Consensus 2018 – ciekawostki, podsumowanie drugiego dnia oraz inne warte uwagi informacje

consensus2018

Wyczekiwana konferencja Consensus 2018 dobiegła końca. Wniosła do naszego kryptożycia wiele nowości i ogłoszeń znanych firm nie tylko z branży kryptowalut, ale także dużych graczy. Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji, o których zdecydowanie musisz wiedzieć oraz kilka ciekawostek.

Ciekawostki:

Ile wynoszą wpływy ze sprzedaży wejściówek na konferencję? Z udziałem około 8500 osób i ceną biletu dla jednej osoby 2 000 $ w przedsprzedaży i 3 000 $ przed wejściem na konferecję, łączna kwota ze sprzedaży wynosi 17 milionów $.

Kogo ze sław nie było? Vitalik Buterin, twórca Ethereum (), z góry oznajmił, że bojkotuje konferencję.

Największy zakład? Podczas konferencji Jimmy Song powiedział, że chętnie założy się z Josephem Lubinem, że w ciągu 5 lat technologia blockchain  nadla nie będzie wykorzystywana przez znaczną liczbę użytkowników. Lubin, współzałożyciel Ethereum, odpowiedział, że chętnie przyjmie zakład na dowolną ilość BTC, ponieważ w ciągu najbliższych pięciu lat technologia blockchain w dużych projektach będzie miała sensowne i szerokie zastosowanie. Szczegóły zakładu zostaną rozliczone na Twitterze. Oboje uścisnęli sobie ręce przed publicznością, aby udowodnić ważność zakładu.

Możesz być zainteresowany: Consensus 2018 – Podsumowanie najważniejszych wiadomości z pierwszego dnia

Drugi dzień konferencji – najważniejsze ogłoszenia i aktualności

Klub „jednorożców Bitcoina” ma kolejnego członka. Circle ogłosił we wtorek zamknięcie zbiórki pieniędzy o wartości 110 milionów dolarów. Dzięki temu spółka ma obecnie wartość prawie 3 miliardów dolarów. Inwestorami są chiński Bitmain, Accel Blockchain Capital, Breyer, Digital Currency Group, General Catalyst, IDG, Pantera i Tusk Ventures. Oprócz zastrzyku finansowego, firma ujawniła również ambitny plan, by wzmocnić swoje produkty i usługi uruchomieniem „USD coina” lub aktywów opartych na technologii blockchain, które regulowałby rząd, wspierane były zaś przez rzeczywistą walutę rządową pośrednictwem ich projektu partnerskiego CENTRUM. Coindesk.com (w EN)

HTC uczynił rewolucyjny kiedy pod koniec roku 2000 wprowadził smartfon oparty na systemie operacyjnym Android. Teraz chce zrobić to samo z blockchainem. Tajwański producent elektroniki zaprezentował we wtorek smartphone Exodus, który mogłyby służyć jako mobilny punkt połączenia ze światem zdecentralizowanych sieci i urządzeń pamięci masowej (portfeli) dla tych, którzy chcą nosić swoje krypto w kieszeni. Coindesk.com (w EN)

Platforma inwestycji społecznych eToro uruchamia w tym roku kryptogiełdę i portfel mobilny z prawdziwego zdarzenia i rozszerza swoją działalność na Stany Zjednoczone. Umożliwia handel z BTC, ETH, LTC, XRP, Dash, BCH, Stellar, Ethereum Classic (), NEO () i EOS (). Nowa giełda będzie miała specjalne premie dla inwestorów instytucjonalnych. Coindesk.com (w EN)

Startup Cambridge Blockchain zamknął pierwszą rundę finansowania, wybierając 7 milionów dolarów. Do inwestorów należą: HCM Capital i Foxconn Technology Group. Według doniesień, Foxconn „bada możliwość wdrożenia” oprogramowania opracowanego przez Cambridge Blockchain w celu usprawnienia zarządzania połączonymi urządzeniami i globalnymi łańcuchami dostaw. Coindesk.com (w EN)

Jesse Powell, CEO Kryptogiełdy Kraken, przekazał 1 milion dolarów spółce non-profit Coin Center. Kraken zobowiązał się również podwoić darowizny na rzecz Coin Cneter do końca miesiąca i to aż o 1 milion dolarów. Coindesk.com (w EN)

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz także: 4 interesujące projekty blockchain oraz wczorajsze wiadomości. 

Coindesk, organizator konferencji Consensus, ogłosił także, że azjatycka wersja tej konferencji w Singapurze odbędzie się w dniach 18-20 września 2018 r.

Wniosek

Pomimo wielu nowych pozytywnych wiadomości, kryptowalutom nadal (ponownie?) nie idzie zbyt dobrze (w momencie pisania artykułu, 16 maja 2018 o godzinie 12.00). Pytanie brzmi, dlaczego tak się dzieje? Według niektórych analityków powodem obecnego spadku rynków jest szeroki zakaz umieszczania reklam o kryptowalutach na Facebooku, Google, Twitterze a od niedawna również w wyszukiwarce Bing od Microsoft. Na naszej szerokości geograficznej Bing nie jest zbyt popularny, ale za granicą już tak. Nie ma innego wyjścia, jak skorzystać na spadku na rynku i tanio kupić (chybaże już kupiliście) i mieć nadzieję, że w dłuższej perspektywie efekt konferencji Consensus zostanie, jak w minionym roku, powtórzony.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here