[NAJNOWSZE WIADOMOŚCI] Wysokie opłaty transakcyjne w Bitcoin Past – Litecoin rośnie po nawet po hard forku…

bitcoin transakcja

Przedstawiamy Państwu krótki przegląd najważniejszych wiadomości z całego świata.

Wysokie opłaty transakcyjne dla Bitcoina przeszłością – Litecoin rośnie nawet po hard forku – prawodawcy w USA rozważają zwiększenie regulacji kryptowalut – W Korei Południowej znaleziono martwego najwyższego urzędnika ds. regulowania kryptowalut – Podejście władz szwajcarskich do regulacji kryptowalut „wyznacza ogólnoświatowy standard” – Wenezuela otworzyła przedsprzedaży własnej cyfrowej waluty Petro – Steven Seagal ma swoją kryptowalutę – pierwsza kryptowaluta zatwierdzony przez muzułmanów – Liberland Vit Jedlička wydaje własną kryptowalutę

Znane kryptowaluty

Średnie dzienne opłaty za transakcję w bitcoinach spadły do ​​0,79 USD w niedzielę, czyli są najniższe od 6 miesięcy. Oznacza to dramatyczny spadek o 97% z maksimum 34 USD z 23 grudnia ubiegłego roku. Pełny artykuł w EN tutaj.

Litecoin wzrósł we wtorek o 10%, po tak zwanym „hard forku” zaowocowało stworzeniem nowej kryptowaluty. Pełny artykuł w EN tutaj.

Rozporządzenie

Prawodawcy pod presją globalnego szaleństwa inwestycyjnego wokół Bitcoin () i innych kryptowalut zaczynają myśleć o nowych, bardziej rygorystycznych przepisach. Może to oznaczać ściślejszy nadzór federalny nad nową kategorią aktywów. Informacja została potwierdzona agencji Reuters przez kilku wiodących prawodawców. Nawet republikańscy konserwatyści, którzy są zwykle ostrożni z regulacjami rządowymi, twierdzą, że rozporządzenie może być potrzebne, jeśli kryptowaluta może zagrozić amerykańskiej gospodarce. Pełny artykuł w EN tutaj.

Jung Ki-joon, szef polityki gospodarczej w Biurze Koordynacji Polityk Rządowych w Korei Południowej, został znaleziony martwy w wieku 52 lat w domu. Badacze początkowo zakładali, że przyczyną śmierci był zawał serca. Policja wciąż prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci. Pełny artykuł w EN tutaj.

Szwajcarski CEO Nadzoru Finansowego (FINMA) Mark Branson wyjaśnił, że technologia blockchainu ma potencjał daleko poza rynki finansowe, ale niektóre projekty mogą nie znaleźć dopasowania do ustalonych wytycznych regulacyjnych. FINMA podzieliła teraz tokeny na 3 różne kategorie: tokeny płatności, tokeny zasobów cyfrowych i tokeny użytkowe. Firma zauważyła również, że możliwe są tokeny hybrydowe. „FINMA wyznacza standardy świata w globalnej gospodarce kryptowalut z nowymi przepisami dotyczącymi ICO i zapewnia solidne ramy, które inni regulatorzy mogliby naśladować”. Teraz takie komentarze pojawiły się na portalach społecznościowych po opublikowaniu reguł ICO w Szwajcarii. Pełny artykuł w EN tutaj.

Biznes

Rząd wenezuelski we wtorek rozpoczyna przedsprzedaż swojego kontrowersyjnego kryptologa Petro. Dostępnych jest 82,4 milionów wirtualnych monet. Państwowa Kryptowaluta Petro (PTR) jest częścią wysiłków rządu Wenezueli, aby przezwyciężyć blokadę gospodarczą USA nad Wenezuelą i uratować krajową gospodarkę. Pełny artykuł w EN tutaj.

Steven Seagal został oficjalnym ambasadorem Bitcoiin2Gen, nowej podejrzanej kryptowaluty, która rozpoczęła wstępną ofertę monet. Pełny artykuł w EN tutaj.

HelloGold, firma z siedzibą w Malezji, została wyróżniona oficjalnym certyfikatem prawa szariatu dla kryptowalut mających pokrycie w złocie. Pełny artykuł w EN tutaj.

Ekonomista Vít Jedlička stworzył wirtualne państwo o nazwie Liberland, które działa z dotacji w kryptowalutach. Ponadto w najbliższych miesiącach planuje również własną walutę cyfrową. Pół miliona osób złożyło w tym kraju wniosek o obywatelstwo. Liberland znajduje się na piaszczystej plaży 7 km od Dunaju (między Chorwacją i Serbią) i 10 km na południe od granicy węgierskiej. Kraj jest w trakcie tworzenia własnego systemu prawnego, opartego na blockchain. 13 kwietnia ma się odbyć również dystrybucja własnej monety. Każdy, kto będzie płacił podatki w kraju, otrzyma natomiast tokeny Merit, które w rzeczywistości dają udziały w tym kraju. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij w dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here