[Nieoficjalnie] Bitmain przygotowuje Ethereum ASIC miner

bitmain

Wczoraj na kryptoforach internetowych pojawiły się interesujące, ale niepotwierdzone informacje. Mówi się, że największy producent układów scalonych dedykowanych specjalnym czynnościom (w szczególności górnikom ASIC) przygotowuje minnera do wydobycia kryptowaluty Ethereum.

Zastrzeżenie: te informacje powinny zostać potraktowane z zastrzeżeniem. Bitmain niczego nie potwierdza.

72 GB pamięci RAM

Produkcja minerów ASIC służących do wydobycia Etherea jest bardzo wymagająca. Ta kryptowaluta jest wydobywana za pomocą algorytmu ethash, który wymaga dużej ilości pamięci. Minery ASIC niestety nie są idealne ze względu na ich pojemność. Wręcz przeciwnie. Duże zużycie pamięci RAM jest często uważane za pewną ochronę przed ASIC.

Bitmain rozwiązał to w następujący sposób. Według ujawnionych informacji, Ethereum () ASIC minery będą posiadały trzy deski. W każdej po sześć procesorów ASIC wykonanych w procesie 28 nm, a każdy procesor ma 4 GB pamięci DRAM.

Problem z brakiem pamięci

Tylko ogromna ilość pamięci RAM jest ograniczeniem dla Bitmain. Ponoć z tego powodu firma często podróżowała na Tajwan za jednym z największych producentów – TSMC.

Dostępność ETH minerów

W internecie krążą również niepotwierdzone raporty na temat dostępności ETH ASIC. Wieść niesie, że Bitmain rozpocznie produkcję pod koniec lutego, by wprowadzić produkt na rynek w drugą połowę tego roku.

Filozoficzny problem ASIC minerów

Jak powiedział Charlie Lee:

„Myślę, że ASIC minery są niezbędne dla każdej skutecznej monety. I nie ma w tym nic złego.”

Z drugiej strony, ASIC wspiera centralizację sieci i eliminuje małych górników. Wydobywanie bitcoinów jest w dużej mierze zdominowane przez Bitmain, który do niedawna praktycznie nie miał konkurencji. Wkrótce do gry wydobywczej dołączy Samsung.

Co sądzisz o ASIC?

Sytuacja wokół Bitmain Ethereum ASIC miner będzie nadal monitorowana. Nie przegap innych tajemniczych wiadomości. Włącz powiadomienia, używając dzwonka w lewym dolnym rogu. Lub dołącz do na s na Facebooku.

Źródła
bitcointalk.org
reddit.com 
news.8btc.com (zgłasza 404, ale można pobrać wersję HTML )
cointelegraph.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here