[Miniseria] Kryptowaluty, które generują dochód pasywny – Dash

Kryptowaluty

W pierwszej części naszej miniserii o kryptowalutach, która generują dochód pasywny, wyjaśniliśmy, jak działa algorytm Proof of stake (POS). Dzisiaj przyjrzymy się pierwszemu przedstawicielowi tej grupy – Dash.

Podstawy Dash i krótka historia

Dash to kryptowaluta typu open source peer-to-peer, która oferuje natychmiastowe transfery i zapewnia, że pozostaną prywatne. Początki tej kryptowaluty sięgają do 2014 roku, kiedy to jej poprzednik, kryptowaluta XCoin, został wprowadzony na rynek. Później nazwa została zmieniona na Darkcoin, aby ostatecznie w marcu zmienił się na Dash (angielski skrót „Digital Cash“ – pieniądze cyfrowe).  Całkowita liczba Dash w obiegu wynosi 18 milionów. Obecnie zostało wydobytych mniej jak połowa, 7,8 miliona. Głównymi atrybutami Dash są decentralizacja, prywatność i szybkość transakcji.

Jak zarabiać pieniądze z Dash

DASH pozwala obserwatorom tej waluty na otrzymywanie dywidend pod warunkiem uruchomienia masternodu. Aby to zrobić, trzeba:

  • mieć 1000 monet tej waluty
  • mieć przydzielony adres IP / serwer wirtualny (VPS)
  • pozwolić, aby masternode pracował 24 godziny na dobę, z przerwą wynoszącą maksymalnie 1 godzinę

Ile mogę realnie zarobić

Z tego powodu, że uruchomienie masternodu wymaga znacznych inwestycji początkowych w postaci zakupu tej waluty, a także warunków terminowych, twórcy oferują dość ciekawą wycenę.

Użytkownicy, na których komputerach został uruchomiony dany masternode, otrzymają 45% premii blokowej. Zwykle co siedem dni płacą każdemu masternodu około dwóch Dash coinów. Obecnie wydajność wynosi gdzieś na poziomie 11%. Ta nagroda będzie spadać w nadchodzących latach, ale biorąc pod uwagę rosnącą wartość kryptowalut, rentowność powinna nadal być dostatecznie motywująca.

Ilość rozdzielonych masternodów

Liczba masternodów to około 4700, co czyni tę sieć peer-to-peer jedną z największych na świecie. Z praktycznego punktu widzenia proste równanie – im więcej węzłów, tym bezpieczniejsza usługa i tym większe możliwości dla końcowego użytkownika tej kryptowaluty.

Dla ciekawości – 25% spośród 4700 masternodów znajduje się w USA. Drugie miejsce zajmuje Holandia, a następnie Litwa i Niemcy.

Co robić, jeżeli nie mam 1000 coinów

Biorąc pod uwagę, że dzisiejsze 1000 monet tej waluty jest dość przyzwoitą kwotą, użytkownicy, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak duże inwestycje, mogą sobie pozwolić na tak zwane Masternode shares (akcje).

Można je nabyć u pośrednika, który następnie dzieli nagrodę za funkcjonowanie masternodu wśród poszczególnych akcjonariuszy. Na przykład masternode.me oferuje tę usługę. Minimalny depozyt to 25 monet Dash, a płatności przychodzą do ciebie, gdy tylko masternode potwierdzi 100 transakcji. Jednakże nalezy pamiętać, że firma pobiera opłatę w wysokości 15%.

Podsumowanie:

Nazwa: Dash
Kod waluty: DASH
Powstanie: 2015
Supply: około 18 milionów
Generowanie bloku: każde 2,5 minuty
Oficjalny portfel: Dash Core Wallet

Wniosek

Zastanówcie się, czy warto spróbować tego rodzaju inwestycji, czy pozostaniecie wierni klasycznemu kupowaniu kryptowalut bez żadnych warunków dla ilości posiadanych monet. W każdym razie jest jeden ze sposobów, w jaki sposób kryptowaluty mogą generować dodatkowy dochód.

Jeżeli zainteresował Cię nasza nowa miniseria, nie przegap kolejnej części o kryptowalutach PoS, które przygotowujemy.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

Źródło:
dash.org
dashmasternode.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here