[Miniseria] Kryptowaluty generujące pasywny dochód – KuCoin

magnes

W poprzednich częściach naszej serii o kryptowalutach, które generują dochód pasywny, wyjaśniliśmy, w jaki sposób działa algorytm Proof of Stake (PoS), pokazaliśmy sobie, jak można zarabiać na tokenach Dash, NEO () i First Crypto ETF. A dzisiaj przychodzimy z informacjami o KuCoin.

Podstawy KuCoin i krótka wycieczka do historii

KuCoin to giełda służąca do handlu z kryptowalutami. Zespół założycieli powstał już w 2011 roku, kiedy rozpoczął pierwsze badania technologiczne blockchain. Następnie w 2013 r. stworzyli platformę, która doprowadziła do uruchomienia giełdy w połowie 2017 r. W stosunkowo krótkim czasie programiści odnieśli sukces w realizacji Kucoin Bonus Plan, umieszczając nowe pary walutowe i tworząc aplikacje mobilne dla systemów Android i iOS.

Dzięki tym krokom szybko wyrobili sobie dobre imię jak renomowane firmy, np. GFSecurities, Ant Financial, Youling, Jianbang Communication i iBOX PAY.

Oprócz najbardziej znanych walut cyfrowych, KuCoin celuje również w altcoiny, których w swej ofercie ma ponad 70. Swoim użytkownikom oferuje wiele interesujących korzyści. Kupcy docenią niskie opłaty, hodlerzy z kolei, pewną formę dywidend oferowanych przez giełdę. W dzisiejszym artykule o kryptowalutach skupimy się na tej drugiej ofercie, która generuje pasywny dochód.

Token KuCoin i jego ICO

Token KuCoin (KCS) to zdecentralizowana waluta oparta na systemie Ethereum. ICO tej monety przebiegł w trzech etapach. W pierwszej fazie wypuszczono 35% tokenów, które należą do założycieli platformy. Drugi etap oferował 15% głównie dla angel inwestorów (anielski inwestror = indywidualny odpowiednik organizacji zapewniający venture capital), a pozostałe 50% było dostępne dla wszystkich użytkowników.

Jeśli chodzi już o ICO KuCoin, ważne jest, aby dodać, że zarówno założycieli, jak i angel inwestorów w sprawie sprzedaży swoich tokenów wiąże umowa. Zgodnie z umową założyciele mogą sprzedawać swoje monety nie wcześniej niż 2 września 2018 r., a angel inwestorzy nie wcześniej niż rok później, czyli 2 września 2019 r. Tokeny zakupione podczas trzeciej fazy ICO (publicznego) nie podlegają temu warunkowi i mogą być sprzedawane w dowolnym czasie.

Jak zarabiać z pomocą KuCoin

Giełda KuCoin oferuje interesującą korzyść, czyli proces płacenia dywidend, przy czym ten system jest naprawdę bardzo prosty. Nie wymaga żadnych skomplikowanych portfeli, nie jest konieczne posiadanie masternod, przeprowadzanie pewnej minimalnej liczby transakcji lub sprawdzanie zasad Proof of Stake (PoS). Wszystko, co musisz zrobić, to utrzymać KCS na giełdzie – celowo. Każdy, kto ma ich na giełdzie co najmniej 6, ma prawo do premii KuCoin.

Ta premia motywacyjna składa się z połowy wszystkich opłat biznesowych naliczanych przez tę platformę transakcyjną. Premia jest następnie odpowiednio rozdzielana pomiędzy posiadaczy ze względu na ilość posiadanych KCS.

Ile w rzeczywistości zarabiam

Obecnie jeden KCS generuje około 0,002 USD dziennie. Inwestując około 1000 EUR i kupując 500 KCS tokenów, otrzymujesz 0,1613 USD dziennie, to około 60 dolarów rocznie. Aby uzyskać konkretną liczbę, możesz skorzystać z kalkulatora znajdującego się pod tym linkiem.

Ewentualni przyszli inwestorzy tokenów powinni zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne fakty:

  • Należy zauważyć, że giełda jest na ryku stosunkowo krótko. Im więcej użytkowników będzie miała, tym więcej wykonanych transakcji będzie miało miejsce. Z tego wynika jasno: więcej transakcji = więcej opłat, a tym samym wyższa dywidenda opisana powyżej. Obecnie za jeden KCS dostaje się kilka groszy, nie oznacza to jednak, że nie może to być dobry pasywny dochód w przyszłości.
  • Z drugiej strony należy pamiętać, że giełda do tej pory gwarantuje 50% premii tylko do końca marca 2018 roku. Nie wiadomo jeszcze, jak i czy jej poziom w ogóle się zmieni. Gwarantowanych jest minimalnie 15%.

Podsumowanie:
Nazwa: KuCoin Shares
Kod waluty: KCS
Pochodzenie: 2017
Zaopatrzenie: 181 043 076 KCS
W obiegu: 91,043,076 KCS
MARKET CAP: 241 mln USD

Wniosek

Chociaż giełda KuCoin jest stosunkowo krótko na rynku, od samego początku oferuje interesujące korzyści i od inwestorów zależy, czy z nich skorzystają. W każdym razie myślę, że ta platforma ma potencjał wzrostu i, jak wskazałem w artykule, im więcej sprzedaży zapośredniczy, tym wyższy dochód pasywny może wygenerować.

Jeśli spodobała Ci się nasza seria, napisz nam swoją opinię do komentarzy albo podziel sie jaki temat Cię interesuje i na pewno nie przegap następnej części o kryptowalutach PoS, którą już przygotowujemy i wkrótce opublikujemy na łamach naszego kryptomagazynu.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij śledzić nas na Facebooku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here