MasterCard widzi perspektywy w kryptowalutach, nie chodzi jednak o Bitcoin

mastercard

Chyba nie ma osób, które nie spotkałyby się z kartą płatniczą MasterCard. Ich wydawcą jest Mastercard International – ponadnarodowa firma pośrednicząca usługi płatnicze na całym świecie. Ostatnio z wielkim zainteresowaniem przyglądał się blockchainowi i kryptowalutom.

Mastercard dba w szczególności o wysokiej jakości szybkie i bezpieczne przekazy pieniężne pomiędzy poszczególnymi podmiotami. Jest to najczęściej używana karta kredytowa na świecie. Karta akceptuje 30 milionów punktów płatności, a pieniądze można zebrać z ponad miliona bankomatów na całym świecie.

Pozytywne nastawienie MasterCard ma swoje „ale”

Wyraźnie przedstawia to stanowisko najwyższego kierownictwa firmy.

Starszy dyrektor Ari Sarker, powiedział, że chciałby współpracować z kryptowalutami, jeżeli rządy zdecydują się na stworzenie krajowej waluty cyfrowej. Kryptowaluta nie może jednak być anonimowa i musi spełniać wszystkie wymogi prawne.

Potwierdza to Ajay Banga, dyrektor generalny firmy

Na jesieni ubiegłego roku, powiedział, że firma znajdzie sposób, aby być w grze z kierownictwem utworzonych walut cyfrowych, przy czym pozostałe nienarodowe kryptowaluty traktuje się jako odpad.

Kolejne „ale” wywołuje Financial Times, który stwierdza, że MasterCard i Visa przeklasyfikowali zakupy BTC do transakcji gotówkowych, co skutkowało wzrostem opłat dla ich kryptoklientów.

Kryptowaluty wydane przez rząd były przedmiotem dyskusji w kilku krajach na całym świecie, ale jak dotąd scentralizowane zjawisko nie zostało wprowadzone. Najbardziej znanym przykładem kryptowaluty państwowej jest Wenezuelski Petro. „Ale” nawet akceptacja kryptowaluty Petro nie jest całkiem bezproblemowa.

Dowiedz się więcej o kryptowalucie Petro.

Firma poważnie traktuje blockchain

W kwietniu 2010 r. MasterCard Worldwide uruchomił globalny projekt badawczo-rozwojowy MasterCard Labs. Jego celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań płatniczych w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej.

Intensywna praca nad technologią Blockchain

MasterCard Labs niedawno złożył ponad 30 patentów związanych z blockchainem i kryptowalutami. Obsługują szeroki zakres przypadków użycia, włączając, lecz nie ograniczając się, do płatności międzybankowych, płatności między przedsiębiorstwami, obserwowanie zobowiązań finansowych wzdłuż łańcucha wartości, wymiany wiedzy na temat klientów, walka z praniem pieniędzy, informacji pomiędzy zaufanymi stronami i inne.

Ostatnio kilka dużych banków zablokowało zakupy kryptowalut za pomocą kart kredytowych. W tym Lloyd’s Banking Group w Wielkiej Brytanii, JP Morgan Chase, Citigroup i Bank of America w Stanach Zjednoczonych. Ciekawie będzie obserwować, w jakim kierunku potoczą się dalej wydarzenia.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Ponadto, obserwuj nas na naszym Facebooku i nie przegap najnowszych wiadomości z kryptosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here