DasCoin dostępny na trzech giełdach! – szczegółowe spojrzenie na handel tokenami DASC

DasCoin

W przeszłości pisaliśmy o projekcie DasCoin na naszej stronie internetowej. Ten zaskakująco popularny artykuł został odczytany przez prawie 19 000 osób.

Artykuł zostału już pół roku temu, w związku z tym nie dziwi fakt, że u tak szybko rozwijającego się projektu prawie wszystko uległo zmianie. Dlatego postanowiliśmy ponownie spojrzeć na DasCoin. Lecz nie będziemy omawiać wszystkich aspektów DasCoin. Spójrzymy wyłącznie na jeden – DasCoin wreszcie trafił na giełdę!

Disclaimer: W tym artykule podajemy informacje znalezionych na oficjalnej stronie DasCoin oraz statystyki giełdowe, gdzie handluje się DASC. Wszystkie źródła zostały wymienione a każdy krok jest szczegółowo opisany. Jeśli uważasz, że w treści artykułu znajduje się błąd, napisz o tym w komentarzu (ze wskazaniem gdzie dokładnie pojawił się twoim zdaniem błąd).

Szybki kurs DasCoin

Jeśli już wiesz co to DasCoin, możesz pominąć tę część artykułu.

DasCoin, według jego twórców, jest kryptowalutą, która działa na ultranowoczesnym i bardzo szybkim blockchainie. Pozwala to na przetwarzanie ogromnej liczby transakcji.

Jedną z głównych cech DasCoin jest sposób jego dystrybucji. Nie można go wydobywać bezpośrednio ani kupić w żadnym kantorze. Trzeba kupić pakiety firmy NetLeaders, które następnie uwalniają DasCoiny w niewielkich ilościach do twojego portfela. Twórcy DasCoin twierdzą, że za tym wszystkim kryje się prawdziwe wydobycie tokenów DASC.

DasCoin na kryptogiełdach – wczoraj, dziś i jutro

W przyszłości DasCoin zostanie zaakceptowany w sieci 60 milionów sklepów na całym świecie, a twórcy tej cyfrowej waluty wprowadzili szereg innych projektów, które pomogą DasCoinom dotrzeć do szerokiej publiczności.

W trakcie swojego istenienia projekt zdążył zdobyć wielu wrogów i przeciwników, którzy twierdzą, że DasCoin jest oszustwem. Dlaczego? Problem polega na tym, że twórcy DasCoina ustalili centralnie cenę tego cyfrowego tokena.

„DasCoinów nie ma na żadnej giełdzie! To oszustwo!”

Ogłoszenie: DasCoin był notowany na trzech giełdach

No i stało się! Po latach przygotowań i debat, DasCoin wreszcie trafił na giełdę! I nawet nie na jedną, ale na trzy!

Firma NetLeaders oczywiście zauważyła, że DasCoin będzie dostępny tylko na giełdach, które ściśle spełniają standardy KYC (rutynowe stwierdzanie tożsamość klienta w UE), podobnie jak cały ekosystem DasCoin. To zwycięstwo tylko świadczy o tym, że DasCoin to poważny projekt. Od teraz możesz wymieniać swoje monety na euro i na odwrót. DasCoin został legitymizowany!

DasCoin ma na giełdach skrót DASC (nie DAS)!

Bliższe spojrzenie na kryptogiełdy, które wprowadziły DasCoin

Przyjrzyjmy się uważnie wszystkim ogłoszeniom i wszystkim trzem giełdom. Wydaje się, że coś jest nie tak! W rzeczywistości te giełdy nie należą do najlepszych. Wręcz przeciwnie.

European Blockchain Exchange (EUBX)

Szukanie oficjalnej strony tej kryptogiełdy zajęło nam około 25 minut. Próbowaliśmy:

  • European Blockchain Exchange – pierwsza wzmianka na stronie 4 – ale brak linku do giełdy
  • EUBX – księgarnia elektroniczna (czeska) w Google jest wyżej niż giełda?
  • European Blockchain Exchange (EUBX) – sukces!

To jest oficjalna strona EUBX. Po chwili udało się znaleźć na niej DasCoin. Oto strona internetowa pary walutowej DASC/BTC.

eubx-dascoin

 

Wydaje się, że DasCoin spadł na tej giełdzie o 30% w ciągu ostatnich 24 godzin (w prawym górnym rogu). W orderbooku nie jest ani jedno zamówieniem zakupu (w prawo na dole – znak zapytania), co oznacza, że nikt nie chce kupić DASC. Wreszcie, wykres DASC jest trochę… dziwny.

Handel DASC/USD i DASC/BTS jeszcze się nie rozpoczął.

EUBX jest nową kryptogiełdą i prawdopodobnie nie ma jeszcze wielu użytkowników. Spójrzmy na sytuację na dwóch pozostałych giełdach.

BTC-Alpha

Wygląda nieco lepiej. Proste wyszukiwanie „BTC-Alpha DASC” ujawnia, że jest on sprzedawany w trzech parach walutowych:

Niestety, nawet ta rosyjska giełda nie jest doskonała pod względem jakości i liczby użytkowników. W chwili pisania tego artykułu całkowity wolumen akcji nie przekracza 8 milionów dolarów. To w świecie kryptowalut bardzo mało. Chodzi o 86. co do wielkości kryptogiełdę na świecie. Rzućmy okiem na to, jak powodzi się tu DasCoinom.

