Giełda Coinbase ogłosiła nowy fundusz indeksów kryptowalut

Amerykańska giełda Coinbase ogłosiła we wtorek wprowadzenie pierwszego funduszu indeksu kryptowalutowego, który oznacza wejście giełdy w zarządzanie aktywami.

Największa giełda kryptowalut na świecie, o wartości 1,6 mld dolarów, utworzyła spółkę zależną o nazwie Coinbase Asset Management, aby nadzorować nowemu funduszu Coinbase Index Fund.

Coinbase Index Fund

Indeks Coinbase pozwoli inwestorom inwestować we wszystkie aktywa cyfrowe notowane na giełdzie Coinbase, GDAX, ważone według kapitalizacji rynkowej. Następujące waluty cyfrowe wymienione na Coinbase: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin. Istnieją spekulacje na temat dodawania innych, takich jak Ripple, ale jak dotąd nie miało to miejsca. Jeżeli nowy składnik aktywów znajdzie się na giełdzie, zostanie automatycznie dodany do funduszu.

Według Coinbase, poprzez zapewnienie zdywersyfikowanej ekspozycji w szerokim zakresie aktywów, fundusze indeksowe pozwalają inwestorom monitorować wyniki całej klasy aktywów, a nie gromadzić pojedyncze aktywa. Oznacza to, że fundusz będzie monitorował wydajność wszystkich wprowadzonych kryptowalut i nie będzie tak zagrożony zmiennością poszczególnych walut. W rezultacie strategia ta zapewnia bardziej stabilne, ale nie tak wysokie zyski, ale przy mniejszym ryzyku – w ramach giełd z kryptowalutami.

Tylko dla obywateli USA

Na tym etapie inwestowanie w Fundusz Indeksu Coinbase będzie dostępne wyłącznie dla akredytowanych inwestorów amerykańskich. Giełda pracuje jednak nad uruchomieniem dodatkowych produktów finansowych, które są dostępne dla wszystkich inwestorów i obejmują szerszy zakres zasobów cyfrowych.

Wniosek

Inwestowanie w ten lub podobny fundusz może być interesującą alternatywą dla tych, którzy nie chcą podejmować tak dużego ryzyka. W każdym razie nie polegaj wyłącznie na jednym źródle informacji i przeprowadzaj własne badania rynkowe. I pamiętaj, że obowiązuje złota zasada w przypadku jakiejkolwiek inwestycji w kryptowaluty – nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here