[WIADOMOŚCI] Twitter potwierdził zakaz reklam, rynki z kryptowalutami ponownie na czerwono – Fundacja Bitcoin Private…

Zakaz reklam w twitterze

Twitter zablokował reklamy, rynki z kryptowalutami ponownie na czerwono – Fundacja Bitcoin () Private przyjmuje żądania o dotacje – Holenderski sąd uznał Bitcoin za zbywalną wartość – Izrael wydał szereg zaleceń dla ICO – Rosja też będzie regulować blockchain – Brytyjski minister potwierdził, że kryptowaluty nie stanowią zagrożenia – Białoruś ma standard rachunkowości dla kryptowalut – Koreańska giełda w Upbit ma swój własny kryptoindeks – Dwie giełdy z kryptowalutami z Chile zażądały wydania oficjalnej opinii banku centralnego na temat kryptowalut

Wiadomość dnia

Twitter opublikował oficjalny raport, w którym dołączył do gigantów Google i Facebooka, zabraniając umieszczania reklam kryptowalut i ICO na swojej stronie. W ramach zobowiązania do „zabezpieczenia bezpieczeństwa społeczności Twittera” firma wprowadziła nowe reguły reklamowe zakazujące reklamowania początkowych ofert monet i sprzedaż tokenów. Rynki z kryptowalutami odpowiedziały spadkiem i prawie wszystkie kryptowaluty były na czerwono. Cnet.com (w EN)

Kryptowaluty

Fundacja Bitcoin Private (BTCP) ogłosiła, że przyzna kilka grantów w wysokości 150 000 $ na projekty badawcze obejmujące wiele tematów, w tym cyberbezpieczeństwo i kryptografię. Próbują sponsorować projekty, których realizowanie ma trwać od trzech miesięcy do jednego roku, a dotacje będą wypłacane w sposób ciągły. Themerkle.com (w EN)

Regulacje

Wcześniej w tym tygodniu holenderski sąd określił Bitcoin jako zbywalną wartość. Sąd wyraźnie stwierdził, że prawa własności mają również zastosowanie do Bitcoinów, ponieważ jako kryptowaluta może ona przekazywać wartość peer-to-peer. Sąd ponadto zauważył, że kryptowaluta jest legalnie zbywalną wartością. CCN.com (w EN)

Po przeglądzie ICO, izraelski organ papierów wartościowych (ISA) wydał serię „zaleceń, aby rozwiać wątpliwości i znaleźć równowagę między innowacją technologiczną a ochroną inwestorów”. Urząd uważa kryptowaluty, takie jak Bitcoin, za papiery wartościowe – ta decyzja ma znaczny wpływ na przyszłe regulacje. Bitcoin.com (w EN)

Kryptowaluty nie są jedyną technologią, która będzie regulowana w Rosji. Władze powiedziały, że ramy prawne mogą zostać wprowadzone w ciągu najbliższych kilku miesięcy również dla blockchain. Bitcoinist.com (w EN)

Brytyjski sekretarz stanu John Glen w czwartek powiedział dziennikarzom, że „rozsądne” regulacje mogą znacznie zwiększyć lokalny przemysł kryptowalut. W swoich komentarzach Glen powiedział, że rząd nadal „angażuje się w poszukiwaniu właściwej wypowiedzi i odpowiedniego poziomu regulacji tam, gdzie jest to właściwe”. Coindesk.com (w EN)

Zaledwie kilka dni przed legalizacją kryptoaktywności Białoruś przyjęła nowy standard rachunkowości, który zajmuje się operacjami kryptowalutowymi. Klasyfikuje cyfrowe tokeny zgodnie z ich nabyciem i przeznaczeniem. Dokument określa informacje, które firmy będą zobowiązane udostępniać władzom. Dekret prezydencki regulujący sektor kryptowalut wejdzie w życie 28 marca. Bitcoin.com (w EN)

Giełdy

Upbit, stosunkowo nowa koreańska giełda z kryptowalutami, która szybko stała się największym obrotem handlowym w kraju, uruchamia pierwszy krajowy indeks kryptowalut, aby umożliwić inwestorom lepsze zrozumienie ogólnych trendów rynkowych UbCI (Upbit Crypto Index). CCN.com (w EN)

Dwie giełdy z kryptowalutami z Chile zwracają się do Asociación de Bancos e Instituciones Financieras (ABIF) o wydanie jasnej opinii na temat nowej branży. Giełdy zrobiły to po tym, jak wiele chilijskich banków rzekomo zamknęło swoje rachunki tylko dlatego, że giełdy handlowały kryptowalutami. Bitcoin.com (w EN)

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here