Młody Amerykanin próbował sprzedać Bitcoiny agentom federalnym

Kłódka na kratach

W grudniu poinformowaliśmy, że w USA opracowują prawo, które ma na celu ukaranie nielegalnej sprzedaży kryptowalut lub zatajenie ich posiadania. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule. Nie trwało to długo i po około trzech miesiącach mamy pierwszego skazanego za nielegalny handel z Bitcoinem.

Jeden rok więzienia bezwarunkowo

24-latek z Pensylwanii w środę został skazany za nielegalny zakup i sprzedaż dużej ilości Bitcoinów. Nielegalny z tego powodu, ponieważ „zapomniał” powiadomić o tych transakcjach władze USA. Za prawie dwa lata zhandlował Bitcoiny w wysokości 1,5 miliona dolarów. Z tych transakcji naliczył marżę w wysokości 2,6%, co przyniosło mu 40 000 $. Ale sąd był bezlitosny, a młodzieniec został skazany na rok i jeden dzień więzienia. Pomimo uwięzienia, Eldon Ross musi również zwrócić wszystkie nielegalnie pozyskane fundusze, co jest właśnie wspomnianych 40 000 $. Został skazany za nielicencjonowane transfery i za niezgłoszenie przelewu pieniędzy fiducjarnych do Bitcoinów.

Brak zgłoszenia transakcji jest przestępstwem w Stanach Zjednoczonych

Rosse został skazany w listopadzie 2017 r. za próbę sprzedania tajnym agentom federalnym 50 000 $ Bitcoinów. Według akt sądowych do jego skazania wystarczyło to, że od nich nie wymagał dane identyfikacyjne. W podobnych przypadkach władze twierdzą, że niepodejmowanie działań mających na celu pozyskanie KYC (know your customer – poznaj swego klienta, co jest procesem weryfikacji tożsamości klienta) i nieprzesyłanie raportu do Ministerstwa finansów pozwala na pranie brudnych pieniędzy.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here