Ujawnienie IOTA Qubic – platforma do korzystania z nieaktywnych pojemności obliczeniowych

IOTA - Qubic

O planowanym odsłonięciu tajnego projektu IOTA () Qubic już pisaliśmy. Dzisiaj pojawiło się długo oczekiwane objawienie tajnego projektu – i wydaje się, że rynki reagują zaskakująco, dokładnie odwrotnie, niż oczekiwano – spadkiem.

Zastrzeżenie: artykuł został napisany przez laika (tj. nie programistę) na podstawie publicznie dostępnych informacji.

Czym więc jest Qubic?

Według Twittera, jak również informacji z nowo uruchomionej strony internetowej, Qubic to platforma, która pozwoli na wykorzystanie nieaktywnych pojemności obliczeniowych w całej sieci w ramach tzw. IOTA „światowego superkomputera”.

A czym Qubic nie jest?

Zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej projektu, Qubic nie jest takim sobie tokenem lub coinem, a nie będzie Qubic ICO albo airdrop.

I to wszystko?

Jest to cel długoterminowy, zgodnie ze stroną internetową projektu. Strona dostarcza jeszcze innego wyjaśnienia: Qubic to protokół, który określa kalkulacje oparte na kwotowaniach IOTA, w tym konstrukcje, takie jak maszyny oracle, outsourcowane obliczenia i smart kontrakty.

Albo jeszcze: Qubic jest sposobem na bezpieczną komunikację ze światem zewnętrznym w bezpiecznym środowisku, a także jest potężną, dystrybuowaną fog-platformą obliczeniową do tworzenia złożonych aplikacji dla IoT.

Innowacja jest nowym rodzajem smart kontraktów, które będą wybierać mikro płatności w czasie rzeczywistym i w systemie nagród, aby zmotywować uczestników do uczciwego uczestnictwa w Tangle.

A co z rynkami?

Wygląda na to, że rynki spodziewają się czegoś innego, może ICO lub airdrop. Cena kryptowaluty MIOTA nagle spadła do czerwonych liczb po kilku dniach szybkiego wzrostu, i to wszystko w czasie, gdy większość innych kryptowalut wykazuje wzrost (w momencie pisania, 3 czerwca 18:50)

Wniosek

Na spadek cen mogło częściowo mieć wpływ to, że strona była pod atakiem zainteresowanych osób tymi informacjami. Zobaczymy, czy zespół programistów może lepiej wyjaśnić, dlaczego koncepcja Qubic powinna być tak rewolucyjna i czy cena wzrośnie w najbliższych dniach.

Jak myślicie, czy cena MIOTa znów się podniesie, czy też bardziej jesteście rozczarowani tym objawieniem?

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here