Co spowodowało znaczny wzrost Ripple?

W chwili pisania tego artykułu widzimy na CoinMarketCapie, że prawie wszystkie kryptowaluty są stopniowo opamiętywane od korekty w styczniu i lutym. Jeśli jednak spojrzymy tylko na TOP 50, okaże się, że w ciągu ostatnich 24 godzin żadna z kryptowalut nie działa jak Ripple. Dlaczego tak jest?

Wzrost Ripple

W ciągu ostatnich 24 godzin wskaźnik Ripple (XRP) wzrósł z 0,9 USD do 1,06 USD, co stanowi wzrost o ponad 15%. Dla posiadacza tej waluty jest to pozytywna wiadomość, chociaż jest wciąż daleko od ATH (all time high – najwyższa cena). W styczniu cena XRP wynosiła do 3,83 USD, aby później spaść do 0,58 USD w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Co spowodowało obecny wzrost?

Dla posiadaczy XRP, a także dla wszystkich fanów obserwujących rozwój tej kryptowaluty, z pewnością nie może to być zaskakujące. Ripple niedawno opublikował pozytywne wiadomości.

RippleNet, sieć transakcji finansowych, wpadła w oko jednego z największych banków w Ameryce Południowej. Itau Unibanco, największy prywatny bank w Brazylii i największy bank kapitalizujący rynek Ameryki Łacińskiej, jasno wyraził zainteresowanie usługą RippleNet.

Itaú Unibanco nie jest bynajmniej jedynym bankiem, który wyraził zainteresowanie trzecią co do wielkości kryptowalutą wg kapitalizacji rynkowej. Podobnie zrobił to IndusInd, wiodący bank w Indiach lub InstaReM, dostawca usług finansowych w Singapurze.

Inne ważne umowy dotyczące Ripple

Ponadto, w połowie lutego XRP zawarło umowę z bankiem centralnym Arabii Saudyjskiej, aby pomóc w przekazywaniu międzypaństwowym za pośrednictwem blockchain. W tym samym czasie firma Ripple podpisała umowę z Western Union, globalnym gigantem płatniczym. Podobno Western Union jest zainteresowany wykorzystaniem technologii xRapid.

Mniej więcej w tym samym czasie Ripple zgodził się współpracować z jedną z wiodących giełd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. CEO giełdy powiedział:

„Integracja technologii blockchain firmy Ripple w szczególności pomoże naszym klientom. Szybkie zastosowanie tej technologii może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości, ponieważ może zapewnić nam znaczną przewagę nad konkurencją. Tak będzie w szczególności dzięki szybszym i tańszym transakcjom, które dostarczy nam Ripple.”

Wniosek

Jak można się było spodziewać, XRP zyskuje popularność głównie wśród banków. Ale wielu osób z kryptoświata wciąż jest przekonanych, że Ripple nie spełnia kryteriów kryptowalut i że jego centralizacja przyniesie więcej kłopotów niż korzyści.
 
Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here