W ramach trwającej konferencji Consensus w Nowym Jorku na temat Blockchain, w której uczestniczy około 4 000 gości i kilku czołowych menedżerów z branży kryptowalut z całego świata, wskazane jest żeby rozwinąć temat o jednym z najbardziej ekscytujących projektów Blockchain.
Polecamy: Consensus 2018 – podsumowanie głównych wiadomości z pierwszego dnia i wskazówki na dziś
Blockchain. Rewolucyjna technologia, która może zmienić nasz świat przyszłości i to nie tylko w sferze finansowej. Jest to zdecentralizowana baza danych przechowująca informacje, które nieustannie się rozszerzają i są zabezpieczone przed nieuprawnioną ingerencją. Jego moc polega na tym, że informacje w nim zapisane są duplikowane i rozpowszechniane w sieci, która jest okresowo aktualizowana (więcej informacji na temat blockchain można znaleźć w osobnym artykule). Poza tym baza danych jest zdecentralizowana, jest również znacznie szybsza niż dzisiejsze systemy, jest przejrzysta, każdy zapis łatwo prześledzić, ale przede wszystkim jest zabezpieczony. W przyszłości może być stosowany praktycznie w każdej dziedzinie, począwszy od codziennych czynności, takich jak płatności w sklepach, wypłaty gotówki, po bardziej złożone operacje w instytucjach rządowych lub instytucjach badawczych. Na konferencji Consensus zostaną niektóre z tych projektów bliżej omówione i przedstawione.
Blox – Zarządzaj swoimi kryptowalutami z jednego miejsca
Twórcy projektu Blox dążą do stworzenia aplikacji, która zintegruje administrację wszystkich kryptowalut do jednej platformy. W dzisiejszych czasach zwyczajowo użytkownicy posiadają w swoim portfolio kilka cyfrowych aktywów, które są rozsiane po różnych platformach, portfelach, giełdach i tak dalej. Blox to platforma blockchain, która ułatwi zarządzanie zasobami. Obecnie zarządza aktywami o wartości do 2 miliardów dolarów, a firma planuje zwiększyć pięciokrotnie tę ilość do końca tego roku.
Agrello
Agrello natomiast uprości i ochroni zobowiązania dotyczące Smart Contracts. A to wszystko obsługiwane będzie aplikacją mobilną co oznacza, że Smart Contracts może wynegocjować praktycznie każdy, wszędzie i bezpiecznie dzięki blockchain. Częścią aplikacji jest rodzaj wirtualnego paszportu, czyli taki de facto uwierzytolniony podpis elektroniczny oraz masa gotowych wzorów umów. Jest to aplikacja typu open source, co oznacza, że spółka może stopniowo przyczyniać się do rozwoju i ewolucji całej aplikacji.
CEO spółki, która opracowuje Agrello, Hando Rand, bierze udział w międzynarodowej konferencji Consensus. Dodatkowo w ramach konferencji jest możliwość osobiste spotkanie z całym zespołem, który zostanie przedstawiony i cała aplikacja zostanie objaśnione bardziej szczegółowo.
Thinkcoin – nowy token promujący handel wieloma aktywami
ThinkCoin to nowy token, który zasila platformę TradeConnect, która służy do wymiany wielu aktywów naraz. Można ją łatwo kontrolować za pomocą aplikacji mobilnej a dzięki Smart Contracts rynek zostanie utworzony dla wszystkich aktywów finansowych, które można kupić za pomocą tokena ThinkCoin – w skrócie TCO.
Firma stojąca za TradeConnect nawiązała również współpracę z firmą 0chain, której platforma zapewnia transakcje o wysokiej częstotliwości. A firma wydaje się planować dalszą współpracę.
„TradeConnect łączy najlepsze technologie finansowe i blockchain w jeden interfejs, który umożliwia inwestorom szybkie, przejrzyste i bezpieczne transakcje na całym świecie.“
Powiedział CEO spółki Nauman Anees.
Qtum – blockchain biznesu
Jednym z głównych tematów pierwszej połowy tego roku jest integracja blockchainu z światem dużych firm i przedsiębiorstw. Jednak, pomimo że jesteśmy w czasach, gdy większość ludzi zdążyła już zdać sobie sprawę z siły i potencjału blockchain, takie projekty rozwijają się powoli.
Qtum ma to zmienić. Platforma służąca do prostego tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, które mogą być wykorzystywane w całym spektrum, a nawet w różnych blockchainach, zachowując jakość i użyteczność. Smart Contracts i inne funkcje można zintegrować z aplikacjami. W swoim rdzeniu Qtum to praktycznie kryptowaluta. Chociaż początkowo stał na blockchainie Bitcoina, dzięki swojej stabilności i prostocie, z czasem stworzył swój własny łańcuch hybrydowy. Dzięki temu ponoć zapewnia większe bezpieczeństwo zobowiązań Smart Contracts.
Wniosek
Chociaż obecnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie systemami kryptowalut i blockchainów, ich cena jest nadal… dzika. Większa stabilność może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. A brak bezpieczeństwa to jedna z rzeczy, która zniechęca dużych przedsiębiorców do inwestowania w kryptowaluty. Bezpieczeństwo prawne może obejmować regulacje, ale o tym pisaliśmy już kilka razy (prawdopodobnie w tym roku jeszcze nie raz o tym wspomnimy…). Dlatego te projekty powinny być w jak największym stopniu wspierane i trzeba im poświęcać odpowiednią uwagę.
Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.