[WIADOMOŚCI DNIA] Media społecznościowe przewidują ceny Bitcoinów – Spadek transakcji BTC wynika z ich łączenia -…

Media społeczne

Dzisiaj przedstawiamy Państwu krótki przegląd najważniejszych wiadomości z świata kryptowalut.

Media społecznościowe mogą „przewidzieć” wzrost cen Bitcoina – Obniżenie liczby transakcji BTC jest spowodowane „łączeniem się” – Bitcoin () bada wsparcie na poziomie 11 000 USD – Nowa aktualizacja Litecoin Core zmniejsza minimalne opłaty transakcyjne w sieci – tak zwany „Premia Kimchi” w lutym prawie zniknął – Giełda Coinbase zmierza się już z drugim oskarżeniem sądowym – kolejny kryptowalutowy fundusz hedgingowy został wezwany do SEC – władze belgijskie zaczynają się zajmować uchylaniem się od opodatkowania u kryptowalut   – w Ekwadorze otwarto nowe kryptobanki pomimo zakazu rządowego – 50 milionów dolarów skradzionych z grupy inwestycyjnej BTC Global

Wiadomość dnia

Według ankiety, w mediach społecznościowych występuje niemal wyraźny wzrost o 10% lub więcej. Z dnia na dzień prognozuje „wzrost cen Bitcoinów o co najmniej 5% w ciągu najbliższych trzech dni. Pełny artykuł w EN tutaj.

Kryptowaluty

Zbyt wiele transakcji BTC powoduje wzrost całkowitych opłat. Mniejsza ilość transakcji wywoła panikę w mediach, że zainteresowanie Bitcoinem słabnie. Adopcja SegWit faktycznie zmniejsza liczbę transakcji, ale jest to spowodowane ich łączeniem (batching). Pełny artykuł w EN tutaj.

Bitcoin ponownie przetestował wsparcie na 11 000 USD, po tym, jak spadł z najwyższych niedzielnych cen około 11 500 USD, zgodnie z najnowszymi danymi giełdowymi. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nowa aktualizacja Litecoin Core zmniejsza minimalne opłaty za transakcję sieciową. Aktualizacja pojawiła się zaledwie kilka dni po aktualizacji Bitcoin Core. Pełny artykuł w EN tutaj.

CoinDesk podaje, że średnie dzienne obroty biznesu w lutym wzrosły o prawie 80 procent od listopada, przy jednoczesnym zwiększeniu do 8,2 miliarda dolarów, z prawie 4,7 miliarda dolarów w listopadzie. Największą zmianą dla handlowców było jednak to, że w lutym tak zwane ” Kimchi premium” został praktycznie anulowany. Pełny artykuł w EN tutaj.

Giełdy

Giełda Coinbase Exchange stoi już przed dwoma federalnymi procesami sądowymi, z których jeden obwinia pracowników „Insider trading” o Bitcoin Cash (BCH). Pełny artykuł EN tutaj.

Regulacje

Fundusz hedgingowy założyciela spółki TechCrunch, które zarządzają 100 milionami dolarów w kryptowalutach, otrzymały wezwanie od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w niedawno ogłoszonym śledztwie w przemyśle kryptowalutowym. Pełny artykuł w EN tutaj.

Inwestycje do kryptowalut zwróciły uwagę organów podatkowych w Belgii. Przeprowadzono kilka dochodzeń dotyczących obywateli belgijskich, którzy prowadzili transakcje na zagranicznych giełdach. Każdy, kto spekuluje na kryptorynkach, powinien zapłacić 33% podatku od zysków, mimo że nie są jeszcze uregulowane ani zalegalizowane w kraju. Pełny artykuł w EN tutaj.

Rząd w Ekwadorze rozpoczął wojnę z kryptowalutami zaledwie cztery lata temu, nawet wydając własną wersję kryptowaluty, która jest wspierana przez państwo. Stosunkowo odważna grupa otworzyła teraz bankomaty do kryptowalut w stolicy państwa. Pełny artykuł w EN tutaj.

Biznes

Według doniesień South African Sunday Times, około 50 milionów dolarów w kryptowalutach zostało skradzionych inwestorom, którzy wpłacili swoje pieniądze do grupy inwestycyjnej Bitcoin BTC Global. Pełny artykuł EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij nas również śledzić na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here