Goldman Sachs wprowadza Bitcoin futures dla inwestorów instytucjonalnych

Bank of England

Globalna firma inwestycji bankowej Goldman Sachs Group, Inc., której główna dziedzina działania to papiery wartościowe, zarządzanie inwestycjami oraz zapewnianie dodatkowych usług finansowych, umożliwi swoim klientom „obstawić” cenę Bitcoina. Czy możemy spodziewać się kolejnej istotnej zmiany ceny tej kryptowaluty?

Bitcoin Futures jako wyraz zaufania do kryptowalut?

Dzięki temu Goldman Sachs stał się pierwszą regulowaną instytucją finansową, która umożliwiła klientom handlowanie Bitcoin () futures. Oczywiście bank nie będzie zajmował się bezpośrednim handlem z Bitcoinem. Transakcje będą polegać na zamknięciu kontraktów terminowych związanych z przyszłymi cenami waluty cyfrowej. Klienci tej instytucji finansowej mogą zatem wykorzystywać własne środki do zawarcia umowy. Wiąże je z obowiązkiem sprzedaży lub zakupu aktywów (w tym przypadku Bitcoin) w określonym czasie w przyszłości po aktualnej cenie.

Wiadomość o wejściu jednego z najsilniejszych banków świata do branży kryptowalut niewątpliwie oznacza zaufanie do Bitcoina i ogółu cyfrowych walut.

Druga szansa na tani zakup dla Wall Street

Starszy analityk eToro, Mati Greenspan, wcześniej już mówił na temat spodziewanego wejście inwestorów z Wall Street. Powiedział, że inwestorzy instytucjonalni byli zainteresowani handlem Bitcoinem w czasie jego tegorocznego minimum. Przywoływał tym sytuację, kiedy Ci, którzy nie zainwestowali w kryptowaluty na początku zeszłego roku, zdali sobie sprawę, że przegapili okazję do zakupu po korzystnej cenie.

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić kryptowaluty bez opłat i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację w Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Ze względu na wyżej wspomniane wejście nowych inwestorów i ich możliwy wpływ na rynek, Greenspan dodaje:

„Trudno powiedzieć, czy nowo przybyłych inwestorów określać mianem byków czy niedźwiedzi. Ważne, że ich wejście na rynek przyniesie nową płynność.”

Wniosek

Goldman Sachs nie jest jedynym, który koncentruje się na handlu z Bitcoin futures. BitMEX, który oferuje produkty pochodne inwestorom detalicznym, obecnie ma dzienne obroty warte 3 miliony dolarów, przy przychodach w wysokości 83 milionów na rok 2017. Ciekawe są również dane ze stycznia tego roku, kiedy były w stanie w ciągu jednego miesiąca wygenerować przychody powyżej 20 milionów dolarów.

Arthur Hayes, dyrektor generalny firmy, skomentował margo ówczesnej korekty cen prawie wszystkich kryptowalut:

„To najlepsza rzecz, jaką mogliśmy doświadczyć. Rynek spada, a my zarabiamy coraz więcej. Uwielbiamy tę zmienność.”

Źródło:
bitcoinist.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here