[WIADOMOŚCI] Banki wkrótce będą podążać za Goldman Sachs i zaczną handlować Bitcoinem

wiadomości

Banki wkrótce wezmą przykład z Goldman Sachs i zaczną handlować Bitcoinem – PwC kupiło udział Vechain () – Rząd etiopski podpisał umowę z Cardanem na wykorzystanie ADA – BitGrail próbował bez powodzenia wznowić operacje – Peter Thiel zainwestował w kryptostartup – Rosyjski kryptoinwestor i bloger znaleziony martwy – Banknoty Bitcoin () – Wzrost zainteresowania kryptowalutami przed wprowadzeniem zakazu w Indiach – Indonezja chce wykorzystać blockchain do dokumentów urzędowych

Wiadomość dnia

Spencer Bogart, partner w Blockchain Capital i inwestor kapitału ryzykowego, twierdzi, że rynek kryptowalutowy jest zbyt duży, aby go zignorować. Mówi, że inne banki będą podążać za Goldman Sachs i otworzą transakcje z BTC. „Tak robi wiele banków. Idą zgodnie z tym, co robi Goldman Sachs,” – powiedział Bogart. CNBC.com (v EN)

Kryptowaluty i ICO

Firma PricewaterhouseCoopers 4 maja zyskała udział w firmie VeChain. Chodzi o chińską kryptowalutę o wartości rynkowej 2,7 miliardy dolarów. PwC Hong Kong i PwC Singapur ujawniły, że w ramach większego strategicznego partnerstwa, PwC nabyło udziały w VeChain przede wszystkim w celu korzystania z sieci VeChain dla IoT (Internet of Things). CCN.com (v EN)

Rząd Etiopii podpisał Memorandum o porozumieniu (MOU) z Cardanem (ADA). Porozumienie zagwarantuje, że etiopscy deweloperzy będą mogli zastosować technologię blockchain w krajowym przemyśle rolnym. Cointelegraph.com (v EN)

Wskazówka redakcyjna: Wszystko, co musisz wiedzieć o kryptowalutach

Giełdy

BitGrail, giełda zniszczona przez kradzież monet NANO, podjęła próbę wznowienia handlu. Po długo oczekiwanym powrocie do regularnego handlu, giełda BitGrail została zamknięta po zaledwie kilku godzinach. Cryptovest.com (v EN)

Współzałożyciel PayPal Peter Thiel wspiera startup, który ma na celu zastosowanie cyfrowego know-how Wall Street do ekosystemu walut cyfrowych. Thiel, który jest właścicielem udziałów w firmach Facebook i Airbnb, nie jest bezpośrednio zaangażowany w Tagomi Systems, ale okazało się, że ma pośredni udział w funduszu inwestycyjnym Founders Fund. Cryptovest.com (v EN)

Rosyjski inwestor i bloger kryptowalutowy, znany online jako Pavel Nyashin, został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Petersburgu, rzekomo bez śladów zewnętrznej interwencji. 23-letni bloger został już zaatakowany w okolicach Leningradu w styczniu, kiedy zakamuflowani napastnicy ukradli 24 miliony rubli (425 000 dolarów) w gotówce po tym, jak Nyashin chwalił się swoimi bogactwami uzyskanymi poprzez handel kryptowalutami. Cointelegraph.com (v EN)

Producent cyfrowych inteligentnych banknotów wprowadził nowe banknoty bitcoinowe, które testuje w sklepie w Singapurze. Zaprojektowane tak, aby umożliwić właścicielom kryptowalut łatwe użycie banknotów, które są obecnie dostępne w nominałach 0,01 i 0,05 BTC. Bitcoin.com (v EN)

Możesz być także zainteresowany: PayPal chce opatentować szybki system kryptoopłat

Regulacje

Miesiąc po tym, kiedy Bank Centralny Indii zakazał regulowanym kredytodawcom przeprowadzania transakcji kryptowalutowych, objętości transakcji gwałtownie wzrosły wraz z silnym wzrostem cen. Operatorzy giełdowi, inwestorzy i analitycy mówią, że ludzie inwestują, aby wykorzystać trzymiesięczne okno, które Reserve Bank of India przekazała bankom. Reuters.com (v EN)

Indonezja, podobnie jak inne rozwijające się rynki, historycznie próbowała zachować dokładną dokumentację, ale poniosła porażkę z powodu braku wiedzy i zasobów. Ale teraz sektor publiczny i prywatny zwrócił się do technologii blockchain, która może pomóc krajowi przezwyciężyć niektóre z tych problemów. Reuters.com (v EN)

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here