W jaki sposób może blockchain pomóc w obszarze opieki zdrowotnej? (Część 1)

Blockchain w opiece zdrowotnej

W tym artykule informowaliśmy was o spółce Aimedis i jej nowościach. Można w nim znaleźć wszystkie szczegółowe informacje o tej kryptowalucie. W poniższym artykule skupimy się jednak na bardziej ogólnym wykorzystaniu technologii blockchain w sektorze opieki zdrowotnej i pokażemy sobie różne zmiany, jakie może przynieść ta przełomowa technologia.

Ekosystem dla całej opieki zdrowotnej

Aimedis oferuje swoim klientom naprawdę dużo. Wszystkie wasze dane medyczne będą przechowywane w jednym miejscu. Dzięki temu nie musicie się martwić, gdzie wszędzie się znajdują informacje o was, ponieważ będą bezpiecznie przechowywane w Aimedis. Ponadto wszystkie wasze dane będą nie tylko bezpieczne, ale będą również przechowywane anonimowo, więc nikt nie będzie mógł ich nadużywać ani wykorzystywać przeciwko wam.

Wszystkie takie zmiany mogą nie być kluczowe tylko z punktu widzenia projektu Aimedis, ale także z punktu widzenia samej opieki zdrowotnej. Blockchain może niewątpliwie bardzo skutecznie usprawnić wymianę informacji. Podobnie, przy użyciu blockchain, opieka zdrowotna może znacznie poprawić bezpieczeństwo informacji i danych dotyczących twojej osoby i twojego zdrowia, jak również próbuje to zrobić Aimedis.

Komunikacja między pacjentem i lekarzem

Blockchain i różne platformy mogą również znacznie poprawić komunikację między pacjentami i lekarzami. Na przykład, jeśli chodzi o kryptowalutę Aimedis, komunikacja jest bardzo skuteczna, ponieważ pacjenci mogą kontaktować się z lekarzami za pośrednictwem tej platformy. Mogą zorganizować chat wideo lub skonsultować się z lekarzem bezpośrednio na platformie.

W ten sam sposób mogą się umówić na spotkanie w wybranym przez nich terminie z którymkolwiek ze swych lekarzy, wszystko w ramach jednej platformy. Jest rzeczą oczywistą, że takie wykorzystanie technologii blockchain oszczędza bardzo dużo czasu. Nie musicie indywidualnie umawiać wizytę u lekarza. Nie spędzicie połowę dnia czekaniem na badania. Dlatego przeniesienie sektora opieki zdrowotnej do systemu blockchain można uznać za prawie nieuniknione.

Zakończenie

Pierwsza część naszej serii na temat blockchain i jej wkład w sektor zdrowia przyniósł tylko najbardziej podstawowe i najbardziej widoczne zmiany, dzięki którym blockchain może poprawić ten obszar. W następnych rozdziałach zajmiemy się głębiej i spojrzymy na to, jak lepiej wykorzystać system blockchain dla bezpieczeństwa i skutecznej komunikacji w sektorze opieki zdrowotnej.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here