Intel pisze requiem dla minerów – nowy patent obiecuje decentralizację wydobycia

Intel

Technologia szybko się rozwija. Dla distributed ledgers, w tym blockchain, jest to podwójnie prawdziwe. Amerykański urząd patentowy i znaków towarowych opublikował w zeszły czwartek patent firmy Intel, który przedstawia metodę, która automatycznie dzieli i aktualizuje distributed ledgers (DLT) z procesorem, który może niezależnie zweryfikować, czy nowe bloki są ważne i czy można je połączyć z DLT.

To zupełnie coś innego niż konwencjonalne wydobycie, które działa na blockchain Bitcoin (). Polega na sieci konkurencyjnych węzłów do weryfikacji i rejestrowania transakcji w zamian za wynagrodzenie.

Ta nowa metoda zatwierdzania faktycznie oznaczałaby całkowitą decentralizację miningu.

Co jest istotą nowego patentu

Automatyczna metoda sprawdzania zapisu bloku dla distributed ledgers zawiera pierwszy węzeł walidacyjny (FVN), który odbiera wpis blokowy z drugiego węzła walidacyjnego (SVN). Rekord zawiera podpis cyfrowy dla zapisu bloku.

W odpowiedzi na otrzymanie zapisu bloku, FVN automatycznie otrzymuje identyfikator węzła SVN na podstawie podpisu cyfrowego dla zapisu bloku. Pierwszy węzeł walidatora używa identyfikator węzła SVN do ustalenia, czy SVN należy do grupy weryfikacyjnej zawierającej FVN.

FVN używa usługi atestacji w celu ustalenia, czy identyfikator węzła SVN należy do zaufanego węzła procesora. FVN określa, czy podpis cyfrowy do zapisu bloku został utworzony za pomocą klucza prywatnego odpowiadającego identyfikatorowi węzła SVN.

Problem skalowalności

Omawiając problemy skalowalności, z którymi borykają się distributed ledgers, w zgłoszeniu patentowym stwierdza się również, że dystrybuowane księgi mogą nie być najskuteczniejszą formą przechowywania danych. Jest w niej zawarte:

„Dystrybuowane książki mają nierozerwalne problemy z skalowalnością. Jeśli wszystkie walidatory DLS muszą mieć kopię wszystkich transakcji, wszystkie transakcje muszą zostać wysłane do wszystkich walidatorów. Wysyłane transakcje tworzą ogromną liczbę wiadomości sieciowych.”

W szczególności wyjaśnia, że niektóre z tych rozproszonych systemów księgowych (DLS) również mogą być blokowymi, ale zawsze istnieje rozróżnienie między tymi dwoma powiązanymi technologiami.

Zgodnie z patentem fizyczne procesory muszą być wstępnie zaprogramowane według pewnych parametrów, aby zdefiniować metodę sprawdzania bloku.

Zakończenie

Obecnie wiele zespołów programistów zajmuje się problemem skalowalności. Ciągle widzimy nowe ulepszenia oraz forki, które zwiększają prędkość transakcji. Zobaczymy, czy ta nowa metoda sprawdzalności będzie działać w praktyce. Jeśli tak, to z pewnością miałoby to ogromny wpływ na mining, jak go znamy dzisiaj.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Marek H.

Źródła:
https://www.coindesk.com
http://appft.uspto.gov 

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here