwiązania mogą być oferowane przez prawdziwie zdecentralizowane giełdy.

Ale to wcale nie musi być takie proste. W przypadku giełdy zdecentralizowanej od razu zauważono, że aby móc handlować na takich giełdach, trzeba być dość biegłym w IT lub technologii blockchain. Dzieje się tak dlatego, że dostęp do zdecentralizowanej giełdy jest możliwy tylko po pobraniu specjalnego konta klienta, które musi być obsługiwane przez kilka nodów.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretną giełdą, potrzebne informacje można łatwo znaleźć w zaufanych źródłach, takich jak Medium. Jeśli nie zdecydujesz się trzymać kryptowalut na giełdzie (notabene to jest rozsądnym posunięciem głównie przy większych kwotach), istnieje kilka rozwiązań.

Użyj cold storage

Temat, którym zajmowaliśmy się w kilku artykułach, ale w kryptosferze ostrożności nigdy nie za wiele. Jeśli nie chcesz przechowywać kryptowalut na giełdach, dobrym wyborem są portfele, a zwłaszcza urządzenia cold storage (portfele offline). Celem nie jest jednak utrzymywanie kryptowalut w pamięciach offline, ale na urządzeniach zewnętrznych. Takie urządzenie może jednak nie być idealnie idealne dla osób, które handlują na co dzień.

Tokenizacja

Inny możliwy sposób zarabiania na kryptowalutach, prawdopodobnie najbezpieczniejszy, jest przy wykorzystaniu usług tokenizacji. Kilka firm stara się oferować takie usługi, i przyjrzyjmy się bliżej temu, o co chodzi z tymi usługami.

Blackmoon to jedna z tych firm, która stara się stworzyć rynek, który oferowałby podobne usługi w przyszłości. Blackmoon oferuje zatem usługi, które są nadal swego rodzaju pomostem lub łącznikiem między pieniądzem a kryptowalutami. Korzystając z własnej platformy, Blackmoon koncentruje się na tokenizacji inwestycji w dowolnej branży, np. technologii.

Wniosek

Jeśli chcesz handlować z kryptowalutami na co dzień lub je posiadać, czy w inny sposób być ich właścicielem, bezpieczeństwo nie powinno być lekceważone. Wybór właściwej giełdy, która nie tylko Ci odpowiada, ale także spełnia kryteria bezpieczeństwa, może być jednym ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa. Inną opcją jest przechowywanie swoich kryptowalut w bezpiecznych portfelach, najlepiej w trybie offline, które nie są częścią laptopa lub urządzenia mobilnego, czyli w urządzeniu zewnętrznym.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku by nie przegapić nowości z kryptoświata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here