Czym jest kryptowaluta Basic Attention Token?

Basic Attention Token (BAT) to zdecentralizowana dygitalna platforma open source funkcjonująca na bazie Ethereum, stworzona przez współzałożyciela Mozilli i Firefoksa, Brendana Eicha. Głównym celem tego projektu jest reklama na platformie blockchain, która umożliwia odważnym użytkownikom śledzenie aktywności innych użytkowników i nagradzanie ich oraz twórców stron i treści tokenami BAT.

Historia BAT

Firma Basic Attention Token wkroczyła stosunkowo niedawno za pośrednictwem ICO w sferę kryptowalutową. 31 maja 2017 r. zaoferowała token ERC20 w łącznej wysokości 1 miliarda dolarów. Jego sprzedaż przyniosła twórcom 36 milionów dolarów. Jak wspomniano na wstępie, za projekt odpowiedzialny jest Brendan Eich, który był zaangażowany w rozwój Mozilli i Firefox od 1998 roku. W tej grupie jest również Brian Bondy, który pracował w Mozilli a następnie w Evernote. Kolejnym członkiem zespołu jest Yan Zhu, który pracował dla Yahoo, lub Ankur Nandwani, i również dla Coinbase.

Czym jest Basic Attention Token (BAT)?

Na początku warto zaznaczyć, że platforma składa się z kilku elementów:

  • Cyfrowa giełda – miejsce, w którym reklamodawcy mogą płacić za powierzchnię reklamową
  • analityczne dashboardy
  • algorytmy porównawcze
  • systemy do pomiaru aktywności grupy docelowej

Cały system opiera się na tym, że reklamodawcy będą mogli kupować przestrzeń reklamową za BAT tokeny, a właściciele – twórcy danej treści (a także adresaci) otrzymują dochody z reklam. Aby osiągnąć ten cel, programiści opracowali open-source przeglądarkę internetową Brave. Jest dostępna dla systemu Windows, a także dla systemów Android, iOS, macOS i Linux. Jego głównym zadaniem jest integracja platformy BAT w następujący sposób:

Reklamy BAT

Użytkownicy, którzy zdecydują się korzystać z reklam BAT, będą widzieć ukierunkowane oferty na podstawie wybranych kryteriów, za które otrzymią nagrodę w tej walucie. Obecnie nagroda wynosi 70% łącznych przychodów z tej reklamy.

Reklamy z ekosystemu BAT będą wyświetlane użytkownikom w oddzielnych zakładkach. Ponieważ ich dostosowanie, a przez to wybór preferowanej treści, odbywa się po stronie klienta, BAT chroni prywatność użytkowników, a jednocześnie zapewnia lepsze adresowanie reklam.

Brave Payments

Brave Payments to program, który pozwala użytkownikom obsługiwać wybranych twórców treści z miesięcznymi wpisami w BAT. Domyślnie dzieli miesięczne wpisy pomiędzy wybrane strony internetowe i kanały na podstawie czasu, który adresat spędza oglądając określoną treść.

Korzyści Basic Attention Token

BAT przedstawia podstawową analizę sposobu w jakim są ukierunkowane reklamy w środowisku cyfrowym. Obecny model jest zależny od śledzenia przez stronę trzecią (u dostawcy), który monitoruje określone skrypty i pliki cookie. BAT, adresując reklamy, które wybiera sam klient, eliminuje tę potrzebę. Dodatkowo używanie przeglądarki internetowej Brave nie wymaga absolutnie żadnego monitorowania ani zbierania danych o swoich użytkownikach.

Dostarczanie reklam w ten sposób przynosi wiele korzyści pod względem prywatności lub danych z historii odwiedzanych stron.

Wskazówka redakcyjna: Przeczytaj nasz artykuł na temat KuCoin

BAT oferuje również ulepszone dostosowanie reklam. Przeglądarka Brave ma zestaw danych użytkownika i sygnałów generowanych przez adresy URL, słowa kluczowe wyszukiwania i historię przeglądania. Na tej podstawie platforma w połączeniu z przeglądarką może określić, czy użytkownik, do którego jest skierowana reklama, rzeczywiście ją widział.

Wniosek

BAT razem z Brave to interesująca koncepcja, w której reklamodawca uzyskuje naprawdę dobrze ukierunkowaną reklamę, twórca treści jest nagradzany na podstawie śledzenia swojego produktu a adresat, użytkownik, jest nagradzany za swoją aktywność. W ten sposób programiści użytkownikom końcowym zapewnili anonimowość oraz bezpieczeństwo danych prywatnych z przeglądarki internetowej Brave.

Ponieważ twórcy tego projektu rozpoczęli udaną karierę w konkurencyjnym środowisku (Mozilla, Firefox, Yahoo), ich produkt jest dobrą podstawą do dalszego rozwoju i wzrostu.

Podsumowanie:

Nazwa: Basic Attention Token
Kod waluty: BAT
Pochodzenie: 2017
Całkowita oferta: 1,5 miliardy BAT
W obiegu: 1 miliarda BAT
Opcja przechowywania w hardware portfelu: tak – Sejf, Nano Ledger S jako token ERC20

Gdzie kupić:

Bancor Network
BigONE
Binance
Bittrex
Cobinhood
Ethfinex
Gate.io
Huobi
ChaoEX
Koinex
Liqui
Livecoin
Mercatox
Paradex
Radar Relay
Upbit

Nie przegap nowych wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here