Litecoin spadł z powodu złych wieści o LitePay

litecoin

Jeśli uważnie przyglądasz się rozwojowi kryptorynku, na pewno nie przegapiłeś newsa o jednej z głównych kryptowalut, która straciła na wartości więcej niż pozostałe. Litecoin, jedna z najsłynniejszych i najczęściej używanych kryptowalut, stracił prawie 10% swej wartości w ciągu zaledwie kilku minut. Najprawdopodobniej powodem jest LitePay.

Złe wieści dla Litecoin

LitePay, platforma płatnicza, której celem było przeniesienie Litecoin z cyberprzestrzeni w prawdziwe życie, zakończyła swoją działalność 26 marca. LitePay miał umożliwić firmom i osobom prywatnym akceptowanie Litecoinów w dowolnym miejscu i czasie. Dziś jednak jest jasne, że taki plan w najbliższej przyszłości jest nierealny.

CEO LitePay, Kenneth Asare, w poniedziałek powiedział, że zdecydował się sprzedać LitePay. Rzekomo nakazał zawieszenie wszystkich operacji. Twórca Litecoin, Charlie Lee, okomentował tę niepochlebną sytuację. W jednym ze swoich oficjalnych oświadczeń stwierdził:

„Podobnie jak wszyscy inni, my również daliśmy się ponieść idei, która była zbyt piękna, by mogła być prawdziwa. Dlatego, przez nasz optymizm, nie widzieliśmy wiele sygnałów ostrzegawczych. Przepraszamy, że tak bardzo spopularyzowaliśmy tę społeczność i obiecujemy zachować większą ostrożność w przyszłości. „

Odważne plany pozostają niezrealizowane

Jeszcze w lutym Asare pośrednictwem poczty CNBC ogłaszał, że jego zespół pracuje nad rozwojem LitePay od połowy lata 2017. Ambitne cele platformy to na przykład Karta LitePay Debit (karty dla Litecoin). Celem tych kart było umożliwienie ludziom nie tylko przesyłanie Litecoin, ale też wymiana tej kryptowaluty w bankomatach na dowolną walutę fiat.

„Naszym celem jest znalezienie sposobu na zarabianie pieniędzy przez Litecoin. I to dlatego, że Litecoin jest jedną z najlepszych kryptowalut nadających się do transferów. „

Oficjalne oświadczenie od  Litecoin Foundation:

„Litecoin radził sobie doskonale przed LitePay i nadal będzie sobie świetnie radził.”

Wniosek

LitePay zadbał o znaczący skok dla Litecoin pod koniec lutego. Jednak patrząc na bardzo niekorzystny rozwój sytuacji tej kryptowaluty, zadbał również o jej 10% spadek. Jeśli Litecoin będzie w stanie powrócić do swojej poprzedniej wartości, trudno przewidzieć w obecnym rozwoju rynku. Oczywiście, że chcielibyśmy otrzymać co najmniej jedną dobrą wiadomość.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap najnowszych wiadomości z kryptosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here