Google zabronił rozszerzenia dla przeglądarek, z których wydobywane są kryptowaluty – podajemy powody

Google ban na krypto-reklamy

Po zablokowaniu reklam kryptowalut, Google kontynuuje wojnę z internetowymi coinami. Teraz ta firma zdecydowała się wystąpić przeciwko rozszerzeniom i pluginom, które możesz zainstalować w przeglądarce Chrome.

W szczególności są to rozszerzenia z Chrome Web Store, które w jakiś sposób wydobywają kryptowaluty.

Powodem jest sprzeczność z regułami

Te rozszerzenia muszą być zgodne z określonymi zasadami. Rozszerzenia mining nie mogą zrobić nic więcej, tylko wydobywać i to wyłącznie za zgodą użytkownika. Niestety takie rozszerzenia prawdopodobnie nie będą zbyt popularne, ponieważ są bezużyteczne dla samych użytkowników.

Tak więc zdecydowana większość rozszerzeń nie była zgodna z regułami, a Google zdecydował się całkowicie zakazać Browser Extension mining. Oczywiście, zasad należy przestrzegać, ale w tym przypadku one naprawdę nie mają sensu. Co jest złego w wysokiej jakości pluginu, który za twoją zgodą wykorzystuje kilka procent mocy na mining Monero?

Google nie kryje swojej awersji do kryptowalut, w związku z czym możemy się spodziewać kolejnych podobnych kroków w przyszłości. Na szczęście te strzały w ciemno nie wpływają na coiny.

Oświadczenie Googla

James Wagner, dyrektor działu rozszerzeń dla przeglądarki Chrome, powiedział:

„Otwarta i elastyczna platforma jest kluczem do utrzymania zdrowego ekosystemu ekspansji. Umożliwia to programistom tworzenie kreatywnej i innowacyjnej edycji przeglądarki Chrome dla użytkowników. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć rozszerzenia, które zawierają skrypty do wydobycia kryptowalut. Większość tych rozszerzeń nie spełnia naszych zasad dotyczących polityki jednego celu (jedno rozszerzenie powinno wykonywać jedną rzecz).„

Zakaz ten wejdzie w życie w czerwcu 2018 r. Podobnie jak w przypadku zakazu krypto-reklam.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Samuel Slavkovský.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here