Wolumen = ilość handlowanych pieniędzy na giełdzie

Pokazujemy tylko parę walutową DASC/BTC. Pozostałe dwie mają jeszcze gorsze notowania!

dascoin

Ponownie, DasCoin cierpi na prawie pusty portfel zamówień (orderbook). Razem tutaj (w momencie pisania tego artykułu) możesz sprzedać DasCoiny o łącznej wartości 0,43 BTC, czyli około 4000 USD. Jednak większość zamówień jest żałośnie niska.

Aktualna cena DASC na tej giełdzie to 0,000019 BTC. Początkowe zamówienie zakupu jest 0,0000178 BTC. Pierwszy porządny zakup został stworzony na wartości 00000011 i jeśli chciałbyś otrzymać pełne 0.43 BTC, które są aktualnie w portfelu zamówień, musisz wymienić niesamowite 468 964 DASC – to znaczy tokeny o całkowitej wartości 9 BTC. Podczas sprzedaży cennych tokenów stracisz dwadzieścia razy, wyczyścisz wszystkie zamówienia na giełdzie, obniżysz cenę DasCoin niemal do zera, a zamiast 9 BTC otrzymasz 0.43 BTC.

Coś jest nie tak!

Coinfalcon

Czy uratuje nas przynajmniej CoinFalcon? Niestety. Giełda Coinfalcon jest wielkością porównywalna do EUBX. Ponownie, mini-kantor z niewielką liczbą użytkowników i wolumenem 185 000 USD.

DasCoin jest przedmiotem obrotu na giełdzie CoinFalcon w trzech parach walutowych:

Ponownie omawiamy tylko parę walutową DASC/BTC, która ma największy wolumen.

coinfalcon

Być może nie dziwi fakt, że sytuacja na rynku CoinFalcon jest żałosna. Obecna cena DasCoin to 0,0000208 BTC, ale zdecydowanie nie masz szansy na sprzedaż większej ilości. Większość zamówień zakupu zaczyna się od 0,000003 BTC i poniżej, i chodzi po prostu o małe pieniądze.

Wniosek – DasCoin nie ma porządnej giełdy

Fani projektu DasCoin kontaktowali się z nami ostatnio kilkakrotnie, zgłaszali różne nowości (w tym notowanie i wprowadzenie na giełdy) a nawet grozili… Właśnie dlatego postanowiliśmy ponownie spojrzeć na ten projekt i dowiedzieć się, czy coś naprawdę się stało. Nie. Nasza opinia się nie zmieniła.

W tym artykule omawiamy tylko giełdy z wymianami, na których oficjalnie zapisano token DASC. Niestety wszystko sprowadza się do tego, że DasCoin wciąż nie ma publicznie dostępnej giełdy, na której właściciele tokena DASC mogliby wymienić monety na euro, dolary, Bitcoiny lub inny nośnik wartości. W tej chwili jest to prawie niemożliwe.

Żadna z wymienionych giełd nie ma możliwości podjąć się wyzwania obsługi setek tysięcy właścicieli tokenów DASC. Księga zamówień jest pusta, wolumen jest minimalny, a cena od początku „handlu” gwałtownie spada.

Wprowadzenie na giełdy zostało spektakularnie zaprezentowane całej społeczności. To miało być triumfalne zwycięstwo. Czyn, który przekona wszystkich, że DasCoin jest prawdziwie legalnym projektem. Ale nikt nie zmienił zdania. Całe „DasCoin na giełdach” to płytkie kłamstwo. Jasne, technicznie, te monety są na giełdzie. Ale tak naprawdę niczego nie sprzedasz.

I wiesz co? Ludzie z DasCoin to zauważyli! W oficjalnym komunikacie prasowym napisano (parafraza):

Jest to nowy sposób na kupowanie tokenów DASC.

Racjonalizacja i nic więcej…

Zarzut, że „DasCoin jest oszustwem, ponieważ nie ma go na giełdzie”, był spowodowany brakiem możliwości wymiany tokenów DASC na inną walutę. Ta sytuacja się utrzymuje, a fakt, że DASC jest na giełdach, niestety nic nie zmienia. Chodzi o dobry marketing. To wszystko…

Ten artykuł będzie edytowany i aktualizowany za miesiąc. Ogłoszenie notowań na giełdach jest stosunkowo nowe, więc damy DasCoinom jeszcze szansę. Kto wie? Być może zamówienie zostanie wypełnione w ciągu miesiąca i wszystko będzie dobrze.

Tłumaczenie z oryginału słowackiego autorstwa Samuela Slavkovskiego.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

6 KOMENTARZE

  1. Ciężka sytuacja z tym dasc. Miało być mlekiem i miodem opływające. Chociaż daleko zaszedł 😉 Kto wie może jeszcze cena stanie na nogi. Trzymam kciuki za DASCOIN 😉

  2. Heheh Masakra. Kilka miesięcy temu było, dascoin nie wejdzie na giełdę, dascoin nie ma blockchaina. Ruszyła giełda- to gielda nie taka… za chwile będzie daspay… za mało punktów do płacenia… dlaczego artykuł nie odnosi się do zarzutów, które wcześniej stawiano? Za rok może wejdzie na bitbay… to co wtedy będzie mowić ze kurs nie taki, sraki… a jak będzie za duży… to wiem spisek i sztuczna pompa Hahahha

    • nie wiem czy ma blockchain 🙂 np strona z ich block explorerem wygląda na fejka którego można zddosować podmieniając tylko jeden parametr w adresie url 😀 zabezpieczenia level gimba 😀

  3. Byłem bardzo szczęśliwy że wyszukałem tę stronę w sieci. Chciałbym chociaż wyrazić uznanie za twoje działania . Gratki. Ja niewątpliwie będę polecał to miejsce i często wpadał aby zobaczyć nowe rzeczy Cafe Hostel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here